Jump to content

Pearl Gouramis


warhawk

Recommended Posts

Καλησπέρα... Έχω ένα ζευγάρι Pearl Gouramis. To αρσενικό έχει ξέφτια στα πτερυγιά του όπως αυτό της φωτογραφίας. Το θηλυκό ΔΕΝ έχει. Είναι έτσι τα αρσενικά gourmis ή έχει κάποιο πρόβλημα; Η photo είναι από σημερινή παρουσίαση του ψαριού στο forum.

post-18281-1269185402_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειχα δυο ολοιδια gouramis και δεν παρατηρησα κατι τετοιο!!

για δωσε καποιες παραπανω πληροφοριες για το ενυδρειο σου

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μεταφέρεις το θέμα σου στις ασθένειες. Έχεις και άλλα ψάρια μέσα στο ενυδρείο σου? Γιατί μπορεί να το δάγκωσαν τα άλλα ψάρια στο ενυδρείο!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι ασθένεια και γιαυτό είναι εδώ... ας μας πει κάποιος με αρσενικό pearl gourami τι παίζει... Τη φωτο δε τη βρήκα σε τόπικ με αρρώστιες τη βρήκα σε τόπικ παρουσίασης του ψαριού εδω στο φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ασθένεια. Αν είναι όπως αυτό της φωτογραφίας είναι φυσιολογικό και είναι προέκταση των πτερυγίων. Αν είναι κάτι άλλο τότε μπορεί να έχουμε θέμα!

Link to comment
Share on other sites

ειναι ολόιδιο με την φωτό ... η απορία μου είναι γιατί το έχουν μόνο τα αρσενικάς ή έτυχε και το θηλυκό μου δε το έχει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν ειναι ξεφτισμενα πτερυγια, ειναι φυσιολογικες αποληξεις των πτερυγιων των ενηλικων αρσενικων που βρισκονται σε πολυ καλη κατασταση και ετοιμα για αναπαραγωγη.

Αν εχουν το λαιμο τους κοκκινσιμενο ειναι ακομα καλυτερο δειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :D

Παλιά δε τα είχε και ψιλοτρόμαξα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...