Jump to content

Guppy, Platy + ?


Salvo

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδια!Έχω ένα ριο 125 με 4 γκάπυ και 8 πλατυ και θέλω να βάλω 1-2 μεγαλούτσικα ψαράκια. Σκέφτομαι ένα ζευγάρι dwarf gourami (μικρά είναι αλλά μου κάνουν) ή μελανοταινίες ή 1-2 sailfin molly. Φίλος συνχομπίστας με παροτρύνει να μη βάλω. Είμαι όλος αυτιά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να μην βαλεις τιποτα προς το παρον! Ασε τα guppies και platties που δεν ζευγαρωνουν κιολας(δεν εχεις τον φοβο να δημιουργηθουν υβρίδια) και βλεπεις!!! Παντως αυτη ειναι η αποψη μου.. δικο σου ειναι το ενυδρειο εσυ θα το βλεπεις!εσυ αποφασιζεις!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κ συ αυτής της γνώμης είσαι δηλαδή. Απ 'οτι ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα συμβίωσης με dwarf gourami και θέλω κάτι να κάνει τη διαφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραιο θα ηταν να εχεις πολλα ειδη στο ενυδρειο αλλα αν εχεις μια "κατηγορια" μαζι π.χ ζωοτοκα θα ειναι πιο ευκολο γιατι εχουν και τις ιδιες απαιτησεις νερου και θα ηταν ολα :) (happy).... Τωρα εσυ αποφασιζεις! Απλα οτι ειδος και να βαλεις πρεπει να διαβασεις καλα (δηλαδη απαιτησεις νερου και αν το ψαρι ειναι εχθρικο με αλλα ή ειναι φιλικο με ολα π.χ guppies!)

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

Απ όσα έχω διαβάσει δεν έχουν πρόβλημα.Βέβαια αν εννοείς ότι πρέπει να βάλω μόνο ζωοτόκα τότε πάμε για μόλυ :)

Link to comment
Share on other sites

Απ όσα έχω διαβάσει δεν έχουν πρόβλημα.Βέβαια αν εννοείς ότι πρέπει να βάλω μόνο ζωοτόκα τότε πάμε για μόλυ :angry2:

Βασικα εσυ βαζεις οτι θες! Απλα εγω σου λεω τι θα ηταν πιο ευκολο!! Αν δεν εχουν προβλημα μεταξυ τους και σου αρεσουν τοσο πολυ βαλε! Ετσι και αλλιως δικο σου ειναι το ενυδρειο! Δεν εχω και πολυ εμπειρια με αλλα ειδη γι'αυτο! :):P

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε. Κανείς άλλος παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...