Jump to content

επιθετικος ξιφοφορος


giannakos

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα.Εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερεςοτι ο ξιφοφορος μου και συγκεγκριμενα η ξιφοφορινα μου ψιλοτσιμπαει τα guppy μου.Οταν πλησιαζουν τα ψιλοορμαει.Ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερεςοτι ο ξιφοφορος μου και συγκεγκριμενα η ξιφοφορινα μου ψιλοτσιμπαει τα guppy μου.Οταν πλησιαζουν τα ψιλοορμαει.Ειναι φυσιολογικο?

συγνωμη που το λέω αλλά απότι είδα έχεις 25λιτρο ενυδρείο με 4 γκαππυ 1 γατόψαρο και 2 ξιφοφόρους

είναι στριμοχτα εκει μέσα τα ψαράκια σου λογικό είναι να δίχνουν επιθετικότητα

Έγινε επεξεργασία - perlas
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότινα να βγάλεις το γατόψαρό και τους ξιφοφόρους να αφίσει μέσα 3 γκαμπάκια Αρσενικά για να μην έχεις πρόβλημα με τις γέννες βάλε κανα σαλιγκαράκι μικρό και λιγες γαριδουλές και εισαι ωραίος αλλίως χρειάζεσαι τουλάχιστον ένα 50λτ χωρις μέσα το γατόψαρο και πάντα να θυμάσαι πόλυ καλά στρωμένο ενυδρείο είναι το ίμηση του παντώς.

Link to comment
Share on other sites

Και σε περισσότερα λίτρα να τους είχες, πάλι οι ξιφοφόροι συνηθίζουν να τσιμπούν τις ουρές των γκάπυ.

Στα 25 λίτρα τι περιμένεις? Τα λίτρα αυτά είναι εντελώς απαγορευτικά για ξιφοφόρους που μεγαλώνουν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός του ότι μεγαλώνουν αρκετά, είναι και αρκετά κινητικά ψάρια άρα τα 25 λίτρα είναι απαγορευτικά! Ακόμη να σου πω ότι τα γατόψαρα πάνε κοπαδάκι και όχι μόνα τους! Για τα λίτρα σου, θα σου πρότεινα να αφήσεις τα guppies. Και αν σου φαίνονται λίγα μην ανυσηχείς θα έχεις πολλές πολλές γένες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...