Jump to content

ψαρια σε 25 λιτρα


Recommended Posts

καλησπερα σας

εχω παρει ενα μικρο ενυδρειακι στα 25 περιπου λιτρα με το φιλτρο του και το θερμοστατη.θα ηθελα παρακαλω τη γνωμη σας στο αν μπορω να βαλω μεσα νανοκιχλιδες πρωτα και αν δεν βγαινει ,merika ημερα (4,5)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορω να βαλω μεσα νανοκιχλιδες
όχι γιατί είναι πολύ λίγα τα λίτρα σου άμα το φυτέψεις μπορείς να βάλεις έναν πανέμορφο μονομάχο και μερικές γαρίδες
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

εχω παρει ενα μικρο ενυδρειακι στα 25 περιπου λιτρα με το φιλτρο του και το θερμοστατη.θα ηθελα παρακαλω τη γνωμη σας στο αν μπορω να βαλω μεσα νανοκιχλιδες πρωτα και αν δεν βγαινει ,merika ημερα (4,5)

Καλημέρα :D

Ένας ωραίος μονομάχος θα ήταν ότι πρέπει...τα λίτρα σου είναι απο δεσμευτικά έως απαγορευτικά...καλές οι νανοκιχλίδες αλλά άμα σου αρχίσουν τις γέννες;

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις και δεις στο forum τι εχουν κανει τα μελη μεσα σε 25 μονομαχο-λιτρα πιστεψε με θα τις ξεχασεις τις νανοκιχλιδες..Πηρα ξανα μονομαχο μετα απο πολλα πολλα χρονια και τον εχω ερωτευτει.

Υ.Γ. Crowntail και τα μυαλα στα καγκελα.

Παρε 2 παραδειγματα..

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=33667

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=32703

Link to comment
Share on other sites

εχεις επιλογες ...

Έγινε επεξεργασία - kouts73
Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα ενα κοπαδακι,εστω τα τετρα νεον.εχουμε και παιδι βλεπεις και θελουμε λιγο κινηση!
θέλουν αρκετά λίτρα παραπάνω μην ξεχνάς ότι τα νέον είναι κοπαδιαστά και πρέπει να είναι σε ομάδες άνω των 8 ατόμων
Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο κοπαδακι ψαχνω,εστω 2,3 ψαρια.κατι θα υπαρχει για τα 30 λιτρα.και φυσικα τα πετ σοπ αιναι ικανα για το κερδος να σου δωσουν και καρχαρια!για αυτο σας ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Άμα ανέβεις έστω και 20-30 λίτρα δηλαδή να πάρεις ένα ενυδρίο κοντά στα 60 λίτρα τότε έχεις πιό πολλές εναλλακτικές ...

Μπορείς να βρείς κανένα με 50-70 ευρώ θα ναι και πιό μπαμπάτσικο... :D

Link to comment
Share on other sites

60 αρι θελω αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν χωραει εκει που θα μπει.κριμα.ειναι αυστηρο το 40 χ 21χ33

Link to comment
Share on other sites

Τα καθαρά λίτρα, φίλε μου, με αυτές τις διαστάσεις θα είναι αρκετά λιγότερα από 25. Αν τα διπλασίαζες θα σου πρότεινα ένα μικρό ψαράκι. Λέγεται ember tetra ( κλικ1, κλικ2 )

Όμως σε αυτά τα λίτρα ΠΟΤΕ ΔΕΝ θα έβαζα κάτι διαφορετικό από έναν μονομάχο.

Το ψαράκι που αναφέρω, μπορεί να θέλει λίγα λίτρα, αλλά θέλει και κοπαδάκι και καλές συνθηκες, για να ζήσει και να δείξει τα χρώματα του.

Link to comment
Share on other sites

Οπως?

μονο γαριδουλες.οι red chery μια χαρα θα ειναι θα δινουν και χρωμα στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...