Jump to content

Moss


nickst

Recommended Posts

πηρα απο το ιντερνετ γρασιδακι και το εχω βαλει στο ενυδρειο μου.και θελω να ρωτησω επειδη εχω και 3 κοριντορας πειραζει που εβαλα το γρασιδι?να το αφαιρεσω?

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ τι να πειραζει... απλα μη γεμισεις και ολο τον πατο γρασιδι γιατι

τα κορυντορας θελουν αρκετη αμμο για να βοσκουν..

και μια ιδεα απο εμενα : σκεφτηκες καθολου να ντυσεις το φιλτροκουτι που εχεις με τις σιτουλες απο τη μοςς που εχεις ωστε να μη φαινεται ετσι μαυρο?

πιστευω θα εδειχνε πολυ καλυτερα το ενυδρειο σου ετσι... imo

Link to comment
Share on other sites

πως θα τις βαλω τις σιτες επανω εκει?πως θα κρατηθουν εννοω..καλυτερα στο φιλτρο αν γινεται για να εχουν και ολη την ελευθερη αμμο τα γατοψαρα.καμια ιδεα φιλε πως να σταθει η σιτα εκει?καλη ιδεα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα πως να στερεωσω την σιτα με το γρασιδακι στο φιλτρο?το εχει κανει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

μα με βεντουζες φυσικα. πχ για το σωληνακι της αεραντλιας ... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

βεντουζες?που μπορω να βρω?πως θα τις ζητησω θελω βεντουζες θα?πιανονται απο την σιτα ομως?

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα πετ σοπ εχουν φιλαρακι......θα μπεις και θα μπεις θα ηθελα μερικες ενυδριακες βεντουζες !! σιγουρα θα εχουν !! για μενα το θαψιμο της σιτας μεσα στη αμμο θα ηταν καλυτερο !! και τ εχω δει με λειγοτερη ομως μοσσ !! και ειναι ευκολο απλα τ σκεπαζεις με αμμο !! πειραματισου γενικοτερα....

Link to comment
Share on other sites

βεντουζες?που μπορω να βρω?πως θα τις ζητησω θελω βεντουζες θα?πιανονται απο την σιτα ομως?

η σιτα.... ειναι safe??

Εγω θα πρότεινα να τη βγαλεις...

Link to comment
Share on other sites

για να την δινει επανω σε αυτην θα ειναι λογικα...ειδα οτι εχει πουλησει πανω απο 4000 προιοντα φυτα εννοω κατι θα ξερει. απο το ebay το πηρα θα χρησιμοποιει σιτα που θα ειναι καταλληλη...δεν τον συμφερει να βαλει αλλη γιατι αν του κανου αρνητικα σχολια δεν προκειται να ξανα αγορασει κανεις.με αυτην την λογικη το σκεφτομαι εγω

Link to comment
Share on other sites

για να την δινει επανω σε αυτην θα ειναι λογικα...ειδα οτι εχει πουλησει πανω απο 4000 προιοντα φυτα εννοω κατι θα ξερει. απο το ebay το πηρα θα χρησιμοποιει σιτα που θα ειναι καταλληλη...δεν τον συμφερει να βαλει αλλη γιατι αν του κανου αρνητικα σχολια δεν προκειται να ξανα αγορασει κανεις.με αυτην την λογικη το σκεφτομαι εγω

Αλουμηνιο ειναι?

Εγω παντως θα την εβγαζα...

Το οτι την πουλαει με τη σιτα... δε σημαινει τπτ... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγηλει χωρις σιτα και ειχε πλαστικη μεσα και δεν μπορεσα να τα δεσω επανω της τα κομματια που ειχε με γρασιδι ουτε σε κανενα ξυλο γιατι πηγαιναν οι γαριδες και τα εβγαζαν και τα πεταξα πηγαν δηλαη 16 ευρω χαμενα.δεν εχω σκοπο να τα χαλασω φιλε μου για αυτο αλλωστε τα πηρα ετσι επανω στην σιτα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγηλει χωρις σιτα και ειχε πλαστικη μεσα και δεν μπορεσα να τα δεσω επανω της τα κομματια που ειχε με γρασιδι ουτε σε κανενα ξυλο γιατι πηγαιναν οι γαριδες και τα εβγαζαν και τα πεταξα πηγαν δηλαη 16 ευρω χαμενα.δεν εχω σκοπο να τα χαλασω φιλε μου για αυτο αλλωστε τα πηρα ετσι επανω στην σιτα.

οκ...

Απλα η πλαστικη ειναι πιο ασφαλης απο το αλουμινιο....

Εσυ αποφασιζεις... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

θα το αφησω ετσι δεν τα βγαζω παλι γιατι θα τα κανω σκατα μετα και θα πανε χαμενα παλι ευχαριστω παντος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...