Jump to content

Ασπρα στιγματα σε Lamb.


Recommended Posts

Τα βακτηρια θα τα βρω στην αγορα?

Δεν έχεις? Μιλάω για το Nitrivec ή το Safe Start ή το Bactozym το οποιοδήποτε άλλο σκεύασμα που λέει ότι περιέχει ζωντανά βακτήρια. Προσωπική μου πρόταση είναι το Safe Start αλλά όποιο και να πάρεις θα κάνεις δουλειά. Δεν στρώνεις τώρα το ενυδρείο σου... Απλά θέλεις να ενισχύσεις κάπως την βιολογία σου που "χάλασες" με το φάρμακο. ΠΡΟΣΟΧΗ! Μη ταΐζεις καθημερινά και πολύ. Μέρα παρά μέρα από λίγο και προσθήκη βιταμινών στην τροφή 1-2 φορές την εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

ok,απο βακτηρια εχω το denitrol.απο φαι τωρα και με τη θεραπεια τα εχω λιγο στη πεινα.

Παντως τα σημαδια εχουν σχρδον εξαφανιστει..

Link to comment
Share on other sites

ok,απο βακτηρια εχω το denitrol.απο φαι τωρα και με τη θεραπεια τα εχω λιγο στη πεινα.

Παντως τα σημαδια εχουν σχρδον εξαφανιστει..

Κάνε την αλλαγή που είπαμε και πιθανόν να χρειαστεί να επαναλάβεις την θεραπεία άλλη μία φορά. Μετά την αλλαγή πες μας τα νέα και βλέπουμε πως προχωράμε :D

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν το μεγαλο διπλο του Θρυλου(ελπιζω..)εκανα την αλλαγη που ειπαμε.το νερο βεβαια παραμενει ακομα πρασινο παρολο που εκανα το 50%.Γι αυτο τι μπορω να κανω?

τα σημαδια απ τα ψαρια σημερα εχουν εξαφανιστει τελειως :D

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν το μεγαλο διπλο του Θρυλου(ελπιζω..)εκανα την αλλαγη που ειπαμε.το νερο βεβαια παραμενει ακομα πρασινο παρολο που εκανα το 50%.Γι αυτο τι μπορω να κανω?

τα σημαδια απ τα ψαρια σημερα εχουν εξαφανιστει τελειως :unsure:

Άνθρακα έβαλες? Αν όχι πρέπει να βάλεις το συντομότερο!

ΥΓ1: Διπλό του Θρύλου??? :D;):huh:

ΥΓ2: Σας ομιλεί ο πρωταθλητής Ελλάδος :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Άνθρακα έβαλες? Αν όχι πρέπει να βάλεις το συντομότερο!

ΥΓ1: Διπλό του Θρύλου??? :D;):huh:

ΥΓ2: Σας ομιλεί ο πρωταθλητής Ελλάδος :unsure:

Σωμφωνω για τον ανθρακα....

Υ.Γ. Πηρα εισιτήρια για την κυριακη....

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα τον ανθρακα στο εσωτερικο φιλτρο,ποσο να τον κρατησω εκει?σχετικα με τη πρασινιλα στο νερο την επομενη Παρασκευη θα αλλαξω το aquascape οποτε θα αδειασω αρκετη ποσοτητα νερου και ελπιζω να φυγει..

Υ.Γ:2πλο τη Κυριακη..

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα τον ανθρακα στο εσωτερικο φιλτρο,ποσο να τον κρατησω εκει?σχετικα με τη πρασινιλα στο νερο την επομενη Παρασκευη θα αλλαξω το aquascape οποτε θα αδειασω αρκετη ποσοτητα νερου και ελπιζω να φυγει..

Υ.Γ:2πλο τη Κυριακη..

Η πρασινίλα θα σου φύγει με τον άνθρακα. Άστον 2 24ωρα. Η αλλαγή στο aquascape καλό είναι να μη συμβαδίζει και με τεράστια αλλαγή στο νερό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Επειδη ξεχαστηκα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους αφιερωσαν λιγο

απο το χρονο τους και με βοηθησαν!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρα έληξε ο συναγερμός ;

Nαι ναι ;)

απλα τον ανθρακα θα τον βγαλω σε 1-2 μερες για να φυγει τελειως η πρασινιλα απο το νερο..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...