Jump to content

Για να ξεφύγουμε λίγο από τα Αγκιστράκια ...


Caesars

Recommended Posts

... βρέθηκε καινούργιο πλέκο!! Δεν έχει ακόμα φυσικά L-number, δεν ξέρουμε τίποτα γι' αυτό, και είναι πανέμορφο. Στην Αγγλία ήρθε ένα μόνο αρσενικό και κατέληξε σε ένα από τα ενυδρεία μου. Αναμένονται πληροφορίες γι' αυτό και - αν είναι δυνατόν, και θηλυκές.

Φωτό επισυνάπτεται - αλλά θα κατέβει σύντομα λόγω έλλειψης χώρου, οπότε όσοι προλάβετε δέστε το.

2. Ακούστηκε ότι το L134 θα είναι το επόμενο είδος που θα συγκαταλεχθεί στα υπο απαγόρευση εξαγωγής (προστατευόμενο είδος). Όσοι θέλουν να το προμηθευτούν και μπορούν να το βρούν καλό είναι να το κάνουν σύντομα γιατί σε λίγο θα γίνει δυσεύρετο και γιά όσους μπορούν να το βρούν η τιμή αγοράς του θα είναι μάλλον απαγορευτική. Το ψάρι είναι πραγματικά πανέμορφο.

Στη δεύτερη φωτό ο αρσενικός μου στη φωλιά του.

Έγινε επεξεργασία - Caesars
Link to comment
Share on other sites

Ποιό από τα δύο σου άρεσε?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το πρώτο το L-?

Το δεύτερο, παρ' όλο που είναι όμορφο, δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε γιατί μοιάζει αρκετά με τα Pecoltia μου.

Link to comment
Share on other sites

Πολλη ομορφα και τα 2! Στην ροδο αν πω σε εναν δικο μου να το φερει, με ποια ονομασια ακριβος να του το ζητισω?? Και αν το φερει!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι όντως είναι πανέμορφο και

ενδιαφέρον.Καλή διαμονή στο ενυδρείο σου Μαρίνα

και περιμένουμε μελλοντικά συλλογή πληροφοριών... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφος ο πρώτος

Κούκλος και ο δεύτερος (έχω κιεγώ)

Αντε με το καλό να βρείς και τις κοπελλες τους για τα.....περαιτέρω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το πρώτο το L-?

Το δεύτερο, παρ' όλο που είναι όμορφο, δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε γιατί μοιάζει αρκετά με τα Pecoltia μου.

25788[/snapback]

Νίκο, όπως προείπα το πρώτο ψάρι δεν έχει όνομα ή L-number!!!

To δεύτερο είναι το L134 Hλία.

Φρόσω ευχαριστώ. Καί μιά και μιλάμε γιά όμορφα και σπάνια ψάρια δείτε και μιά φωτό από τα Albino Adonis μου. Πολύ μικρά ακόμα για να ζευγαρώσουν φυσικά, αλλά επιφυλάσσομαι όταν ωριμάσουν ...

Έγινε επεξεργασία - Caesars
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφος Μαρίνα.

Που τ ανακαλύπτεις βρε παιδίμου??

Να τα χαίρεσαι,περιμένουμε πληροφορίες για τον ανώνυμο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Tα αλμπινάκια ήταν ειδική παραγγελία Φρόσω μου. Ο άλλος μου ήρθε συστημένος από τον εισαγωγέα. Όταν φέρνουν σπάνια ψάρια, πριν τα βγάλουν στην αγορά, επικοινωνούν με όσους ξέρουν ότι ειδικεύονται στο είδος και τους δίνουν την πρώτη επιλογή.

Τα αλμπινάκια κατά τύχη είναι ζευγαράκι, όσο για τον άλλο δεν ξέρω αν θα του τύχει το "περεταίρω" .... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πως ζευγαρονουν τα πλεκο. ?

Στην φιλανδια ο θειος μου ειχε μια γεννα ετσι στα ξεκαρφοτα! Ειχε 2, και μια μερα βλεπει τα μικρα! Δεν ηταν σχετικος, για στοληδη το ειχε το ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Πως ζευγαρονουν τα πλεκο. ?

Στην φιλανδια ο θειος μου ειχε μια γεννα ετσι στα ξεκαρφοτα! Ειχε 2, και μια μερα βλεπει τα μικρα! Δεν ηταν σχετικος, για στοληδη το ειχε το ενυδρειο!

26052[/snapback]

Ηλία μπορείς να δείς ΕΔΩ!!!

Όσο για το πανέμορφο ψάρι της μαρίνας,είναι ένα Panaque από το Περού,συγκενεύει με το Panaque Changae και είναι διαθέσιμο εδώ και καιρό από τους μεγαλύτερους περουβιανούς εξαγωγείς.

Ήδη στην υπόλιπη ευρώπη έχουν πάει περρισσότερα άτομα του είδους.

Είναι ένα πανέμορφο ψάρι που σίγουρα θα το δούμε και στην ελλάδα.......(λές κάτι να ξέρει αυτός.... :wootwoot: )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...