Jump to content

Aporia


Recommended Posts

Φίλε skamanakos αρχικά καλώς ήρθες στην παρέα μας. Θα σε παρακαλέσω να γράφεις μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες καθώς είναι μέσα στους κανόνες του φόρουμ.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=24122

Καλή συνέχεια.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

mporo na syndiaso xrysopsara me monodaktilous karxariakia kai dolaria?

Θα σε παρακαλουσα να γραφεις ΜΟΝΟ με πεζα Ελληνικα. Κανονισμος του Φορουμ. :welcome:

Στην ερωτηση σου τωρα, η απαντηση ειναι ΟΧΙ.

Τα χρυσοψαρα ειναι ψαρια "κρυου" νερου και καλο ειναι να ειναι μονα τους ή με αλλα λιμνισια ψαρια.

Οι μονοδαχτυλοι ειναι "ψαρια" υφαλμηρου νερου.. οποτε Μονοι τους οι με ψαρια υφαλμηρου νερου.

Τα δολαρια ειναι τροπικα κοπαδοψαρα οποτε ουτε με τα χρυσοψαρα πανε ουτε με τους μονοδακτηλους.

Καρχαριακια ποια εννοεις?????

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλουσα να γραφεις ΜΟΝΟ με πεζα Ελληνικα. Κανονισμος του Φορουμ. :welcome:

Στην ερωτηση σου τωρα, η απαντηση ειναι ΟΧΙ.

Τα χρυσοψαρα ειναι ψαρια "κρυου" νερου και καλο ειναι να ειναι μονα τους ή με αλλα λιμνισια ψαρια.

Οι μονοδαχτυλοι ειναι "ψαρια" υφαλμηρου νερου.. οποτε Μονοι τους οι με ψαρια υφαλμηρου νερου.

Τα δολαρια ειναι τροπικα κοπαδοψαρα οποτε ουτε με τα χρυσοψαρα πανε ουτε με τους μονοδακτηλους.

Καρχαριακια ποια εννοεις?????

Τα χρυσοψαρα στους ποσους βαθμους πρεπει να ειναι?Δεν ξερω το κανονικο ονομα σαν καρχαριακι μου το πουλησαν.Ειχα μονοδακτυλο μαζι με δολλαρια και ειχαν μεγαλωσει πολυ.Επειδη ειμαι αρχαριος το υφαλμυρο νερο τι ειναι?Στο μαγαζι που παω τους μονοδακτυλους σε γλυκο νερο τους εχουν.Ποια αλλα ψαρια ταιριαζουν με τα χρυσοψαρα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλε καλε μου φιλε,για ποσα λιτρα μιλαμε;

Στο προφιλ του γραφει 140 λιτρα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλε καλε μου φιλε,για ποσα λιτρα μιλαμε;

Το ενυδρειο μου ειναι 140λιτρα.Τα χρυσοπσαρα με τι αλλα ψαρακια μπορω να τα συνδιασω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως με τα Χρυσοψαρα δυσκολα θα βρεις ψαρια με τις ιδιες απαιτησεις...

Μπορεις να βαλεις 2 διαφορετικα ειδη βεβαια για να υπαρχει αλλαγη στον πλυθισμο των ψαριων...

Προσοχη ομως τα χρυσοψαρα γινονται αρκετα μεγαλα για αυτο φροντισε να μην βαλεις πανω απο 3-4 ψαρια..

Επισης ζουνε παραπολλα χρονια...Υπαρχουν αναφορες για ψαρια που ξεπερασαν τα 30 χρονια...

Καλη συνεχεια :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...