Jump to content

ανεμιστηρακι


Recommended Posts

Καλη εβδομαδα σε ολους.Η απορεια που εχω ειναι η εξης.Χρειαζεται ανεμιστηρακη η οχι σε ενυδρειο? Αυτο που εχω ειναι 90/30/50.Το γεμισα νερο την παρασκευη το βραδυ και μεχρει τωρα εχει κατεβει 2-3χιλ.Ειναι αυτο φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

η εξατμιση του νερου ειναι απολυτως φυσιολογικη και αυξανεται περισσοτερο τη θερινη περιοδο.

με το ανεμιστηρακι πετυχαινουμε μεσω της εξτρα εξατμισης του νερου ψυξη στο ενυδρειο μας.

Link to comment
Share on other sites

η εξατμιση του νερου ειναι απολυτως φυσιολογικη και αυξανεται περισσοτερο τη θερινη περιοδο.

με το ανεμιστηρακι πετυχαινουμε μεσω της εξτρα εξατμισης του νερου ψυξη στο ενυδρειο μας.

Πως μπορω να συμπληρονω το νερο? Καθε μερα η μια φορα την εβδομαδα?Μηπος το ανεμθστηρακι μειονει το οξυγονο? Το σηγγεκριμενο βγαζει τον αερα.

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαιρι θα σου χρειαστει οπωσδηποτε.για να κατεβασεις την θερμοκρασια.η εξατμιση ειναι μια απολυτη φυσιολογικη λειτουργια του νερου.

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαιρι θα σου χρειαστει οπωσδηποτε.για να κατεβασεις την θερμοκρασια.η εξατμιση ειναι μια απολυτη φυσιολογικη λειτουργια του νερου.

Εχει σημασια εαν βαζει η βγαζει τον αερα?

Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις πανω στο κουμπι ''αναζητηση'' θα βρεις 100αδες ιδια ποστ με το δικο σου.

ψαξε λιγο περισσοτερο και θα βρεις ολες τις απαντησεις στις ερωτησεις σου εδω μεσα. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο klaz υπάρχουν πολλά post για το συγκεκριμμένο θέμα, κι εγώ από εκεί διαφωτίστηκα. Αλήθεια όμως, γιατί το δουλεύεις το ανεμιστηράκι τέτοια εποχή; :thaman:

Έγινε επεξεργασία - aigagros
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο klaz υπάρχουν πολλά post για το συγκεκριμμένο θέμα, κι εγώ από εκεί διαφωτίστηκα. Αλήθεια όμως, γιατί το δουλεύεις το ανεμιστηράκι τέτοια εποχή; :thaman:

Το ενυδρειο το πηρα ετοιμο απο καποιον που το βαρεθηκε.Εγω για να πω την αληθεια εχω βαθεια μεσανυχτα επι του θεματος αλλα προσπαθω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπερωρίες στο forum και όλα θα πάνε καλά.

Καλή μελέτη και να έχεις υπομονή! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

ορεξη να διαβασεις να εχεις να μην βιαστεις και ολα θα πανε καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ορεξη να διαβασεις να εχεις να μην βιαστεις και ολα θα πανε καλα!!!!

Σας ευχαρειστω ολους.Θα στροθω στο διαβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρι

Ανεμιστηρακια

Εξατμιση (ελεγχομενη ειτε με controller ειτε πιο δυκσολα με παρατηρηση και χορνοδιακοπτη)

Αναπληρωση (με νερο απο αντιστροφη οσμωση ή απιονισμενο)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18458

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18537

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18975

Αλλα και με ετοιμα εμποριου 12βολτα με μανταλακι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...