Jump to content

Ημερομηνια Ληξης...


Recommended Posts

Παιδια εχω παρει μια τροφη της wardley ειναι brine shrimp flakes... Εγω την ανοιξα για να δω πως ειναι... Δεν λεει ομως πουθενα ποτε ληγει... Μηπως εκανα βλακεις που την ανοιξα??? Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πρώτα βλέπουμε και μετα αγοράζουμε.

Τεσπα...Αν εχεις την απόδειξη ακομα να πας να την γυρίσεις και να παρεις άλλη.Αλλιως πέταξε την δεν ξερεις τι μπορει να συμβεί

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πρώτα βλέπουμε και μετα αγοράζουμε.

Τεσπα...Αν εχεις την απόδειξη ακομα να πας να την γυρίσεις και να παρεις άλλη.Αλλιως πέταξε την δεν ξερεις τι μπορει να συμβεί

Την εχω παρει εδω και κατι μηνες αλλα την ανοιξα προσφατα! :thumbup: Αφου δεν λεει ημερομηνιαληξης πιστευω πως δεν ληγει.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οι τροφές της wardley δεν αναγράφουν ημερομηνία λήξης. Δεδομένου ότι εδώ και πολύ καιρό απ' ότι ξέρω δεν τις φέρνει κανένας (εκτός αν κάνω λάθος) πιθανόν αυτή που αγόρασες να είναι αρκετά παλιά. Το πολύ πολύ να έχει χάσει την αξία της σε βιταμίνες. Η ξηρά τροφή και ληγμένη δεν κάνει κακό απλά δεν έχει τη διατροφική αξία που θα είχε φρέσκια και μη ληγμένη. Το ίδιο ισχύει και για ανοιχτές τροφές που αν και δεν έχουν λήξει μετά πό κάποιο καιρό χάνουν μέρος της αρχικής διατροφικής τους αξίας. Γι αυτό συχνά συμπληρώνουμε τη διατροφή των ψαριών μας με βιταμίνη ή σκορδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Οι τροφές της wardley δεν αναγράφουν ημερομηνία λήξης. Δεδομένου ότι εδώ και πολύ καιρό απ' ότι ξέρω δεν τις φέρνει κανένας (εκτός αν κάνω λάθος) πιθανόν αυτή που αγόρασες να είναι αρκετά παλιά. Το πολύ πολύ να έχει χάσει την αξία της σε βιταμίνες. Η ξηρά τροφή και ληγμένη δεν κάνει κακό απλά δεν έχει τη διατροφική αξία που θα είχε φρέσκια και μη ληγμένη. Το ίδιο ισχύει και για ανοιχτές τροφές που αν και δεν έχουν λήξει μετά πό κάποιο καιρό χάνουν μέρος της αρχικής διατροφικής τους αξίας. Γι αυτό συχνά συμπληρώνουμε τη διατροφή των ψαριών μας με βιταμίνη ή σκορδάκι.

Την τροφη την αγορασα απο pet shop που ειχε μονο αυτες τις τροφες... Τεσπα επειδη εκανε και 7€ θα την χρησιμοποιησω και αν δω οτι δημιουργει προβληματα θα την σταματησω!! Ευχαριστω παιδια! :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

..Γι αυτό συχνά συμπληρώνουμε τη διατροφή των ψαριών μας με βιταμίνη ή σκορδάκι.

Δεν έχω ξανακουσει για τον εμπλουτισμό της διατροφής των ψαριών με σκορδο!; Υπάρχει σχετικό θέμα ή αναφορά; Σε τι μορφή το δίνουμε;

Έγινε επεξεργασία - sailim
Link to comment
Share on other sites

Οι τροφές της wardley δεν αναγράφουν ημερομηνία λήξης. Δεδομένου ότι εδώ και πολύ καιρό απ' ότι ξέρω δεν τις φέρνει κανένας (εκτός αν κάνω λάθος) πιθανόν αυτή που αγόρασες να είναι αρκετά παλιά. Το πολύ πολύ να έχει χάσει την αξία της σε βιταμίνες. Η ξηρά τροφή και ληγμένη δεν κάνει κακό απλά δεν έχει τη διατροφική αξία που θα είχε φρέσκια και μη ληγμένη. Το ίδιο ισχύει και για ανοιχτές τροφές που αν και δεν έχουν λήξει μετά πό κάποιο καιρό χάνουν μέρος της αρχικής διατροφικής τους αξίας. Γι αυτό συχνά συμπληρώνουμε τη διατροφή των ψαριών μας με βιταμίνη ή σκορδάκι.

πρωτη φορα ακουω για σκορδο.σε τι δοσολογια γινετε?οντως ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα ακουω για σκορδο.σε τι δοσολογια γινετε?οντως ισχυει κατι τετοιο?

Υπάρχει και ειδικό απόσταγμα της seachem (garlic) με το οποίο μπορείς να μουλιάζεις που και που την τροφή όπως ακριβώς κάνουμε με τις βιταμίνες. Επίσης, υπάρχουν και τροφές (ocean nutrition) που περιέχουν απόσταγμα σκόρδου. Τέλος, στη χειροποίητη τροφή (european shrimp mix) μπορούμε μέσα στο blender να ρίξουμε και καμιά σκελίδα σκόρδο. Το ταπεινό αυτό λαχανικό είναι τόσο ωφέλιμο για τα ψάρια όσο και για τους ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...