Jump to content

Μας κοιμίζουν βαθιά οι εθνοσωτήρες μας


Recommended Posts

Αν ισχύσει αυτο... δλδ αν προσπαθησουν να βγαλουν στο σφυρι τα νησια... οπως ακουστηκε και χθες....

ΜΗΝ επιστρέφετε τα μπουκαλια μπυρας!!

Κρατηστε τα... θα μας χρειαστουν!!!

Υ.Γ. Κριμα που ακρίβυνε και η βενζινη!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.. ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι τυχαίο... Δεν υπάρχει το "αν ισχύουν"! Είναι η πραγματικότητα πολλά χρόνια τώρα! Αλλά τώρα που πλησιάζει το αγγούρι το νοιώθουμε... Παλιά δεν μας ένοιαζε! Το λέω συνεχώς... ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.. ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι τυχαίο... Δεν υπάρχει το "αν ισχύουν"! Είναι η πραγματικότητα πολλά χρόνια τώρα! Αλλά τώρα που πλησιάζει το αγγούρι το νοιώθουμε... Παλιά δεν μας ένοιαζε! Το λέω συνεχώς... ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ!!!

Κοντινός μου ανθρώπος ασχολούμενος με τα οικονομικά μου είχε πει κάποια χρόνια πριν πως υπάρχει ''μαγικό ραβδάκι'',το οποίο αργά ή γρήγορα κατευθύνει την εξέλιξη εκεί που θέλει.........

ΧΩΡΙΣ ΧΡΩΜΑΤΑ

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

...............θα πονεσει! :D

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου νομιζω οτι εχει ερθει ο καιρος σιγα-σιγα να ξυπνησουμε και να ανοιξουμε τα ματια μας γιαυτα τα οποια καποιοι αλλοι κανονιζουν για εμας.....που οχι μονο δεν μας ρωτανε αλλα μας ριχνουν και σταχτη...και παντα για το καλο μας.... :D

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ξυπνήσουμε ειδικά οι νέοι οι οποίοι είναι και αυτοί που θα το φάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα για να αποφύγουμε οτιδήποτε πρόκειται να συμβεί.έχουν φροντίσει κάποιοι να τρωγομαστε με μικροπρεπιες σκάνδαλα και άλλες ηλιθιες και ανούσιες πληροφορίες,μας έχουν χωρίσει με διάφορους τρόπους,πολιτικά,αθλητικά και πολλούς άλλους τρόπους ώστε να χάσουμε την συλογικοτητα μας...

Την δύναμη δεν την έχει ο ένας αλλά ο λαός...εφόσον ο λαός τσακωνεται μεταξύ του μπορούν τα κοράκια να δουλεύουν πίσω από την πλάτη μας...

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύσει αυτο... δλδ αν προσπαθησουν να βγαλουν στο σφυρι τα νησια... οπως ακουστηκε και χθες....

Φιμες λενε οτι εχει κλεισει συμφωνια εδω και 1 -2 χρονια (απο τοτε το ξερω) οτι τα Ιονια νησια και η θαλασσα η οποια τα περιβαλει να δωθουν στο Dubai.... :D:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ωραια να φτιαξουμε και κανενα χαρεμι Τζουλιααααααααααααααααααα....

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύσει αυτο... δλδ αν προσπαθησουν να βγαλουν στο σφυρι τα νησια... οπως ακουστηκε και χθες....

ΜΗΝ επιστρέφετε τα μπουκαλια μπυρας!!

Κρατηστε τα... θα μας χρειαστουν!!!

Υ.Γ. Κριμα που ακρίβυνε και η βενζινη!!! :D

Αγριοκρεμμυδα απτο βουνο...δεμενη με συρμα κ σχοινι-βουτηγμενη στο πετρελαιο για ωρα κ πυρ.....10 φορες χειροτερο απο δακρυγόνο φλώρου 'ματρατζη'..

Αρε πατριδα αθανατη :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, να μήν τσακωνόμαστε.

Για δέστε λίγο αυτό

ERT_2009.xls

Παραμένεις ήρεμος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάμε κρίση... Είμαστε στην αρχή της κατάρρευσης! Δεν περνάμε "φάση"... Έτσι ήμασταν πολλά χρόνια τώρα, αλλά τώρα μας αναγκάζουν να το δούμε!

Αυτή τη στιγμή έχουμε πόλεμο. Οικονομικό πόλεμο. Η Ελλάδα είναι χρυσωρυχείο από πολλές απόψεις αλλά "δεν μας αφήνανε" να το εκμεταλλευτούμε. Στόχος έχουμε γίνει χρόνια τώρα (Φιλική Εταιρεία και φιλέλληνες και λούτσοι μπλε :D ). Ίσως να είμαστε και τυχεροί από τη μία... Αν δεν ήμασταν στην ΕΕ πολύ πιθανό να είχαμε πόλεμο με όπλα. Τώρα απλά θα υποστούμε οικονομικό πόλεμο.

Ποια θα είναι όμως τα θύματα τελικά? Προσωπικά έχω κάνει τις εκτιμήσεις μου και είμαι προετοιμασμένος για τα χειρότερα...

Γιατί μας χαλάει η ιδέα να πωληθούν τα νησιά? Τόσα χρόνια οδηγούμε σε δρόμους που μόνο η Ελλάδα δεν παίρνει τα έσοδα. Τόσα χρόνια αγοράζουμε από ZARA, από το internet, από το Mall... Πάει ο Έλληνας τσαγκάρης, ο Έλληνας βιοτέχνης ρούχων, ο Έλληνας ψιλικατζής, ο Έλληνας έμπορος! Δεν το ξέραμε τι κάναμε τόσα χρόνια?

Κακώς το κάναμε? Όχι είναι η απάντηση! Εκεί μας οδήγησαν. Εκεί μας ώθησαν. Αυτός ήταν ο σκοπός. Το χρήμα να φεύγει από τη Ελλάδα, η Ελλάδα να ζητάει δανεικά και τελικά να μας ζητήσουν τα νησάκια μας για να εξοφλήσουμε.

Το λιμάνι του Πειραιά τα επόμενα 35 χρόνια (και καλά) ξέρετε που ανήκει? :hysterical:

Μήπως ήδη δεν έχουμε πουλήσει γη και ακίνητα σε ξένους? Και ίσως να είναι καλά να πουλήσουμε ΤΩΡΑ και όχι αύριο... Αν η Μύκονος κοστίζει τώρα 1000 αύριο (μετά από πτώχευση ή μετά από απειλές) μπορεί να κοστίζει 100).

Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα που μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε, αλλά τώρα μας καίει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάμε κρίση... Είμαστε στην αρχή της κατάρρευσης! Δεν περνάμε "φάση"... Έτσι ήμασταν πολλά χρόνια τώρα, αλλά τώρα μας αναγκάζουν να το δούμε!

Αυτή τη στιγμή έχουμε πόλεμο. Οικονομικό πόλεμο. Η Ελλάδα είναι χρυσωρυχείο από πολλές απόψεις αλλά "δεν μας αφήνανε" να το εκμεταλλευτούμε. Στόχος έχουμε γίνει χρόνια τώρα (Φιλική Εταιρεία και φιλέλληνες και λούτσοι μπλε :D ). Ίσως να είμαστε και τυχεροί από τη μία... Αν δεν ήμασταν στην ΕΕ πολύ πιθανό να είχαμε πόλεμο με όπλα. Τώρα απλά θα υποστούμε οικονομικό πόλεμο.

Ποια θα είναι όμως τα θύματα τελικά? Προσωπικά έχω κάνει τις εκτιμήσεις μου και είμαι προετοιμασμένος για τα χειρότερα...

Γιατί μας χαλάει η ιδέα να πωληθούν τα νησιά? Τόσα χρόνια οδηγούμε σε δρόμους που μόνο η Ελλάδα δεν παίρνει τα έσοδα. Τόσα χρόνια αγοράζουμε από ZARA, από το internet, από το Mall... Πάει ο Έλληνας τσαγκάρης, ο Έλληνας βιοτέχνης ρούχων, ο Έλληνας ψιλικατζής, ο Έλληνας έμπορος! Δεν το ξέραμε τι κάναμε τόσα χρόνια?

Κακώς το κάναμε? Όχι είναι η απάντηση! Εκεί μας οδήγησαν. Εκεί μας ώθησαν. Αυτός ήταν ο σκοπός. Το χρήμα να φεύγει από τη Ελλάδα, η Ελλάδα να ζητάει δανεικά και τελικά να μας ζητήσουν τα νησάκια μας για να εξοφλήσουμε.

Το λιμάνι του Πειραιά τα επόμενα 35 χρόνια (και καλά) ξέρετε που ανήκει? :hysterical:

Μήπως ήδη δεν έχουμε πουλήσει γη και ακίνητα σε ξένους? Και ίσως να είναι καλά να πουλήσουμε ΤΩΡΑ και όχι αύριο... Αν η Μύκονος κοστίζει τώρα 1000 αύριο (μετά από πτώχευση ή μετά από απειλές) μπορεί να κοστίζει 100).

Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα που μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε, αλλά τώρα μας καίει!!!

To αεροδομιο Ελ. Βενιζελος?? :hysterical:

Η εκμεταλευση των διοδιων της γεφυρας Ριο-Αντιριο?? :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάμε κρίση... Είμαστε στην αρχή της κατάρρευσης! Δεν περνάμε "φάση"... Έτσι ήμασταν πολλά χρόνια τώρα, αλλά τώρα μας αναγκάζουν να το δούμε!

Αυτή τη στιγμή έχουμε πόλεμο. Οικονομικό πόλεμο. Η Ελλάδα είναι χρυσωρυχείο από πολλές απόψεις αλλά "δεν μας αφήνανε" να το εκμεταλλευτούμε. Στόχος έχουμε γίνει χρόνια τώρα (Φιλική Εταιρεία και φιλέλληνες και λούτσοι μπλε :D ). Ίσως να είμαστε και τυχεροί από τη μία... Αν δεν ήμασταν στην ΕΕ πολύ πιθανό να είχαμε πόλεμο με όπλα. Τώρα απλά θα υποστούμε οικονομικό πόλεμο.

Ποια θα είναι όμως τα θύματα τελικά? Προσωπικά έχω κάνει τις εκτιμήσεις μου και είμαι προετοιμασμένος για τα χειρότερα...

Γιατί μας χαλάει η ιδέα να πωληθούν τα νησιά? Τόσα χρόνια οδηγούμε σε δρόμους που μόνο η Ελλάδα δεν παίρνει τα έσοδα. Τόσα χρόνια αγοράζουμε από ZARA, από το internet, από το Mall... Πάει ο Έλληνας τσαγκάρης, ο Έλληνας βιοτέχνης ρούχων, ο Έλληνας ψιλικατζής, ο Έλληνας έμπορος! Δεν το ξέραμε τι κάναμε τόσα χρόνια?

Κακώς το κάναμε? Όχι είναι η απάντηση! Εκεί μας οδήγησαν. Εκεί μας ώθησαν. Αυτός ήταν ο σκοπός. Το χρήμα να φεύγει από τη Ελλάδα, η Ελλάδα να ζητάει δανεικά και τελικά να μας ζητήσουν τα νησάκια μας για να εξοφλήσουμε.

Το λιμάνι του Πειραιά τα επόμενα 35 χρόνια (και καλά) ξέρετε που ανήκει? :hysterical:

Μήπως ήδη δεν έχουμε πουλήσει γη και ακίνητα σε ξένους? Και ίσως να είναι καλά να πουλήσουμε ΤΩΡΑ και όχι αύριο... Αν η Μύκονος κοστίζει τώρα 1000 αύριο (μετά από πτώχευση ή μετά από απειλές) μπορεί να κοστίζει 100).

Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα που μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε, αλλά τώρα μας καίει!!!

Για το συγκεκριμενο ειμαι πολυ ειδικος να απαντησω.

Δεν θελω ομως να το κανω γιατι θα αναγκαστω να βρισω τον ......Ελληνα,γιατι πολυ πιστευει στην προπαγανδα.

Link to comment
Share on other sites

το κόλπο είναι γνωστό απο αρχαιοτάτους χρόνους .Σε φτάνουν μέχρι το λαιμό για τους ευχαρηστέις στα γόνατα όταν θα βάλουν επιτέλους την βαζελήνη.

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο ειμαι πολυ ειδικος να απαντησω.

Δεν θελω ομως να το κανω γιατι θα αναγκαστω να βρισω τον ......Ελληνα,γιατι πολυ πιστευει στην προπαγανδα.

Αν υπάρχει παραπληροφόρηση θα ήθελα να το μάθω με κάποιες λεπτομέρειες :D

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει παραπληροφόρηση θα ήθελα να το μάθω με κάποιες λεπτομέρειες :D

Μονο παραπληροφορηση υπηρχε Νικο και τιποτα αλλο.

Πολυ ευχαριστως οταν βρεθουμε να σου τα πω ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλοϊκό παράδειγμα για το πώς λειτουργούν τα Golden Boys.

Ο Billy πήγε στο Τέξας και αγόρασε από ένα αγρότη ένα γάιδαρο έναντι του ποσού των $100.00. Ο αγρότης συμφώνησε να του τον παραδώσει την επόμενη μέρα.

Την επόμενη μέρα ο αγρότης του είπε, 'Συγνώμη αλλά έχω άσχημα νέα, ο γάιδαρος ψόφησε."

Ο Billy απάντησε, "Τότε δώσε μου τα λεφτά μου πίσω.'

Ο αγρότης είπε, 'δεν μπορώ να το κάνω γιατί τα έχω ήδη ξοδέψει.'

Ο Billy είπε, 'Εντάξει, τότε δώσε μου τον νεκρό γάιδαρο.'

Ο αγρότης ρώτησε, 'Τι θα τον κάνεις?'

και ο Billy απάντησε, "θα τον βγάλω σε λοτταρία.'

Ο αγρότης του απάντησε με μια δόση ειρωνείας, 'Αποκλείεται να βγάλεις σε λοταρία τον ψόφιο γάιδαρο.'

και ο Billy απάντησε 'φυσικά και μπορώ, απλά δεν θα πω σε κανένα ότι είναι ψόφιος.'

Ένα μήνα αργότερα ο αγρότης βρέθηκε ξανά με τον Billy και ρώτησε. ' Τι έγινε με τον ψόφιο γάιδαρο?'

Ο Billy είπε, 'Τον έβγαλα σε λοταρία. Πούλησα 500 εισιτήρια προς δύο δολάρια το ένα και έτσι κέρδισα $998.00'

Ο αγρότης ρώτησε, 'Καλά κανένας δεν παραπονέθηκε?' και ο Billy απάντησε, ' Μόνο ο τύπος που τον κέρδισε, και για να μην φωνάζει του έδωσα πίσω τα δύο του δολάρια.'

ʽΑρα για κάποιο ανύπαρκτο προϊόν ή αγαθό (ψόφιος γάϊδαρος), κάποιοι κέρδισαν $1.098 ($100 ο αγρότης + $998 ο Billy).

ΥΓ: Ο Billy τώρα δουλεύει στην Goldman Sachs.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...