Jump to content

γεννα πλατυ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ


aquaristas8

Recommended Posts

Σε ενα απο τα ενυδρεια μου υπαρχει μια πλατινα και ενα ζευγαρι ξυφοφορων.Χθες η πλατινα γεννησε!!!

Καταφερα να σωσω μονο 2 μικρα :bowdown: αλλα ειναι αξιαγαπητα :bowdown: .Τα ερωτηματα ειναι 1) ποιος ειναι ο πατερας??να σημειωθει οτι πριν απο 3 βδομαδες στο ιδιο ενυδρειο υπηρχε ενας πλατυς.2)αν ειναι ο ξυφοφοροςτα μωρα θα ειναι (υβριδια) αλλα τι θα ειναι ξυφοφοροι η πλατυ ?? 3) τα εχω τοποθετησει μεσα σε ενα πλαστικο ποτηρακι το οποιο εχω τρυπησει με βελλονα δημιουργοντας πολλες τρυπουλες ωστε το νερο να επικεινωνει με το νερο του ενδρειου ( το ποτηρι ειναι μεσα στο ενδρειο) 4) τα μικρα ποτε θα ειναι σε θεση να μπουν μαζι με τα αλλα χωρις να τα φανε ???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχει ζευγαρωσει λογικα με τον αρσενικο που ειχες παλια φιλε θα γεννηση μερικες φορες και χωρις την παρουσια του στο ενυδρειο σου... :rasp::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

για τα μικρα που λες εγω εχω ενα δευτερο 20λιτρο και τα βαζω εκει νομιζω 10 μερες ειναι καλα για να τα αφησεις παλι ελευθερα δεν χρειαζετε να μεγαλωσουν πολυ αρκει να συνηθησουν να κολυμπανε ψιλοκαλα τοτε θα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η ιδέα σου με το πλαστικό ποτήρι δεν είναι ότι το καλύτερο για τα νεογέννητα platty σου! Καλύτερα να τα έβαζες σε καμια γεννήστρα για να είναι και πιο άνετα!!!

Link to comment
Share on other sites

μην παρεξηγητε τον φιλο μου (γνωστο) psarouklas εχει αποκτησει ψυχολογικα προβληματα αφοτου εχασε 2-3 ψαρια τα οποια πηδηξαν εξω απο το ενυδρειο του.......

Link to comment
Share on other sites

Ή όπως είπε ο προλαλήσαντας να τα έβαζες στο 20 λιτρο σου για να μά8ουν να κολυμπάνε!

Link to comment
Share on other sites

Ή όπως είπε ο προλαλήσαντας να τα έβαζες στο 20 λιτρο σου για να μά8ουν να κολυμπάνε!

κια ομως οταν ειναι στο βυθο γινονται τροφη οταν μαθουν να κολυμπανε δυσκολα γινονται :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Το 20 λιτρό σου έχει ψάρια???

τα μωρα βαζω εκει τωρα εχει 10 πλατυ και 3 γκαμπι θα βαλω κ αλλα μικρα γκαμπακια συντομα αν προλαβω να τα βγαλω απο το μεγαλο

Link to comment
Share on other sites

μην παρεξηγητε τον φιλο μου (γνωστο) psarouklas εχει αποκτησει ψυχολογικα προβληματα αφοτου εχασε 2-3 ψαρια τα οποια πηδηξαν εξω απο το ενυδρειο του.......
***MODE NOTE***

Παρακαλω, προσοχη σε οτι γραφετε που χαρακτηριζουν συνφορουμιτες σας.

Απαραδεκτη η συμπεριφορα σου ακομα και αν ειναι φιλος σου ή γνωστος, δημοσια δεν επιτρεπεται να χαρακτηριζεις ετσι τον αλλον.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Απεφυγε οποιοδηποτε περιοριστικο μετρο στα ψαρια (ποτηρι, γεννηστρα κλπ)

Βαλε μπολικα φυτα επιφανειας και Moss δεμενη σε πετρες ή ξυλα.

Link to comment
Share on other sites

***MODE NOTE***

Παρακαλω, προσοχη σε οτι γραφετε που χαρακτηριζουν συνφορουμιτες σας.

Απαραδεκτη η συμπεριφορα σου ακομα και αν ειναι φιλος σου ή γνωστος, δημοσια δεν επιτρεπεται να χαρακτηριζεις ετσι τον αλλον.

ok σπυρο λαθος μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...