Jump to content

Αεραντλία


Recommended Posts

Παιδια εχω μια ερωτηση να κανω!! Εεπιδη ειναι παρα πολλα τα θεματα περι το θεμα αυτο :hysterical: θελω να ρωτησω αν τελικα ειναι αναγκαια και θελω να ρωτησω και πως την χρησιμοποιεις! ευχαριστω!! ;):hysterical:

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

Φίλε aquarium_9, η αεραντλία σε γενικές γραμμές είναι περιττή και καθαρά διακοσμητική. Μοναδική εξαίρεση αποτελεί η χρήση της κατά τη διάρκεια θεραπείας με σκοπό την καλύτερη οξυγόνωση. Με καλή ανατάραξη της επιφάνειας δεν την χρειάζεσαι. Καλή συνέχεια.

;)

Link to comment
Share on other sites

Στα φυτα κανει κακο μπορω να πω, γιατι με την επιπλεον αναταραξη που κανει η αεραντλια μπορει να εισχωρει μεν επιπλεον οξυγονο στο νερο (το οποιο δεν χρειαζεται οπως σου ειπε ο karydas, συνηθως φτανει η αναταραξη απο την εξοδο του φιλτρου), αλλα απελευεθερωνεται το λιγοστο δοιοξειδιο που υπαρχει και το χρειαζονται τα φυτα για να αναπτυχθουν και να μη χαλασουν.

Ειναι η λεγομενη ανταλλαγη αεριων.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

;):hysterical: Οκ!! Μαλλον δεν θα παρω!!! Τωρα στο μελλον....βλέπουμε!!!! :hysterical::thumbup:
Η αεραντλια ομως ειναι βασικο εξαρτημα του ενυδρειου και πρεπει να υπαρχει στο ντουλαπι για ωρα αναγκης. :hysterical:
Link to comment
Share on other sites

Η αεραντλια ομως ειναι βασικο εξαρτημα του ενυδρειου και πρεπει να υπαρχει στο ντουλαπι για ωρα αναγκης. :hysterical:

Ok αν ειναι ετσι θα τσιμπησω καμια!!!!! ;):hysterical::hysterical::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τη αν γινεται να μη κανει θορυβο.

Μια μικρη οικονομικη και σχετικα ησυχη ειναι η sera.

Φυσικα παρε και σωληνακι και αεροπετρα και αν βρεις και μια βαλβιδα για ρυθμιση εντασης

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=38

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Οκ!! Θα παω σημερα κιολας σε ενα pet shop να ρωτησω και για κατι αλλα πραγματα που θελω να παρω θα τσιμπησω και καμια! Ποσο λετε να παει ολο το πακετο μαζι με αεραντλια+αεροπετρα+σωληνακι? (αεροπετρα εχω δει και κανει 1€) Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου δειξετε αυτην την sera την αεραντλία γιατι εχω βρει 3.000 sera αεραντλιες!!! ;)!!!! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες ειναι και οι 2 αλλα πιο ωραια ειναι η τελευταια της Tetra!!! Ποσο κοστίζει αυτη η tetra???

Δε θυμαμαι ποσο την ειχα παρει περσυ...

Παντως ειναι αθορυβη.

Εχει και ρυθμιστη... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...