Jump to content

L-066 Breeding


djtonyel

Recommended Posts

Για σας πλεκοτρελαμενοι και μη :D σιμερα ανακαλιπσα ενα ζευγαρη L-066 στην σπηλια :)

σας το ειχα ποι οτι θα κανω το 3 στα 3 στο ενα ενυδρειο μου σε ενα μηνα ειχα δυο γενες L-270 2 L-144 και μια L-066 ;)

ταλικα πιος ειμαι ;)

δυο μερες τωρα εβλεπα την θηλικια να παιζει γηρο απο την σπηλια του αρσενηκου και με την μια εκανα αλαγη νερου 70% η θερμοκρασηα επεσε 22 βαθμους ΡΗ 6.8 Ανεβηκαι γιατη ηταν χαμηλο και ΤDS 300 m

μετα απο μηση ωρα ξανα εβαλα των θερμοστατη σε λητουργηα στους 29 β .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο!Θέλουμε φωτό!

Link to comment
Share on other sites

;):D:)

Μπράβο και συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά;)

Link to comment
Share on other sites

μολις πεταξη εξω την θηλικια θα βγαλω φωτογραφηες τορα την εχει καληπση με το σομα του και δεν φενεται

ελπηζω να μην την γδαρη πολι .η θηλικα L-270 καυε φορα που βγενη εξω απο την σπηλια ειναι ρημαγμενη με γδαρμενη την πλατη.

Link to comment
Share on other sites

μολις πεταξη εξω την θηλικια θα βγαλω φωτογραφηες τορα την εχει καληπση με το σομα του και δεν φενεται

ελπηζω να μην την γδαρη πολι .η θηλικα L-270 καυε φορα που βγενη εξω απο την σπηλια ειναι ρημαγμενη με γδαρμενη την πλατη.

Pleco ρε φίλε... Αντρίλα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Pleco ρε φίλε... Αντρίλα! ;)

Να αρχίσουμε να μετράμε και την τεστοστερόνη πλέον στα ενυδρεία σε ppm :D

Link to comment
Share on other sites

ταλικα ειναι πολι αροστια αφτα τα pleco εχω χαση τον υπνο μου το μηαλο μου εχω φταση στα 6 ενυδρεια σηντομα θα αρχησο να βαζω ενυδρεια και στη τουαλετα.εχω παραγηλη L-260 kai L-262 και δεν ξερω που να τα βαλο .το καλο ειναι οτη θα ερθουν τελη μαιου

Link to comment
Share on other sites

:D δεν πιστευω οτι κανουν καπιο λαθος.μυσικα πολα αν ηξερα καλητερα ελληνικα να γραφω καπια στιγμη θα ηθελα να γραπσω το δηκο μου βηβλιο περη ανπαραγογης. :) μερικες φορες αλαγη περηβλον βοιθαι.οταν ετιμαζης τα πλεκο για αναπαραγογη τα ταιζης καλα και αφτο σιμενη οτι τα φηλτρα σκατενου πολι

σινιθος τα L-066 h ta L-262 υελουν καλο αερισμο και καθαρα φηλτρα.ηδηκα τα εξετερηκα τα L-270 ειναι λιγο πιο βρομιαρηκα.αλα πιστευω οτι και οι ζευρες ειναι στα ειδια με τα L-262 και L-066 ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι θελη χρονο . και μετα απο καθε καθαρησμο τον ενειδρυον το σπιτη ειναι στα χαλια του

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θέλουμε να αναπαράγουμε τον Admin μας (μας φτάνει αυτός :D ), επιστρέσουμε στο θέμα μας και περιμένουμε φωτογραφίες και βιντεάκια από τα "παιδιά" σου ;)

*edit* Γίνανε αόρατες οι Spam δημοσιεύσεις για να κρατήσουμε τις χρήσιμες του φίλου μας :)

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

οι ζευρες θα ερθουν ολα με τον καιρω τους. αφτα τα L-066 ειναι 5 χρονων.μην νομηζεται οτι μολης τα αγορασα.τα εχω 2 χρονηα και αφτος που μου τα πουλησε τα ειχαι αλα 3.εχουν περαση πολα ειδη απο τα χερια μου και εχω χαση και πολα.το κακο με τα πλεκο ειναι οτι αν σου αροστισουν σε μικρη ηλικια δισκολα να τα επαναφερης οση εμπηρηα και αν εχεις.

Link to comment
Share on other sites

;) δεν πεζεσε ναι εχεις δικιο :D

σιντομα φιλοι μου

Link to comment
Share on other sites

Pleco Α.Ε

Αναπαραγογες

L-071 30 5,6 cm

L-144 χασαμε τον αριθμο ;)

L-270 50 Μωρα

ancistrus Sp3 εκει κιαν χασαμε τον αριθμο

L-066 ε,ε ερχεται

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για αλλαγή περιβάλλοντος το έχω παρατηρήσει και εγώ επίσης πολύ μεγάλες αλλαγές φρέσκου νερού!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για αλλαγή περιβάλλοντος το έχω παρατηρήσει και εγώ επίσης πολύ μεγάλες αλλαγές φρέσκου νερού!

Γιωργη... σε γατοψαρα ή γενικα??

Το "κρυο" νερο... το ακουω για τις αφρικανες ..... δωστε πληροφοριες!!

Link to comment
Share on other sites

Γιωργη... σε γατοψαρα ή γενικα??

Το "κρυο" νερο... το ακουω για τις αφρικανες ..... δωστε πληροφοριες!!

Ακόμα και αν δεν μπορώ να το αποδείξω το ένστικτό μου μου λέει για όλα. (ακόμα και με ανθρώπους αν το σκεφτείς πιάνει η "αλλαγή παραστάσεων"... ;) )

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα τα ψάρια το ίδιο... Άλλα ζευγαρώνουν με τα πρωτοβρόχια, άλλα με τις πλημμύρες και άλλα με τις ξηρασίες. Αλλαγή καταστάσεων ναι... Όχι όμως πάντα προς το κρύο ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα τα ψάρια το ίδιο... Άλλα ζευγαρώνουν με τα πρωτοβρόχια, άλλα με τις πλημμύρες και άλλα με τις ξηρασίες. Αλλαγή καταστάσεων ναι... Όχι όμως πάντα προς το κρύο ;)

Δεν είπα τίποτα για κρύο νερό αλλά για μεγάλη αλλαγή νερού με φρέσκο (όχι προετοιμασμένο για 10 μέρες με τύρφη γιατί μπαγιατεύει.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα τίποτα για κρύο νερό αλλά για μεγάλη αλλαγή νερού με φρέσκο (όχι προετοιμασμένο για 10 μέρες με τύρφη γιατί μπαγιατεύει.)

Η ξηρασία έχει "μπαγιάτικο" νερό... Λάσπη, νιτρικά, χαμηλή ροή...

Link to comment
Share on other sites

Η ξηρασία έχει "μπαγιάτικο" νερό... Λάσπη, νιτρικά, χαμηλή ροή...

Πλάκα πλάκα ποιά ψάρια αναπαράγονται σε τέτοια φάση ξηρασίς-μπαγιατίλας?

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα ποιά ψάρια αναπαράγονται σε τέτοια φάση ξηρασίς-μπαγιατίλας?

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=323420

;):D:)

Όχι βέβαια "μπαγιατίλα" όπως μπορεί να παρεξηγηθεί... Αλλά σε όσα ψάρια έχουμε "αύξηση" θερμοκρασίας για την αναπαραγωγή αυτομάτως σημαίνει μη βρόχινες περιόδους. Σε κάποια μέρη μη βρόχινες περίοδοι σημαίνει μείωση στάθμης και σε άλλες σημαίνει "λασπουριά"...

Link to comment
Share on other sites

ειδες που τα χερετε.τα φηλτρα παιδια να ειναι καθαρα τα πλεκο βρομιαρηκα και εμης οι δουλοι τους καποια ειδοι θελουν καθαρο νερο

Link to comment
Share on other sites

post-7926-1269366934_thumb.jpg

οχι τοσο καλη αλα φοωαμε μην τους την χαλασο ;)

Link to comment
Share on other sites

post-7926-1269366934_thumb.jpg

οχι τοσο καλη αλα φοωαμε μην τους την χαλασο :D

Μια χαρά είναι... Το ματάκι μας το πήραμε πάντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...