Jump to content

L-???


djtonyel

Recommended Posts

post-7926-1264910720_thumb.jpgpost-7926-1264910648_thumb.jpgpost-7926-1264910670_thumb.jpgpost-7926-1264910635_thumb.jpgpost-7926-1264910316_thumb.jpgΓια σας Pleco _ τρελαμενοι πριν λιγο καιρο αγορασα αφτα τα ψαρακια 3 Hypancistrus L-201 αλλα δεν νομιζο οτι ειναι 201 .νομιζο οτι ειναι L-004 αλλα οχι σιγουρος, το αποκλιο για L-028 γιατη εχω ενα γκρουπ κιολας.

το ενα που ειναι full adult και ειναι αρσενικος τα αλλα δυο που δεν ξερω sex ,αλα νομιζο οτι ειναι αρσενικα και αυτα δυστιχος :bowdown: ,σιν κοστισανε 60 ευρο το ενα παρακαλο γιατη ειναι κατεφθιαν απο ριο ορινκο.και ηταν τα 3 τελεφτεα εφεραν 6 μονο:rasp: .αλλα κατα τα αλλα ειναι πανεμορφα ψαρια :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

post-7926-1264910720_thumb.jpgpost-7926-1264910648_thumb.jpgpost-7926-1264910670_thumb.jpgpost-7926-1264910635_thumb.jpgpost-7926-1264910316_thumb.jpgΓια σας Pleco _ τρελαμενοι πριν λιγο καιρο αγορασα αφτα τα ψαρακια 3 Hypancistrus L-201 αλλα δεν νομιζο οτι ειναι 201 .νομιζο οτι ειναι L-004 αλλα οχι σιγουρος, το αποκλιο για L-028 γιατη εχω ενα γκρουπ κιολας.

το ενα που ειναι full adult και ειναι αρσενικος τα αλλα δυο που δεν ξερω sex ,αλα νομιζο οτι ειναι αρσενικα και αυτα δυστιχος :bowdown: ,σιν κοστισανε 60 ευρο το ενα παρακαλο γιατη ειναι κατεφθιαν απο ριο ορινκο.και ηταν τα 3 τελεφτεα εφεραν 6 μονο:rasp: .αλλα κατα τα αλλα ειναι πανεμορφα ψαρια :bowdown:

αυτό θα σου το απαντήσει ο Koing Koing (Κωστής)

γνωρίζει καλά αυτό το είδος

Link to comment
Share on other sites

αυτό θα σου το απαντήσει ο Koing Koing (Κωστής)

γνωρίζει καλά αυτό το είδος

[οφφτοπικ]Οχι Στρατο :bowdown: ..Δυστιχως αν και θελω και προσπαθω για αυτο δεν ειμαι καθολου εμπειρος και καλα διαβασμενος στα Πλεκο...Μπορω να πω πως εχω γενικες γνωσεις αλλα οχι εξηζητημενες οπως στην προκειμενη περιπτωση :bowdown: [/οφφτοπικ]

Υ.Γ Οντως πανεμορφα και νομιζω εισαι πολυ τυχερος που εχεις WC ψαρακια...

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

[οφφτοπικ]Οχι Στρατο :bowdown: ..Δυστιχως αν και θελω και προσπαθω για αυτο δεν ειμαι καθολου εμπειρος και καλα διαβασμενος στα Πλεκο...Μπορω να πω πως εχω γενικες γνωσεις αλλα οχι εξηζητημενες οπως στην προκειμενη περιπτωση :bowdown: [/οφφτοπικ]

ok Κωστή ας μας πει και κάποιος διαβασμένος

Link to comment
Share on other sites

Το ενήλικο τι μέγεθος έχει?

Link to comment
Share on other sites

ο αρσενικος ειναι 3 χρονον τα αλλα δεν ειμαι σιγουρος.να σου πο ,εμενα μου αρεσουνε που εχουν γενιθη σε ενιδριο , γιατη ειναι πιο εφκολο να ζευγαροσουν .απλος τα WC μωρα ειναι f1 .τα μορα εγω δεν τα μαθενω να εχουν ξερη σεζον.καπιος μου ειπαι οτι ειναι Hypancistrus lunaorum.

http://www.planetcatfish.com/catelog/speci...?species_id=914

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα κενουρια ψαρακια μου ειναι νεο ειδος hypancistrus L-429

Rio Jatapu, Rio Uatuma.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...