Jump to content

Help...


Recommended Posts

b650275a21ed94d48a5ad5016c5d65e2.jpg

Aπο τη φωτο φαινεται ενα dwarf gourami και αν μπορειτε να δειτε ενα χτυπημα στο κεφαλι!

Τα 2 γκουραμια ριχνουν μαχες αλλα οχι με σοβαρα χτυπηματα....αυτο τωρα δεν ξερω τι ειναι!!! Καποιος να βοηθησει!?!?!?

Εχω ενα 96αρι και μεσα εχω

2 dwarf gourami

3 glass fish

3 molly balloun

7 cardinals

1 γλυφτη

Link to comment
Share on other sites

Άν και από την φωτό δέν φαίνεται ξεκάθαρα άν είναι χτύπημα ή όχι μπορείς να βάλεις Melafix για να βοηθήσει στο κλείσιμο της πληγής. :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Exει πιασει μια γωνια,,,,ουτε τρωει,ουτε τιποτα!!!

Σαν να εχει φουσκωσει το μπροστινο του μερος μου φαινεται!

Και τα κακα του ειναι λευκοδιαφανες λωριδες!

Link to comment
Share on other sites

Exει πιασει μια γωνια,,,,ουτε τρωει,ουτε τιποτα!!!

Σαν να εχει φουσκωσει το μπροστινο του μερος μου φαινεται!

Και τα κακα του ειναι λευκοδιαφανες λωριδες!

26231[/snapback]

Απο τα συμπτώματα που περιγράφεις φοβάμαι για εσωτερικά παράσιτα. Αν έχεις ξεχωριστό ενυδρείο, μπορείς να δοκιμάσεις μια θεραπεία με flagyl. Δεν ξέρω βέβαια πόσο αποτελεσματική θα είναι στην περίπτωση που δεν τρώει το ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να το βαλεις μονο του σε αλλο ενυδρειο και μολις γινει καλα να το δωσεις , αν δεν μπορεις να το κρατησεις.

Εχει φουσκωσει μονο μπροστα στο στηθος ή ειναι γενικα σαν μπαλονι και φαινονται τα λεπια του;

Αν εχει φουσκωσει μονο μπροστα θα σου ελεγα ν αρχισεις θεραπειά με g. cure που ειναι για παραστιτα και σύγχρονος να βαλεις και μελαφιξ για την πληγη. Τωρα βεβαια απ την στιγμη που δεν τρωει ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.

Η τρυπα εμφανίσθηκε μετα απο χτυπημα που του κανε ο αλλος;

Κανε αλλαγη νερου πριν να ριξεις φαρμακα να ξερεις πως καλο θα ειναι να κανεις και στο κυριως ενυδρειο θεραπεια για να εισαι καλυμμένος

Link to comment
Share on other sites

Ειχα φυγει για 2 μερες,οταν γυρισα το βρηκα dead!

Ευχαριστω παντως για την βοηθεια!

Τωρα λεω να βρω καποιο μαγαζι που να πουλαει θυληκα τετοια γκουραμι και να βαλω 2 μεσα!

Δεν πιστευω να υπαρξει προβλημα!!!

(Αν υπαρχουν παρασιτα στο νερο τι μπορω να κανω??? μονο αλλαγες ή μπορω να ριχνω και κατι στο νερο???)

Έγινε επεξεργασία - CC-Gio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...