Jump to content

για δειτε αυτο


Recommended Posts

Εντυπωσιακο...................αλλα τι να το προκαλεσε;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενδιαφερον αλλα πιστευω θα ειναι λιγο δυσκολο να εξηγηθει :D

Link to comment
Share on other sites

Καποιος απο κατω αναφερει πως εχει να κανει με τον προσφατο σεισμο στην Τουρκια.. :D

Link to comment
Share on other sites

Καποιος απο κατω αναφερει πως εχει να κανει με τον προσφατο σεισμο στην Τουρκια.. :D

το διαβασα και εγω αλλα το κακο ειναι δεν βγηκε κανενας να πει κατι επισημο ουτε ακουσα τιποτα συην τηλεοραση

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο καλοκαίρι ειχα δει ακριβώς την ιδια κατασταση στην Αίγινα με θαλασσοταραχή.Μήπως παιζει το ¨φούσκωμα¨ της θάλασσας σε τρικυμία-κακοκαιρία;;;;

Σίγουρα με καποιο τρόπο εξηγείται!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο καλοκαίρι ειχα δει ακριβώς την ιδια κατασταση στην Αίγινα με θαλασσοταραχή.Μήπως παιζει το ¨φούσκωμα¨ της θάλασσας σε τρικυμία-κακοκαιρία;;;;

Σίγουρα με καποιο τρόπο εξηγείται!!!! :D

Aλλο το ενα και αλλο το αλλο...

Εδω εχουμε ενα φαινομενο που μεσα σε 4 λεπτα ανεβηκε και ξανακατενηκε σχεδον ενα μετρο η σταθμη της θαλασσας...

Πραγματικα Εντυπωσιακο...Αλλα δεν μου φαινεται εξωπραγματικο...Εξαλου στα τρελα νερα της Χαλκιδας μενω ;)

Link to comment
Share on other sites

μη το ψαχνετε παιδια το 2012 ειναι κοντα.ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ ερχετε.μετανοειται απιστοι.ολοι στον πατο της θαλασας θα καταληξουμε.σοβαρα τωρα αυτο μπορει να προερχεται απο μικρο υποθαλασιο σεισμο, εχει ξανασυμβει σε εντονη κακοκαιρια φουσκοθαλασσια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια έντονη κακοκαιρία εκείνη την στιγμή, παρόλαυτα συνδυασμός χαμηλών πιέσεων ή/και κακοκαιρίας μαζί με μια παλίρροια συζυγιών (συμβαίνει όταν έχει πανσέληνο ή νέα σελήνη) - η οποία παλίρροια είναι και η ισχυρότερη - μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα κάτι τέτοιο. Αλλά η Ελλάδα έχει χαμηλό παλιρροικό εύρος, δλδ δεν έχουμε πολύ έντονες παλίρροιες (για διάφορους λόγους). Πιο πιθανό κατά την γνώμη μου είναι να οφείλεται σε κάποια υποθαλάσσια σεισμική δραστηριότητα.

Link to comment
Share on other sites

και τα ψαρια γιατι βγηκαν εξω για να αναπνευσουν???????

Link to comment
Share on other sites

και τα ψαρια γιατι βγηκαν εξω για να αναπνευσουν???????

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι για το τι μπορεί να τα έκανε να βγούν στην επιφάνεια, αν και κατά καιρούς έχω ξαναδεί ψάρια σε λιμάνι να κάνουν το ίδιο πράγμα, για παράδειγμα μπορεί το συγκεκριμένο είδος ψαριού να συνηθίζει να αναπνέει από την επιφάνεια μερικές φορές, αλλά και στο προηγούμενο post είπα απλά την γνώμη μου η οποία δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Στον Πορο εγινε το ιδιο τα χριστουγεννα, και εφταιγαν οι νοτιοι ανεμοι, που φυσαγαν και φουσκωναν την θαλασσα.

Link to comment
Share on other sites

Στον Πορο εγινε το ιδιο τα χριστουγεννα, και εφταιγαν οι νοτιοι ανεμοι, που φυσαγαν και φουσκωναν την θαλασσα.

:D

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια ειναι κεφαλοπουλα κανουν αρκετες φορες αυτη την κινηση για αναπενευσουν οξυγονο απο την ατμοσφαιρα οταν στο νερο δεν ειναι αρκετο...μπορει να ειναι ασχετο με την σταθμη της θαλασσας...οσο για την σταθμη της θαλασσας ειναι πραγματικα εντυπωσιακο μπορει να οφειλεται σε πολλους παραγοντες αλλα δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια αν ειναι καποιο εντονο παλιροιακο φαινομενο η καποιος υποθαλασσιος σεισμος...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...