Jump to content

Recommended Posts

εχω παρει αυτον τον καβουρα εδω και κατι μερες και ειναι μια χαρα δεν πειραζει ουτε φυτα ουτε ψαρακια ουτε γαριδες.το μονο κακο ειναι οτι εχω δυο ξυλα στο ενυδρειο και εχει σκαψει απο κατω απο αυτα και εχει μπει μεσα και κρυβεται μερικες φορες.και με αποτελεσμα να εχουν μπει λιγο μεσα τα ξυλα και να εχει ενα βαθουλομα στην μεση του ενυδρειου απο το σκαψιμο του.υπαρχει τιποτα να κανω να βαλω κατι ωστε να μην μου σκαυει στην αμμο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάβουρας. Είναι αστακός. Και θα σου φάει/εξαφανίσει τα ψάρια. Είναι φυσικό να σκάβει γιατί ο κύριος τρόπος που κυνηγάει τα θηράματά του είναι με την μέθοδο του αιφνιδιασμού. Σου προτείνω να τον επιστρέψεις ή να τον απομονώσεις σε άλλο ενυδρείο (πάντα στρωμένο).

Link to comment
Share on other sites

θα μου τα φαει ολα λες ε?οκ θα τον δωσω αυριο ευχαριστω για την πληροφορια φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

θα μου τα φαει ολα λες ε?οκ θα τον δωσω αυριο ευχαριστω για την πληροφορια φιλε μου

Είναι θηρευτής. Είναι στο αίμα του. Τώρα αν καταφέρει να τα φάει σε μία εβδομάδα ή σε 1 χρόνο δεν το ξέρω αυτό. Αλλά σίγουρα ο αστακός είναι ασύμβατος με τα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...