Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα λατρεμένη ΕΛΛΑΔΑ..

Θέλω την βοήθεια σας σχετικά με μια ασθένεια που προσέβαλε τα ψάρια μου..

Είναι η γνωστή σε όλους ICH ...(Βασικά και εγώ σήμερα την έμαθα ;))

SO. Έχουν γεμίσει όλα τα ψαράκια μου μέσα στο ενυδρείο με αυτά τα άσπρα σημάδια,και μόλις το παρατήρησα σήμερα τρελάθηκα..

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε πληροφορίες στο τι πρέπει να κάνω?Τι φάρμακα να ρίξω μέσα κλπ?

Θα εκτιμούσα την κάθε βοήθεια!

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλώς σας βρήκα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες :D

Πρώτα πρώτα κάνε copy paste την φόρμα απο εδώ συμπλήρωσέ την και πόσταρέ την για να μάθουμε όσα γίνεται για το ενυδρείο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στην παρεα φιλε μου.............. :D

Οσο για το λατρεμένη ΕΛΛΑΔΑ......οταν ζεις σε αυτην μονο λατρεμενη δεν ειναι.............

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες :D

Πρώτα πρώτα κάνε copy paste την φόρμα απο εδώ συμπλήρωσέ την και πόσταρέ την για να μάθουμε όσα γίνεται για το ενυδρείο σου

Ohhhh my ...

Δεν μπορείς να μου πεις σχετικές θεραπείες ΧΩΡΙΣ να συμπληρώσω αυτό το βιβλίο? :huh:

Αφού έκανα την διάγνωση ο ίδιος, πάμε στην αγωγή με την μια ;)

**Καλώς σε βρήκα επίσης ..

Έγινε επεξεργασία - Anonymous
Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στην παρεα φιλε μου.............. :D

Οσο για το λατρεμένη ΕΛΛΑΔΑ......οταν ζεις σε αυτην μονο λατρεμενη δεν ειναι.............

Καλώς σε βρήκα φίλε..

Μια πικρία διακρίνω για την Eλλαδίτσα η μου φαίνεται? ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι σίγουρος ούτε αν έκανες σωστή διάγνωση ούτε πώς προέκυψε η ασθένεια ούτε αν θα ξαναπροκύψει ακόμα και αν βάλεις ένα φάρμακο που μπορεί να σου πει κάποιος εδω μέσα...

Η φόρμα αυτή έγινε με συλλογική προσπάθεια κάποιων μελών και έχει κάνει την διαγνώσεις και ποιο γρήγορες και πιο σίγουρες :D Θα σου κοστίσει ένα 5λεπτο ή αν δεν έχεις τουλάχιστον αυτό το 5λεπτο ν αφιερώσεις σήκωσε τουλάχιστον φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι σίγουρος ούτε αν έκανες σωστή διάγνωση ούτε πώς προέκυψε η ασθένεια ούτε αν θα ξαναπροκύψει ακόμα και αν βάλεις ένα φάρμακο που μπορεί να σου πει κάποιος εδω μέσα...

Η φόρμα αυτή έγινε με συλλογική προσπάθεια κάποιων μελών και έχει κάνει την διαγνώσεις και ποιο γρήγορες και πιο σίγουρες :D Θα σου κοστίσει ένα 5λεπτο ή αν δεν έχεις τουλάχιστον αυτό το 5λεπτο ν αφιερώσεις σήκωσε τουλάχιστον φωτογραφίες

cool...

Έχω 2 επιλογές λοιπόν.. Θα έχεις νέα μέσα στην ημέρα....

Έγινε επεξεργασία - Anonymous
Link to comment
Share on other sites

Βάλε φωτογραφίες να βεβαιωθούμε ότι είναι Ich και προχωράμε.... Στο εν τω μεταξύ αν κάνει μία αλλαγή νερού στο 50% κακό δεν θα κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από Florida.. Παιδιά σήμερα μου πεθάναν 3 ψαράκια από αυτό το πράγμα....

Και η βλακεία είναι ότι ακόμα δεν έχουν ανοίξει τα μαγαζιά εδώ να πάω να πάρω κανένα φάρμακο να ρίξω μέσα..

Είναι αμαρτία γιατί τα είχα φέρει από Ελλάδα εδώ:D

Θα πάω να αδειάσω όλο το ενυδρείο και θα το καθαρίσω,θα βάλω τα ψαράκια ΟΣΑ απόμειναν σε ένα πιο μικρο ενυδρείο με φρέσκο νερό,μέχρι να πάω να πάρω αυτά που χρειάζονται..

Βάλε φωτογραφίες να βεβαιωθούμε ότι είναι Ich και προχωράμε.... Στο εν τω μεταξύ αν κάνει μία αλλαγή νερού στο 50% κακό δεν θα κάνεις!

Θα προσπαθήσω να τραβήξω photos, αν και δεν νομίζω να φαίνονται και πολλά..

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ick θα το δούμε και δεν υπάρχει λογος να κάνεις ολη αυτή τη διαδικασία .

Ανέβασε τη θερμοκρασία στους 30 βαθμούς .

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ick θα το δούμε και δεν υπάρχει λογος να κάνεις ολη αυτή τη διαδικασία .

Ανέβασε τη θερμοκρασία στους 30 βαθμούς .

Μόλις ανέβασα την θερμοκρασία στους 30 όπως μου είπες...

& Μόλις που πέθανε ένα ακόμα ψαράκι :D:(;)

Βρε παιδιά μια απορία έχω,γιατί ΟΡΜΑΝ να φαν τα ψάρια που έχουν απομείνει μέσα,το ψαράκι που είναι νεκρό? Αφού δεν είναι σαρκοφάγα,μα καλά τι έχει γίνει?

Έγινε επεξεργασία - Anonymous
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...