Jump to content

γιατι δεν γενναει


giannakos

Recommended Posts

Κλαησπερα παιδες.Εχω μια αποροια ενω στο ενυδριακι μου εχω ηδη 3 γέννες απο guppy απο την ξιφοφορινα μου μου ειναι με τον αρσενικο της δεν εχω τιποτα.Τα εχω περιπου 1,5 μήνα.Λετε να εχει γεννησει να μην το καταλαβα και να εγιναν μεζεδακια υτα μικρουλια.Αλλα εστω 1-2 δεν θα γλιτωναν?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και σε εσενα!! Τα λιτρα του ενυδρειου σου ειναι παρα πολυ λιγα για αυτα τα ψαρια που εχεις! :D:hysterical: Εγω θα προτεινα να το αλλαξεις ριζικα.. δηλαδη να παρεις ενα πιο μεγαλο ενυδρειο και να τα βαλεις!! ΣΤο 25 λιτρο μπορεις ανετα να βαλεις μεσα εναν μονομαχο αρσενικο κανενα φυτακι και κανενα σαλιγκαρια applesnail..

Στο θεμα μας... Αν δεν εχεις φυτα μεσα και κρυψωνες ειναι λιγο δυσκολο να επιβιωσουν μικρα! Λιγη υπομονη θελει και η ξιφοφορινα θα γεννησει καποτε!!! Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι το ενυδριο μου ειναι μικρο,μακαρι να ειχα χωρο να παρω ενα μεγαλυτερο και θα το εκανα.Θα ηταν και τα ψαρουλινια πιο καλα,θα τα χαιρομουν και εγω καλυτερα.Οταν μπορεσω θα γινει και αυτο.Παντως εχω ριξει μεσα κερατοφυλλο.Ελπιζω να παρει και αυτη μπρος να την χαρω!

Link to comment
Share on other sites

Είδες την ξιφιφορίνα σου με φουσκωμένη κοιλιά???

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την ειδα ποτε , δεν θα επρεπε να ειχε μεινει εγκυος μεσα σε 2 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα και εγώ μόνο ένα ζευγάρι απο Ξυφοφόρους και δεν είχε γεννήσει ποτέ η θηλυκιά.

Όταν της άλλαξα το αρσενικό κάθε 50-60 μέρες είχα γέννα.

Μάλλον και αυτά επιλέγουν τον σύντροφό τους?

Αν σε έβαζαν εσένα σε ένα δωμάτιο με την Γεωργία Βασιλειάδου?

Δοκίμασε ίσως κάποιο άλλο αρσενικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οχι δεν την ειδα ποτε , δεν θα επρεπε να ειχε μεινει εγκυος μεσα σε 2 μήνες?

δεν ειναι απαραιτητο για πολλους λογους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...