Jump to content

Nέο ενυδρείο 900lt


giannispass

Recommended Posts

Γειά χαρα σε όλους.

Έχω μια παρουσίαση εδώ του ενυδρείου μου.

Ειναι στα 900lt και τρέχει περίπου 4 μήνες.

Ακόμα στα αρχικά στάδια είμαι και παλεύω για το καλύτερο.

Ελπίζω να τα πάω καλά...

Έγινε επεξεργασία - giannispass
Link to comment
Share on other sites

ασχετος απο θαλασσινο αλλα πολυ μου αρεσε.

;):D

λιγο πιο ασπρο φως;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα το αντιθετο.Πολυ ασπρο-κιτρινο φως.

Ωραιο ενυδρειο και πολλα υποσχομενο οταν θα γεμισει σιγα-σιγα με αρκετα κοραλια.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο ειναι και με προοπτικες, για το φως συμφωνω με τον ΑΚΗ ειναι πολυ κιτρινο.. φι πιστευω οτι πρεπει να αλλαξεις MH και επισης πιστευω οτι παρολο τα λιτρα σου νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για να το φορτωνεις με δυο νασο δυο λο και ντεζαρντινι... ειδικα για τους νασο οι οποιοι ειναι πανεμορφοι αλλα και πολυ απαιτητικοι με την ποσοτητα φαγητου που χρειαζονται και σε φρεσκο συστημα για να τους συντηρεις οι τιμες σου θα αρχισουν να ανεβαινουν... φιλικα παντα...

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε ασχετος. ;)

αυτος εννοουσα και εγω.

αλλα τωρα που το ξαναειδα δεν ξερω αν φταιει η πλατη

οπως και να εχει να το χαιρεσαι

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια σου εύχομαι στο ενυδρείο.Και εγώ θα ήθελα λίγο πιο μπλε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το φωτιστικό μου έχει ακτινίκές και 3ΧMH 150Watt.

Tι με συμβουλεύεται σχετικα με τις ΜΗ? Στα ποσα celvin να πάω?

Οπως ειδατε προορίζεται για full stock κυρίως με Sps αλλα και μερικά Lps.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αυτό πού ρωτάς είναι πολύ γενικό , το θέμα είναι τι έχεις εσύ στο μυαλό σου να κάνεις , αποσκοπείς στα χρώματα , στην αναπτύξει η ένα συνδειασμο και των δυο που είναι και το δυσκολότερο ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η αναπτυξη.

Τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η αναπτυξη.

Τι προτεινετε?

ΜΗ 12000 η 14000 kelvin , ειναι μια καλη επιλογη ...

Έγινε επεξεργασία - panosk
Link to comment
Share on other sites

Τι μαρκα ειναι το φωτιστικο σου τι μαρκα οι ακτινικες και τι λαμπες μεταλλου εχεις τωρα? (κελβιν ,μαρκα, κτλπ?) αν και ειναι νωρις πως την βλεπεις την αναπτυξη στα sps μεχρι τωρα? δωσε λιγες πληροφοριες παραπανω και ολα θα τα βρουμε .... παντως προσωπικη μου αποψη προτιμω να εχω ομορφα χρωματα και λογικη αναπτυξη παρα να ''μπουσταρω'' σε αναπτυξη και να χασω σε χρωματισμο... αλλα οτι νομιζεις... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ένα μικρο update με μερικες photos απο μια ανεμωνη που μπηκε πριν λιγες μερες στο ενυδρειο.post-7589-1278075759_thumb.jpgpost-7589-1278075777_thumb.jpgpost-7589-1278075822_thumb.jpgpost-7589-1278075839_thumb.jpgpost-7589-1278075852_thumb.jpgpost-7589-1278075867_thumb.jpgpost-7589-1278075878_thumb.jpgpost-7589-1278075891_thumb.jpgpost-7589-1278075914_thumb.jpgpost-7589-1278075949_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)
Link to comment
Share on other sites

Ομορφη ειναι.Τα κλοουνακια βρηκαν σπιτι. :buttrock: Αν εχεις και κοραλια προσεξε μην παει και κατσει πανω. :)

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε ανεμώνη σε ενυδρείο αποτελεί κίνδυνο,πόσο μάλον περισσότερο σε νέο ενυδρείο.Είναι βέβαια και πως θα σου κάτσει.Ελπίζω και εύχομαι να μην έχει πρόβλημα ο φίλος μας στην συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δυο τυπους ζηλευω :) .Τους δισκαδες και τους θαλασσινους.Να το χαιρεσαι φιλεμου.πολυ ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ειναι απολυτα επίφοβη μαι ανεμώνη, ιδίως τέτοιου μεγέθους :buttrock: (δεν ξερψ αν μπορειτε να αντιληφθείτε απο την φωτογραφία το μέγεθος της).

Αλλα μετα απο 2-3 χρονια που ασχολούμαι με τα ενυδρεία τωρα εχω ξετρελαθει ακόμα περισσότερο.

Ειναι απιστευτο θεαμα να βλέπεις τους κλόουν να εχουν εγκατασταθει μεσα σε αυτο το επιβλητικό θαλάσσιο οργανισμό.

Απλα απίστευτο και πανεμορφο :)

Link to comment
Share on other sites

:) να σου ζησει!!!
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πω είναι λίγο. Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Ο!!!!!! Μακάρι να μπορέσω και γω να φτιάξω κάποτε, έστω και πολυ πολυ μικρότερο. Καλή συνέχεια και να σου ζήσουν να τα χαρείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...