Jump to content

καινούριο ενυδρείο


Recommended Posts

για σας,χρειάζομαι κάποιες συμβουλές για το καινούριο ενυδρείο που αγόρασα,είναι 200L και έχω κάνει background με τσιμέντο,θέλω την συμβουλή σας για τα ψαρια, σκέφτομαι να βάλω "αγγελοψαρα" ,knife,Loricariidae,Cobitidae και kixlides μπορώ να τα βάλω και σε τι αριθμό ψαριών μπορώ να βάλω? :bowdown: σε λίγο θα έχετε και φωτογραφία (κόλλησε η κάμερα) :bowdown: σας ευχαριστώ. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες φίλε μου!

Τα λίτρα αυτά είναι πολύ λίγα για αγγελοψαρα.Περα απ'αυτό πες μας πιο συγκεκριμένα ποια ψάρια θέλεις(ακριβή ονομασία ή μια φώτο) να δούμε τι γινεται.Φυσικά περιμένουμε και φώτο απο το ενυδρείο σου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες φιλε μου στην παρεα μας.

Οταν λες κιχλιδες,τι ακριβως εννοεις;Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος;

Καλη διαμονη :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μalawi και αμαζόνιος έχουν τελείως διαφορετικές απιτήσεις σε νερό,οποτε επιλέγεις ενα απο τα δύο.Το Black Ghost Knife θα σου πρότεινα να το κρατήσεις μόνο του.Τα αγγελόψαρα θέλουν αρκετά λίτρα και μεγάλο ύψος ενυδρείου καλύτερα.Να έχεις υπόψιν σου,πως και ο nigrolineatuw γίνεται θηρίο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρείο μου έχει 70cm ύψος 80cm πλάτος και 45cm βάθος, τι ψαράκια μου προτείνεται να βάλω? :bowdown:

Kαπου έκανες λάθος :bowdown:

Ιδιοκατασκευή είναι?

Διαλεξε αν θέλεις Αμαζονιο ή Αφρική(κτλπ) και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρείο έχει ύψος 70cm,φάτσα 80cm και πλάτος 45cm ψαρια προτιμώ "αγγελοψαρα" να βάλω παρα kixlides,έχετε κανένα link για να δω τι ταιριάζει με τα "αγγελοψαρα" η τι μου προτείνεται να βάλω με τα "αγγελοψαρα"?

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω

http://en.wikipedia.org/wiki/Pterophyllum

και εδώ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=24026

Το ύψος είναι πολύ καλό,αλλά το μήκος πολύ λίγο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...