Jump to content

Desten's Arowana's


kwstas_original

Recommended Posts

....αφου το εν λογο μελος δεν προλαβαινει να μας παρουσιασει τα πανεμορφα ψαρια του.....θα το κανω εγω!! :hysterical:

κριμα ειναι να μην μοιραστουμε ολοι μαζι αυτες τις φοβερες (αλλα και αθλιες επειδη τις εβγαλα εγω) εικονες...... :ninja:

ο desden εχει στην κατοχη του μερικα φοβερα πλασματα,και ενα σεβαστοτατο κολλημα με το συγκεκριμενο ειδος!

ομοιπαθης λοιπον! :thumbup:

...δεν μπορεσα να φωτογραφισω τις απιαστες jardini και chili red,παρολαυτα απολαυστε ενα τερας 70+ περιπου εκατοστων, που ονομαζεται pearl arowana! :thumbup:

:bowdown::bowdown::rasp:

-1.jpg

DSC01772.jpg

-21.jpg

-13.jpg

επισης ευχαριστουμε εκ των προτερων για την παραχωρηση των φωτογραφιων,εαν και εφοσων κριθουν αναγκαιες για την δημιουργια του προφιλ του ψαριου! :blink:

Link to comment
Share on other sites

πουλα ενα ενυδρειο κ παρε μια φωτογραφικη :bowdown:

τα ψαρια αν κ αδικουνται ειναι αστερια :hysterical:

+1 :rasp:

προσεξτε μη δαγκωσετε το πληκτρολογιο και δηλητιριαστειτε :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

προσεξτε μη δαγκωσετε το πληκτρολογιο και δηλητιριαστειτε :bowdown:

XAAXAAXAXXAXAXAXAXAX.ζηλια ειναι κωστα!να ειχα χωρο-χρονο-χρημα και το μισο μερακι σου και θα ειχα 10 ενυδρεια :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αχ τι εχω τραβηξει με τη συγκεκριμμενη κουκλα..

θα αναφερω 2 περιστατικα..

1. Ανοιγεις το καπακι, ακουμπας πανω στις κοντρες του ενυδρειου το μπολακι με τις αποψηγμενες γαριδες και με τα χερακια σου πας να τις κοψεις σε κομματακια για να φαγωθουν ευκολοτερα.. και εκεινη την ωρα ενας θηρευτης μισου μετρου πηδα εξω απο το νερο και ο καρπος σου, βρισκεται στο στομα του!!!!!! :)

2. Οπως κοιμασαι ωραια και καλα, γυρω στις 6 το πρωι ακους ενα δυνατο μπαμ!!! ανοιγεις τα ματακια σου και βλεπεις μια τεραστια ψαρουκλα στον αερα!!! Σκαει κατω και εσυ σαστισμενος απο τον υπνο δεν ξερεις πως στο καλο θα την πιασεις, χωρις να σου γλυστρησει και να ξαναχτυπησει, για να τη βαλεις μεσα..

ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ!!! Πως δεν μου εσκασε στο μουτσουνι να παθω και καμια ανακοπη.... :helpsmilie:

Περα απο την πλακα ειναι ενα ψαρι, πανεξυπνο, κυριαρχικο, αγριο, δυνατο και πολυ εκδηλωτικο..

Προκληση για τον καθε λατρη καταρχην ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ, ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙ!

Χιλια THANX στον Κωστη που ανεδειξε το θεμα! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι! :D

Το δευτερο σκηνικο ειναι ιδανικο αν σου τυχει και κοιμασε με γυναικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι επίσης λάτρης αυτού του είδους αλλά και τρομερά κολλημένος στην διαβίωσή τους σε ενυδρεία, θα πω πως από τα τα παραπάνω αποδεικνύεται ότι αυτό το ψάρι (όπως και άλλα) ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ. Όσο υψηλότερη είναι η νοημοσύνη ενός ζώου, τόσο μεγαλύτερη ελευθερία πρέπει να έχει :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...