Jump to content

Γεια χαρά σε όλους!


georgym

Recommended Posts

Γεια σε όλους και σε όλες που ασχολούνται μ' αυτό το ξεχωριστό χόμπι. Είμαι ο Γιώργος Ιωαννίδης από Δράμα, γυμναστής, παντρεμένος με δύο παιδιά και έχω λίγο ή πολύ την ίδια τρέλα μ' εσάς. Κατ αρχήν λατρεύω τη θάλασσα και ό,τι έχει σχέση μ' αυτήν σε σπορ και δραστηριότητες. Μέσα σ' αυτά όμως είναι και το ψαροντούφεκο που έρχεται σα σχήμα οξύμωρο με το να φροντίζω ένα οικοσύστημα στο ενυδρείο.... ξέρω. Είναι όμως κι εκείνο κάτι εντελώς διαφορετικό και συναρπαστικό και πάντα έχω στο μυαλό μου να μην... ξεφεύγω. Επανέρχομαι.... με τα ενυδρεία έχω γύρω στα 25 χρόνια επαφή όχι όμως συνεχόμενα. Ξέρετε... αρχίζω το ενυδρείο, παντρεύομαι το σταματάω, το ξαναρχίζω έρχεται το πρώτο παιδί το ξανασταματάω, το ξαναματαρχίζω να βλέπει ο μικρός, μετακομίζουμε το ξαναματασταματάω και πάει λέγοντας. Τώρα που τα παιδιά μου μεγάλωσαν κι έχω ελεύθερο χρόνο λέω να το πάρω λιγάκι πιο σοβαρά. Βλέπω κι όλους εσάς εδώ που το έχετε αναγάγει σε επιστήμη και έχω κατακομπλάρει. Μαζεύω κι εγώ λοιπόν όλες τις όποιες γνώσεις επί του θέματος, συμπληρώνω από τις συζητήσεις σας κι από κανένα βιβλίο και ξανά μανά στο λούκι. Μού ΄ρθε από την άλλη και το κόλημμα με τους δίσκους με ένα μεγάλο ενυδρείο που θα ήθελα να κατασκευάσω και όπως να το κάνουμε υπάρχει... όραμα! Έχω βάλει και ανάλογο θέμα "Προετοιμασία για δίσκους" όπου υπέβαλα και τις πρώτες μου ερωτήσεις και που θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος μου έδινε τα φώτα του.

Καλώς ήρθα και καλώς σας βρήκα! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες γείτονα.

Ότι απορίες έχεις ανοίγεις θέμα και το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες γείτονα.

Ότι απορίες έχεις ανοίγεις θέμα και το συζητάμε.

Γεια χαρά σου Χρήστο.... όταν λες "γείτονα" τι εννοείς; Μένουμε κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...