Jump to content

Blue Tiger και Blue Pearl


Recommended Posts

Εχω ευχαριστα νεα :)

Aυγωμενες Blue pearl και ηδη 1 γεννησε τα πρωτα μικρα. Καλη αρχη.. τωρα θα μεγαλωσει η αποικια.

post-6932-1270080050_thumb.jpgpost-6932-1270080005_thumb.jpgpost-6932-1270079956_thumb.jpgpost-6932-1270080087_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω Σπυρο, ειμαι πολυ χαρουμενος που προσαρμοστηκαν. Τωρα παρελαβα και ενα νεο 200αρι που θα αφιερωθει στις CRS και Bee.

Aντε και αν ολα πανε καλα, προχωραω στο επομενο project που θα ειναι με 2 ειδη Sulawesi. :)

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα ζωντανα.

Σου ευχομαι να τα χαρεις,και να εχεις πολλες αναπαραγωγες ;):)

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχες φωτογραφίες!!!

:);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φοβερές γαριδούλες να σου ζήσουν... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

;) Τί έγινε με τις γαριδούλες σου?

Οι blue tiger ειναι :D αλλά και οι pearl :angry2: (μην σου πω μου αρεσουν περισσοτερο)

Απίστευτα χρώματα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πιαστηκε η μασελα μου :) Σημερα μολις τις ειδα για πρωτη φορα- σε αλλο τοπικ οπου σκεφτοντουσαν να τις παραγγειλουν κ τωρα επεσα πανω σε αυτο το τοπικ-κ φυσικα στις φωτο του κυριου που σε λιγο δεν θα μας αφησει κυτταρο για κυτταρο στον εγκεφαλο......Κ.Αλεξανδρε μας εντυπωσιάσατε για ακομα μια φορα...Keep on-να δουμε για ποσο θα αντεξουμε!!! :) Πως πανε?!?! Update k photo αμεσα σας παρακαλω Πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ποποοοοοο! :) :) ...πολυ ωραιαες οι γαριδουλες σου

Link to comment
Share on other sites

Ο χρονος κυλησε χωρις προβληματα για τις γαριδουλες μου και αυτη τη στιγμη επειτα απο ενα μπαραζ γεννησεων , εχω νεογεννητα, πανω απο 50 μικρες blue pearl, καμια 10αρια bee και 3 αυγωμενες blue tiger :)

Μολις μπορεσω θα βαλω και φωτος.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρονος κυλησε χωρις προβληματα για τις γαριδουλες μου και αυτη τη στιγμη επειτα απο ενα μπαραζ γεννησεων , εχω νεογεννητα, πανω απο 50 μικρες blue pearl, καμια 10αρια bee και 3 αυγωμενες blue tiger :)

Μολις μπορεσω θα βαλω και φωτος.

οχι μονο θα βαλεις φωτο αλλα θα βαλεις και αγγελια με τιτλο πωλουνται blue pearl :):):rasp:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη ΠΜ! :)

Μπράβο Αλέξανδρε σου εύχομαι να πάνε καλά οι γέννες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα :)

ΥΓ καλως ηρθες πισω στο κλεινον αστυ, ελπιζω να ξεκουραστηκες λιγο :)

Link to comment
Share on other sites

:):) Τελειες οι γαριδες!! Μπραβο! Τα αξιζαν τα λεφτα τους!!! :):rasp:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η τιμη μου φενεται νορμαλ αναμεσα στους Θησαυρους του Αλεξανδου ..νομιζω 100% θα πιασουν τοπο! :thumbup:

....δειξε μας που τις εχεις? :) :) :):rasp:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η τιμη μου φενεται νορμαλ αναμεσα στους Θησαυρους του Αλεξανδου ..νομιζω 100% θα πιασουν τοπο! :hysterical:

....δειξε μας που τις εχεις? :) :) :rasp::thumbup:

Ευχαριστω Γιωργο για τα credits :hysterical:

Περιμενω με ανυπομονησια να δω τα πρωτα μωρα τιγρακια. Σημερα ανακαλυψα και 3 μικρουλες CRS, οποτε παμε καλα !

Δωστε μου λιγο χρονο γιατι αλλαξα υπολογιστη και εχω χασει αρκετα απο τα προγραμματα μου,τα αρχεια και τις φωτος και επισης προσπαθω να προσαρμοστω στα windows7 (64bit). Μολις μπορεσω θα βγαλω φωτογραφιες με ολα τα μωρα μου να κανετε λιγο χαζι. :)

Τα ενυδρεια που τις εχω ειναι αυτα ..

54 λιτρα με Blue pearl και Blue tiger

uytf.jpg

200 λιτρα με CRS και Bee.

jpg1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλους απογονους να ευχηθώ κ εγω με την σειρα μου!! Πιστευω πως με την φροντιδα σου δεν θα δυσκολευτουν καθολου να γεμισουν, αυτα τα υπεροχα ενυδρεια που τους εφτιαξες, με μικρα κ πολλα γαριδακια!!! :) Καταπληκτική δουλεια....

:)

Link to comment
Share on other sites

Να και τα μωρακια μου :)

Crystal Black

post-6932-1274031666_thumb.jpg

Blue pearl

post-6932-1274031699_thumb.jpg

Crystal Red

post-6932-1274031728_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ε Σ

και οι γαριδες και οι φωτο

Link to comment
Share on other sites

Απίθανες :) Ανάβεις φωτιά με τέτοιες φωτό :):) Σε τί τιμές διατηρείς τις blue pearl και ποσο συχνά γεννάνε;

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Απίθανες :) Ανάβεις φωτιά με τέτοιες φωτό :):) Σε τί τιμές διατηρείς τις blue pearl και ποσο συχνά γεννάνε;

υπομονη .... :rasp::thumbup::hysterical:

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Απίθανες :) Ανάβεις φωτιά με τέτοιες φωτό :):) Σε τί τιμές διατηρείς τις blue pearl και ποσο συχνά γεννάνε;

Eγω που τις αναβω τις φωτιες, εγω και θα τις σβησω... :thumbup: συντομα θε εχει μεγαλωσει η αποικια ωστε να μπορω να τις διαδωσω σε ολη την Ελλαδα.

Οι τιμες νερου που θελουν οι blue pearl, ειναι οπως ακριβως και οι red cherry. Γενικα ειναι παρα πολυ ευκολες γαριδουλες και προσαρμοζονται σε ολες σχεδον τις συνθηκες. Εγω τις εχω σε 3 ενυδρεια με διαφορετικες τιμες. Το ενα εχει καθαρα νερο δικτυου , φουλ φυτεμενο με λιπανση ΕΙ και παροχη CO2, το αλλο ειναι low tech χωρις λιπασματα και co2 με ουδετερο ΡΗ και μετριες σκληροτητες, και το 3ο εχει νερο δικτυου και οσμωσης κατα 50-50% και ΡΗ 6,8.

Και ενα quiz...

Ποσοι απο εσας προσεξαν οτι σε μια απο τις φωτος υπαρχει και μια ενηλικη blue pearl ; :rasp:

Έγινε επεξεργασία - Raven
Link to comment
Share on other sites

μπραβο αλεχ πανεμορφεσ.μολισ μεγαλωσει η αποικια που ελπιζω να γινει σαν αυτη με τισ red chery να παρουμε κ εμεισ :)

υ.γ το 200αρι ειναι το κατι ευκολο να φανταστω?!!!!!!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στρατο και ευχαριστω για τα καλα σου λογια !

Το 200 αρι στηθηκε με σκοπο να γινει κατι ευκολο αλλα... τρωγωμαι να το κανω high tech γιατι τελικα εβαλα δυσκολα ( και ομορφα) γρασιδια και κανω ονειρα με τις γαριδες μου να περπατανε πανω σε ενα παχυ χαλι απο cuba και Urticularia :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...