Jump to content

βασικα...καλώς σας βρήκα


aris1973

Recommended Posts

καθότι δεν έχω ανάλογη εμπειρία σχετικά με forum,chat-rooms κλπ αρκετές ημέρες σκεφτόμουνα τι να γράψω για αυτή την ιστοσελίδα ή forum ή δεν δεν ξέρω πως αλλιώς λέγεται....Με απλά λόγια απίστευτη!!!Βρίσκεις τα πάντα,όλα τα θέματα και κυρίως ανθρώπους με φοβερό κέφι και όρεξη με αυτό που αγαπούν.Και εγώ που πίστευα οτι τέτοιοι άνθρωποι ...είναι είδος υπο εξαφάνιση.

Για οτι αφορα εμένα είμαι αρχάριος με τα ενυδρειακά ,έχω στην κατοχή μου ενα ενυδρείο 80λίτρων(μαλλον απο το καρφούρ,αλλά μου το δώσανε δώρο)με εσωτερικό φίλτρο το οποίο περιλαμβάνει (για να δούμε!!):ανλία eheim,μακαρονι,κάτι σαν βαμβακι λευκο της sera και βαμβακι χρώματος μπλέ(ελπίζω να μην γελάει κανείς!!) θερμόμετρο 100watt,λαμπα 16 watt,αντλία αερος eheim100.Και τώρα στα ζωντανα:δυο πλατυ(αρσενικο-θηλυκο)δυο ξιφοφοροι,δυο τιγράκια ροζ(εντολη από τα κορίτσια μου!!),ενα γλύφτη(κοινος πλατύστομος)ενα χρυσοψαρο και ενα μονομάχο......ελπίζω να μην αρχίσετε να ουρλιάζετε ...από οτι έχω διαβάσει αυτό δεν είναι κοινωνικό ενυδρείο..του κουτρούλη ο γάμος......Αυτά τα ολίγα για μένα

Link to comment
Share on other sites

καθότι δεν έχω ανάλογη εμπειρία σχετικά με forum,chat-rooms κλπ αρκετές ημέρες σκεφτόμουνα τι να γράψω για αυτή την ιστοσελίδα ή forum ή δεν δεν ξέρω πως αλλιώς λέγεται....Με απλά λόγια απίστευτη!!!Βρίσκεις τα πάντα,όλα τα θέματα και κυρίως ανθρώπους με φοβερό κέφι και όρεξη με αυτό που αγαπούν.Και εγώ που πίστευα οτι τέτοιοι άνθρωποι ...είναι είδος υπο εξαφάνιση.

Για οτι αφορα εμένα είμαι αρχάριος με τα ενυδρειακά ,έχω στην κατοχή μου ενα ενυδρείο 80λίτρων(μαλλον απο το καρφούρ,αλλά μου το δώσανε δώρο)με εσωτερικό φίλτρο το οποίο περιλαμβάνει (για να δούμε!!):ανλία eheim,μακαρονι,κάτι σαν βαμβακι λευκο της sera και βαμβακι χρώματος μπλέ(ελπίζω να μην γελάει κανείς!!) θερμόμετρο 100watt,λαμπα 16 watt,αντλία αερος eheim100.Και τώρα στα ζωντανα:δυο πλατυ(αρσενικο-θηλυκο)δυο ξιφοφοροι,δυο τιγράκια ροζ(εντολη από τα κορίτσια μου!!),ενα γλύφτη(κοινος πλατύστομος)ενα χρυσοψαρο και ενα μονομάχο......ελπίζω να μην αρχίσετε να ουρλιάζετε ...από οτι έχω διαβάσει αυτό δεν είναι κοινωνικό ενυδρείο..του κουτρούλη ο γάμος......Αυτά τα ολίγα για μένα

καλώς ήλθες φίλε μου γιαυτό υπάρχει το ΑΖ για να είμαστε όλοι

οι κουζουλοί μαζεμένοι

να μας πεις πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο σου και επίσης

ξεκίνα διάβασμα και πίστεψε με θα γίνεις αν υπάρχει

θέληση ακόμα και από την πρώτη μέρα καλύτερος και

όσο πάει θα βελτιώνεσαι αλλά να υπάρχει θέληση

τώρα για τα ψάρια σου έχεις μία σχετική ψαρόσουπα

αλλά ας μας μιλήσουν οι πιο έμπυροι για να καταλάβεις

και να αποφασίσεις πώς θα το βελτιώσεις

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήλθες φίλε μου γιαυτό υπάρχει το ΑΖ για να είμαστε όλοι

οι κουζουλοί μαζεμένοι

να μας πεις πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο σου και επίσης

ξεκίνα διάβασμα και πίστεψε με θα γίνεις αν υπάρχει

θέληση ακόμα και από την πρώτη μέρα καλύτερος και

όσο πάει θα βελτιώνεσαι αλλά να υπάρχει θέληση

τώρα για τα ψάρια σου έχεις μία σχετική ψαρόσουπα

αλλά ας μας μιλήσουν οι πιο έμπυροι για να καταλάβεις

και να αποφασίσεις πώς θα το βελτιώσεις

καταρχήν ευχαριστώ για το καλωσωρισμα.Το ενυδρείο το έχω απο τον οκτωβριο.Πριν είχα ενα ενυδρείο 25 λίτρων όπου είχα το χρυσόψαρο με το πλατυστομο και για τρεις μηνες εναν μονομάχο.Σίγουρα θέλω να βελτιωθώ..την όρεξη την έχουμε το χρόνο μμμμμμμ όσο διαθέτουμε το αφιερώνω στο ενυδρείο δηλ.αλλαγές νερού καθε βδομάδα (20%),αλλαγη βαμβακιού καθε μήνα,το τελευτεο διάστημα τα ταιζω δυο φορές την ημέρα με διαφορετικές τροφές(πρωϊ-βράδυ) α! το ξέχασα έχω τέσσερα φυτά anubia και άλλα τέσσερα ..αβάπτιστα!.Επίσης έχω δυο θηριά-παιδια,δουλειά σαν περιοδευον πωλητης σε μεγάλη περιφέρια συν σπουδες......(διδακτορικο-και αλλη σχολή) αυτα για τον χρόνο μου

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες φίλε μου :ninja:

Καλό είναι,να κάνεις μια παροσίαση του ενυδρείου σου στην αναλογη θεματική ενότητα να το συζητησουμε.

Καλή διαμονή :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς όρισες φίλε μου και καλή διαμονή... :ninja:

σε ευχαριστώ και θα προσέχω

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες φίλε μου :ninja:

Καλό είναι,να κάνεις μια παροσίαση του ενυδρείου σου στην αναλογη θεματική ενότητα να το συζητησουμε.

Καλή διαμονή :hysterical:

σε ευχαριστώ και για τα υπόλοιπα..σιγά-σιγά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.

Ενα σχολιο μονο.

Εντολη απο γυναικα δεν εχει στο ενυδρειο.

Ιδιως αν θελει βαμμενα ψαρια.

Τιμωρια να την βαψεις ολοκληρη με ενα σπρευ ροζ. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες φίλε .

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας :hysterical:

καλό διάβασμα και καλή συνέχεια :hysterical:

(επειδή ο κανόνας λεει ότι συντομα θα πας για μεγαλύτερο ενυδρείο.. :hysterical: ξεκαθάρισέ το με τη γυνάικα σου απο την αρχή... :hysterical::ninja: )

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.

Ενα σχολιο μονο.

Εντολη απο γυναικα δεν εχει στο ενυδρειο.

Ιδιως αν θελει βαμμενα ψαρια.

Τιμωρια να την βαψεις ολοκληρη με ενα σπρευ ροζ. :ninja:

μαζί σου!!!!όμως στις κοράκλες μου...δυσκολεύομε!!

χαιρετώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας :hysterical:

καλό διάβασμα και καλή συνέχεια :hysterical:

(επειδή ο κανόνας λεει ότι συντομα θα πας για μεγαλύτερο ενυδρείο.. :hysterical: ξεκαθάρισέ το με τη γυνάικα σου απο την αρχή... :hysterical::ninja: )

ω ρε παληκάρια ..τι πάθατε με τη γυναίκα!!! δεν ασχολείται καν!!! μόνο για τις κοράκλες δεν μπορώ να χαλάσω εύκολα χατήρι(δηλαδή ποτέ!!!!).

σε ευχαριστώ για το καλωσορισμα

Link to comment
Share on other sites

:ninja::hysterical:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...