Jump to content

αν μπορει να μου απαντησει η ομαδα. ευχαριστω.


Recommended Posts

καλησπερα παιδες λοιπον ας ξεκινησω αν βαλω γαριδουλες -- ομως εχω μεσα 2 γατοψαρα 1 παγκασιους 7 εκ 3 τιγρακια 2 διαφανα δεν ξερω πως λεγονται .... 1 πλακο μικρος και 1 γατοψαρο κλαρια 7 εκ τι θα γινει ???? υποψιν θελω να μπει σιγα σιγα και φουλ απο φυτα. και μερικα ακομα ξυλα που εχω κατα νου.... και ολα αυτα προς το παρον μεσα σε 100 λτ ενυδρειο, λοιπον οι γαριδες θα αντεξουν ??

ευχαριστω προκαταβολικα ...

Link to comment
Share on other sites

γαριδες με πανγκασιους....?

δεν νομιζω.

ετσι κι αλλιως ομως το παραπανω ψαρι ειναι εντελως ακαταλληλο για τα λιτρα σου....

Link to comment
Share on other sites

γαριδες με πανγκασιους....?

δεν νομιζω.

ετσι κι αλλιως ομως το παραπανω ψαρι ειναι εντελως ακαταλληλο για τα λιτρα σου....

Για ενυδρεια............

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου περισσότερες ώρες θα ζήσουν στη σακούλα μεταφοράς... :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια οκ καταλαβα ! για γευμα καλες ειναι..χεχε. αστο συγνωμη που το σκεφτηκα, χαζομαρα... απλα της ηθελα για να μου καθαριζουν και τον βυθο σε αυτα που θα βαλω επιπλεον. ευχαριστω.! :hysterical::D

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα χρειαστεις κατι να καθαριζει το ενυδρειο.

Απο τα πτωματα; :D

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καλύτερα σαλιγκαράκια, οι γαριδούλες θα γίνουν μεζές, ο παγκάσιους έχει ήδη παραγγείλει τσίπουρα. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

μπα τον παγκασιους δεν τον φοβαμαι ακομα ειναι { μικρος } οταν αρχιζει να παιρνει για σας. γιατι το γατοψαρο κλαριας ειναι καλυτερο ? μια απο τα ιδια και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μπα τον παγκασιους δεν τον φοβαμαι ακομα ειναι { μικρος } οταν αρχιζει να παιρνει για σας.

Ξερεις γιατι τον προτιμανε για εκτροφη σε ιχθυοτροφεία?

Γιατι μεσα σε λιγοτερο απο ενα χρονο μπορει να ξεπερασει τα 30 εκ.

διαβασε αυτο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=29494

ΥΓ Που τον εχεις προγραμματισει να παει οταν μεγαλωσει με το καλο?

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις γιατι τον προτιμανε για εκτροφη σε ιχθυοτροφεία?

Γιατι μεσα σε λιγοτερο απο ενα χρονο μπορει να ξεπερασει τα 30 εκ.

διαβασε αυτο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=29494

ΥΓ Που τον εχεις προγραμματισει να παει οταν μεγαλωσει με το καλο?

τα εχω δει αυτα τα αθρα. και ειχα απογοητεφθει αλλα τον ειχα καιρο και καταλαβαινεις τον ειχα αγαπησει... σε λιγο καιρο θα μετακομισει σε εναν φιλο που εχει 1500 λτ αλλα και παλι μικρο του ειναι... γιατι εχει μεσα ψαρια. το να τον κραταγα σε ενα 100 η πηρα σημερα ενα 180 λτ και να τον εβαζα μονο του θα ταλαιποριοταν η να το εδινα σε κανενα pet shop κριμα θα ηταν :hysterical: οποτε λεω για εκει εκτος αν εχεις καμια ιδεα να το παρει καποιος που θα εχει ενα οικοσυστημα μεγαλυτερο. δεν εχω προβλημα :ninja: . και στο 180 που εφτιαξα αν το δεις στα posτ θα μεβρεις μεσα στο αλλαγη χαλικι. εχω αναφερει για το 180 πως θα ξεκινησω με gappy και γενικα θελω ομαδες μικρου μεγεθους και απο μεσαια. αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω την απορια πολυ καιρο τωρα τι γινονται ολα αυτα τα ψαρια που πωλουνται κατα κορον στα πετσοπ γιατι σιγουρα κανεις απλος χομπυστας δεν εχει καταλληλο ενυδρειο γι'αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...