Jump to content

τζαμια


anaconta

Recommended Posts

παιδια θελω μια μικρη βοηθεια σκεφτομαι να κανω ενα ενυδρειο με διαστασεις 200Μ Χ 60Π Χ 80Υ... Τι παχος γυαλι μου προτεινεται.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Πιστευω πως με 12αρι, η καλητερα 15αρι θα εισαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα ποσο ευπορο σε θεωρησει ο τζαμας. Δεν ξερω ακριβως τιμες για τοσο χοντρα τζαμια, αυτο που προτεινω ειναι εκτεταμενο ελεγχο στην αγορα, δηλαδη ρωτας σε οσο περισσοτερους τζαμαδες μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ασχοληθεί με κατασκευές ενυδρείων παλιότερα ;

Έχεις εμπειρία στη κατασκευή τους ;

Link to comment
Share on other sites

οχι. εχει καιρο που διαβαζω διαφορα για την κατασκεβη ενυδρειου... και πηρα την αποφαση να ξεκινησω να φτιαξω ενα γι΄αυτο θελω της συμβουλες σας.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα μεγεθη και βαρη καλο ειναι να κατασκευαζοντε απο ειδικους

διοτι ειναι κριμα να παθεις ζημια, εσυ οχι το ενυδρειο. :D

15αρι περιμετρικα με 20αρι πατο θες, επισης ενα μηχανικο αν θα μπει σε οροφο. ;)

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι να παρεις τιμες για 15 τζάμι απο διαφορους... επισεις επιδή ειναι πολυ μεγαλο τα τζάμια να ειναι ρονταρισμενα για καλητερη επαφη κολησης .υπολόγισε και της κοντρες πανω κατω και παρε τιμες. αν μπορει ο τζαμας να ασχολιθει με το κολημα των τζαμιων πρεπει να ειναι εμπηρος. το μυστηκο εδω στην κοληση ειναι πως οταν περασεις με ενυδριακη σιλικονη το τζαμι που θες να κολησεις οταν ερθει σε επαφη τζαμι με τζαμι ΔΕΝ πρεπει να τα κουνας αριστερα δεξια γιατι ετσι μου ειπαν πως χαλαει η επαφη κολισης... αν το συνεχισεις το εργο σου πρεπει να εχεις καποιον εμπειρο διπλα σου... καλη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...