Jump to content

κινεζικος θερμοστατης


Recommended Posts

καλησπερα και παλι......σορρυ για συνεχομενα ερωτηματα.....λοιπον σημερα αγορασα ενα 13λιτρο ενυδρειο απο τα jumbo (εχει 13 λιτρα ενυδρεια με φιλτρο)στη τιμη των 15 ευρω.....νομιζω οτι ειναι πολυ καλη ευκαιρια.....λοιπον του προσθεσα ψιλο χαλικι εβαλα ενα μικρο κομματι ριζας προσθεσα και μια (microsorum pteropus)εβαλα και μπολι απο το φιλτρο του αλλου ενυδρειου μου και τελος εβαλα ενα μονομαχο....δε θυμαμαι το ειδος του.....ως εδω νομιζω τα πηγα καλα.....το θεμα ειναι οτι αγορασα και ενα κινεζικο θερμοστατη 25watt...τωρα επειδη αυτος ειναι πιο ψηλος απο το ενυδρειο....μπορω να τον τοποθετησω ολοκληρο μες το νερο???ξαπλωτο??πρεπει ο ρυθμιστης θερμοκρασιας ναναι εξω απο το νερο???

Link to comment
Share on other sites

http://www.ezonlineshop.com/photos/Ebay/fi...-666_25W_03.jpg

Ελπιζω να βοηθησει η εικονα....οσο για τον μονομαχο που ζει στα 13 λιτρα νομιζω πως δεν καλοπερναει.....και εγω εχω σε 20λ και αυριο θα μπει σε 35......

αλλα απο κει και περα παραδειγματισου και σκεψου να ζεις σε διαμερισμα 13τ.μ και να μενεις και σε ενα των 35-40τ.μ κτλ....

Έγινε επεξεργασία - aqua_yoko
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν βυθιζομενοι και μη θερμαντηρες.

Καλο ειναι ακομα και οι βυθιζομενοι να εχουν την κεφαλη τους εξω απο το νερο για μεγαλυτερη αντοχη στο χρονο.

Λοξα δεν μπαινει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....το ειχα βαλει μεσα καθετα και το χα τερμα χαμηλα και δε πολυφαινοταν.....τωρα το εβαλα φιλε delta λοξα με το ρυθμιστη εξω απο το νερο....βεβαια μου χαλασε λιγο τη (μοστρα) αλλα θα παρω μια java fern ακομη να τον καλυψω....φιλε argife θα βγαλω μια φωτο να την ανεβασω......

Link to comment
Share on other sites

Το ειχες βαλει οροζοντια νομιζω πως εννοεις. Παρραληλα με το βυθο.

Αυτο εχει τα μειονεκτηματα οτι ειναι η κεφαλη μεσα στο νερο και οτι δεν θερμαινει τοσο καλα το νερο σε ολη του τη στηλη. παρα μονο χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχες βαλει οροζοντια νομιζω πως εννοεις. Παρραληλα με το βυθο.

Αυτο εχει τα μειονεκτηματα οτι ειναι η κεφαλη μεσα στο νερο και οτι δεν θερμαινει τοσο καλα το νερο σε ολη του τη στηλη. παρα μονο χαμηλα.

σωστα φιλε μου οριζοντια το ειχα βαλει..παντως τελικα ολα οκ τωρα τοχω λοξα και δουλευει μια χαρα.....

Link to comment
Share on other sites

To micrisorum pteropus δεν είναι λίγο τεράστιο φυτό για αυτού του μεγέθους ενυδρείο; Λεω εγώ τώρα....

Link to comment
Share on other sites

To micrisorum pteropus δεν είναι λίγο τεράστιο φυτό για αυτού του μεγέθους ενυδρείο; Λεω εγώ τώρα....

οταν μεγαλωσει φιλε το μεταφυτευω στο ριο.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...