Jump to content

Ερωτηση για αντιφοσφορο


gante

Recommended Posts

Καλησπερα σημερα αλαξα το αντιφοσφορο απο την καλτσα χρησ/ω της Seachem Phosphate/slicate control και το βαζακι τελειωσε να συνεχισω με το ιδιο ή μου συνηστατε καποιο αλλο? Στις μετρησεις PO4-0 με 40 gr.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν σου λειτουργεί καλά γιατί να το αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου λειτουργεί καλά γιατί να το αλλάξεις?

Γιατι σε μια συναντηση μου ειχε πει οNavy να παρω αντιφοσφορο σιδηρου εαν το λεω καλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε μια συναντηση μου ειχε πει οNavy να παρω αντιφοσφορο σιδηρου εαν το λεω καλα.

το σιδηρου φιλε μου ειναι σαφως καλυτερο και το αφηνεις και ενα μηνα μεσα,μειονεκτιμα η "μεγαλη" τιμη του.ο καπετανιος ξερει και οτι σου εχει πει ειναι "νομος" :D:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το αντιφώσφορο με βάση το αλουμίνιο διαρκεί μόνο λίγες μέρες και είναι για να δεσμεύσει άμεσα τα όποια φωσφορικά υπάρχουν στη στήλη του νερού. Αν δεν υπάρχουν φωσφορικά ο χρόνος που διαρκεί είναι παραπάνω.

Αυτά με βάση το σίδηρο διαρκούν πολύ περισσότερο και μάλιστα σου δίνεται η δυνατότητα τη στιγμή που στο σύστημα σου δεν υπάρχουν φωσφορικά να αντικαθιστάς πάνω στον μήνα ή και στο δίμηνο τη μισή ποσότητα από το υλικό, και ως αποτέλεσμα να σου βγαίνει πιο φτηνά (αν κρίνουμε ότι είναι πιο ακριβά απ αυτά με βάση το αλουμίνιο).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας θα παρω με βαση σιδηρου μονο και μονο γιατι μου το προτεινε ο Navy και θα δω .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...