Jump to content

Trace Marine 1-2-3


cholymelan

Recommended Posts

θελω να ρωτησω αν καποιος τα εχει χρησιμοποιησει και αν αξιζει τον κοπο!μιλαω για τα trace marine 1-2-3 της jbl.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν καποιος τα εχει χρησιμοποιησει και αν αξιζει τον κοπο!μιλαω για τα trace marine 1-2-3 της jbl.

Εγω τα χρησιμοποίσα πριν 2 χρόνια που δεν γνώριζα και πολλά από αλμύρα :ninja: δεν αξίζει τον κόπο τα συγκεκριμένα ούτε τα λεφτά τους ούτε αποτέλεσματικα είναι, κοινώς όπως λέμε ''τζαμπα μάγκας'' :hysterical: , τα πέταξα κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα χρησιμοποίσα πριν 2 χρόνια που δεν γνώριζα και πολλά από αλμύρα :ninja: δεν αξίζει τον κόπο τα συγκεκριμένα ούτε τα λεφτά τους ούτε αποτέλεσματικα είναι, κοινώς όπως λέμε ''τζαμπα μάγκας'' :hysterical: , τα πέταξα κάποια στιγμή.

εσυ τι προτίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου προτείνω γιατί δεν ξέρω το ενυδρείο σου, τι βιοφορτίο έχεις, είδος κοραλλιών, τι πρόγραμμα συντήρησης τηρείς, αλλαγές νερού, προσθήκες άλλων υγρών,κ.α..

Θα πρέπει να καταρχήν να διαβάσεις και να ξεκινήσεις με τα απαραίτητα, εννοώντας αν έχεις ξεκινήσει με τα κοράλλια σταθεροποίησε το σύστημα σου σε τιμές Ca,Mg, dKH και κυρίως αλατότητα, φτιάξε το πρόγραμμα συντήρησης σου, καθόρισε τις αλλαγές νερού και αν θα κάνεις και στην συνέχεια δες αν όντως τα ζωντανά σου έχουν ανάγκη την προσθήκη επιπλέον trace element.

Το οποίο σε χαμηλού βιοφορτίου ενυδρείο κατα την γνώμη μου είναι ανώφελο αν κάνεις ειδικά και αλλαγές νερού :ninja:

Εγώ κάνω κάποιες προσθήκες παρότι κάνω συχνές αλλαγές αλλά είναι μεγάλου βιοφορτίου το ενυδρείο μου, οι προσθήκες είναι ιώδιο της tropic marin σε σταγόνες και Tropic Marin PRO-CORAL K+ .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...