Jump to content

μετρησης στο απειρο


the0d0r0s

Recommended Posts

καλησπερα μετα απο πολυ καιρο εφθασαν τα τεστ που ειχα παραγγειλει απο preicision labs inc test strips 5 in1

;):D μη βαρατε αλλο

εχω ενα 11lt με 5 χρυσοψαρα (ξερω ξερω να τα βγαλω ολα) και ενα anubias nana πολυ πολυ μικρο.η μετρησης εχουν ως εξης: ph 6,8 - kh 10 - gh 7 - n02 απειρο - no3 απειρο.

εκτος απο αγορα αλλου ενυδρειου(ειναι στο προγραμμα) που το στησημο του θελει καποιες μερες τι μπορω να κανω αμεσα για τις ρυθμισεις.τα ψαρια ηταν δωρο δεν εχω ουτε να τα δωσω ουτε καποια αλλη λυση.

ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Με πεντε χρυσοψαρα σε 11 λιτρα,δεν μπορεις να κανεις κατι που θα διαρκεσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τρέξεις να πάρεις ένα 100lt τουλάχιστον για το common και για τα 2 shubunkin θα χαιρετήσουν σύντομα!

...και 1 τουλάχιστον 80lt για τα 2 fantail γιατί δεν μπορεις να τα έχεις με τα άλλα επειδή είναι αργοκίνητα και δεν μπορούν(προλαβαίνουν) τα τραφούν σωστά!!! Πάρε βακτήρια για να στρώσεις τα καινούργια ενυδρεία.

Αλλιώς αν δεν μπορείς διαφορετικά και δεν θέλεις να τα δολοφονήσεις πηγαινε τα πίσω στο petshop. Πόσο καιρό τα έχεις έτσι;

διάβασε εδώ : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323424

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Αν δεν τρέξεις να πάρεις ένα 100lt τουλάχιστον για το common και για τα 2 shubunkin θα χαιρετήσουν σύντομα!

...και 1 τουλάχιστον 80lt για τα 2 fantail γιατί δεν μπορεις να τα έχεις με τα άλλα επειδή είναι αργοκίνητα και δεν μπορούν(προλαβαίνουν) τα τραφούν σωστά!!! Πάρε βακτήρια για να στρώσεις τα καινούργια ενυδρεία.

Αλλιώς αν δεν μπορείς διαφορετικά και δεν θέλεις να τα δολοφονήσεις πηγαινε τα πίσω στο petshop. Πόσο καιρό τα έχεις έτσι;

διάβασε εδώ : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323424

φιλε σακκια συγνωμη που αργησα να απαντησω και σε ευχαριστω για τον χρονο σου τα εχω απο την πρωτοχρονια

τωρα ειναι μια χαρα τουλαχιστον οπτικα και οι μετρησεις ειναι εξερετικες εχω παραγγειλει ενα 60 λτ δυστυχως δεν μπορω να βαλω πιο μεγαλο μολις ερθει και το στρωσω θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...