Jump to content

αεραντλια


Recommended Posts

εχω στησει ενα ενυδρειο το ριο180 και εχω μεσα γυρω στα 15 μικρα labido 1-2εκατοστα.

ειναι απαραιτητη η χρησιμοποηση της αεραντλιας?

το λεω γιατι τωρα που δεν εχω δημιουργω αναταραξη στην επιφάνεια μεσω του spray bar. αν θέλω για περισσότερη ησυχία να το τοποθετήσω μεσα στο νερο τοτε η χρησιμοποίηση αεραντλιας ειναι μονόδρομος?

επίσης παρατηρησα οτι μαζευτηκαν για μια στιγμη στο μερος που κατεβαινουν ορισμενες μπουρμπουληθρες απο την αναταραξη και μου φανηκε σαν να τις κυνηγουν για να τις καταπιουν.ισχυει κατι τετοιο?

Έγινε επεξεργασία - kristosfm
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εντονη αναταραξη της επιφανειας για οξυγονωση,δεν χρειαζεται αεραντλια.

Link to comment
Share on other sites

εχω στησει ενα ενυδρειο το ριο180 και εχω μεσα γυρω στα 15 μικρα labido 1-2εκατοστα.ειναι απαραιτητη η χρησιμοποηση της αεραντλιας?

το λεω γιατι τωρα που δεν εχω δημιουργω αναταραξη στην επιφάνεια μεσω του spray bar. αν θέλω για περισσότερη ησυχία να το τοποθετήσω μεσα στο νερο τοτε η χρησιμοποίηση αεραντλιας ειναι μονόδρομος?

επίσης παρατηρησα οτι μαζευτηκαν για μια στιγμη στο μερος που κατεβαινουν ορισμενες μπουρμπουληθρες απο την αναταραξη και μου φανηκε σαν να τις κυνηγουν για να τις καταπιουν.ισχυει κατι τετοιο?

Είναι δική σου γέννα τα ψάρια?

Αν εχεις εντονη αναταραξη της επιφανειας για οξυγονωση,δεν χρειαζεται αεραντλια.

:D

Link to comment
Share on other sites

οχι DIMITRIOS. υιοθετημενα ειναι :D)))

ευχαριστω για τις απαντήσεις σας

Έγινε επεξεργασία - kristosfm
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...