Jump to content

Μαζικη αγορα απο Ebay


Recommended Posts

Παιδια καλησπερα ...κοιταω λιγο στο ebay και οντως οι τιμες συμφερουν και ελεγα οσοι ενδιαφερονται για το οτιδηποτε να το ποσταρουν και να βρουμε μια λυση να κανουμε μαζικες παραγγελιες να μας ερχονται πιο φθηνα τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ...κοιταω λιγο στο ebay και οντως οι τιμες συμφερουν και ελεγα οσοι ενδιαφερονται για το οτιδηποτε να το ποσταρουν και να βρουμε μια λυση να κανουμε μαζικες παραγγελιες να μας ερχονται πιο φθηνα τι λετε?

στο ebay μαζικες παραγγελειες??? :thumbup::o:o

π.χ. 1 κινητο 90$ + 40$ μεταφορικα

δεν σημαινει οτι αν παρεις 10 κινητα 900$ τα μεταφορικα θα ειναι 40$...αλλα 40*10= 400$

βεβαι μερικοι πωλητες αν παραγγειλεις και 2ο - 3ο και τα λοιπα χαμηλωνουν λιγο την τιμη στα μεταφορικα...

αλλα μιλαμε για ποσα της ταξης 0.50$..

sto ebay τις ποιο πολλες φορες εχουν χαμηλη τιμη γιατι βαζουν μερος της τιμης στα μεταφορικα...

π.χ. εγω παρειγγειλα ενα ψηφιακο θερμομετρο μου ρθε σε 14 μερες και πληρωσα 1.20$ + 0.99$ μεταφορικα...

ποιος ο λογος να κανω μαζικη παραγγελεια???

αλλη παραγγελεια web cam 4.79$ / ματαφορικα = 0$

αρκει να εχεις paypal λογαριασμο και κατα προτιμηση και χρεωστικη καρτα...

αυτα τα ολιγα..... :);):thumbup:

Έγινε επεξεργασία - achisael
Link to comment
Share on other sites

στο ebay μαζικες παραγγελειες??? :thumbup::o:o

π.χ. 1 κινητο 90$ + 40$ μεταφορικα

δεν σημαινει οτι αν παρεις 10 κινητα 900$ τα μεταφορικα θα ειναι 40$...αλλα 40*10= 400$

βεβαι μερικοι πωλητες αν παραγγειλεις και 2ο - 3ο και τα λοιπα χαμηλωνουν λιγο την τιμη στα μεταφορικα...

αλλα μιλαμε για ποσα της ταξης 0.50$..

sto ebay τις ποιο πολλες φορες εχουν χαμηλη τιμη γιατι βαζουν μερος της τιμης στα μεταφορικα...

π.χ. εγω παρειγγειλα ενα ψηφιακο θερμομετρο μου ρθε σε 14 μερες και πληρωσα 1.20$ + 0.99$ μεταφορικα...

ποιος ο λογος να κανω μαζικη παραγγελεια???

αλλη παραγγελεια web cam 4.79$ / ματαφορικα = 0$

αρκει να εχεις paypal λογαριασμο και κατα προτιμηση και χρεωστικη καρτα...

αυτα τα ολιγα..... :);):thumbup:

τι ψαχνεις - θελεις ????

Link to comment
Share on other sites

προσοχή από τις χώρες που παραγγέλνετε μην σας έρθουν πράγματα που δουλεύουν σε άλλη τάση: 110 volt αντί για 220 volt!

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια τοτε ακυρο καποιος mod να διαγραψει το ποστ

Link to comment
Share on other sites

μην απογοητεύεσαι φίλε, πολλά παιδιά αγοράζουν από ebay, απλά θέλει καλό ψάξιμο και διευκρινίσεις πριν αγοράσεις. Δεν είπε κανείς ότι είναι ανούσιο, το αντίθετο μάλιστα!

Link to comment
Share on other sites

μην απογοητεύεσαι φίλε, πολλά παιδιά αγοράζουν από ebay, απλά θέλει καλό ψάξιμο και διευκρινίσεις πριν αγοράσεις. Δεν είπε κανείς ότι είναι ανούσιο, το αντίθετο μάλιστα!

μα δεν απογοητευτηκε για αυτον τον λογο... :);)

και δεν ειπε ακυρο γι αυτο...

αλλα για την ομαδικη παραγγελεια....

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να αγορασουμε μαζικα, αλλα μονο ορισμενα πραγματα...

πχ, υλικα φιλτραρισματος! Ειναι ελαφρια και μπορουν να τα στειλουν πιο ευκολα!

Επισης μπορουμε να αγορασουμε και μηχανηματα, αλλα απο συγκεκριμενους πωλητες!

πχ. Εκανα μια ερευνα για ενα τυχαιο αντικειμενο (κυκλοφορητης 5000 λιτρα/ωρα)

http://cgi.ebay.co.uk/Wave-Maker-Stroemung...=item3cab9303a0

Τον οποιο ο τυπος τον δινει 12 ευρω και στην τιμη συμπεριλάμβάνονται ΚΑΙ τα μεταφορικα!

Του στειλα εμαιλ και μου απαντησε οτι αν ειναι παραγγελια απο 10 και πανω μπορει να κατεβει στα 9 ευρω!

Τελως παντων, αυτο που μπορουμε να κανουμε ειναι να δημιουργησουμε ενα θεμα εδω μεσα, και να ποσταρουμε αγγελιες που βρηκαμε ο καθενας απο το eBay με αντικειμενα που μας ενδιαφερουν ολους, και ειναι ΦΤΗΝΑ και ΚΑΛΑ!

Απο την αλλη δεν μπορουν, ή δεν ξερουν ολοι να χρησιμοποιουν το eBay.

Εγω παντως επειδη το χρησιμοποιω κατα ρυπάς, (εδω και καιρο ψωνίζω τα παντα απο κει... Εκτος απο φαγητο), διατιθεμαι να βοηθήσω οποιονδήποτε συνχομπιστα επιθυμει να αγορασει κατι απο κει!

Υποσχομαι να κανω μια ερευνα και θα ποσταρω "βασικα ειδη" για θαλασσινα ενυδρεια, και τις τιμες τους απο το eBay!

Link to comment
Share on other sites

@achisael

zzz....ξέρεις το μεσημέρι είναι 1 ώρα δύσκολη και δεν τα πιάνω με την πρώτη χαχαχα!

@achilleas

είναι πολύ καλή η πρότασή σου.

Για τους υπόλοιπους που θέλετε και είδη γλυκού ξέρω και για φυτά γλυκού νερού ότι συμφέρει. Αναζητήστε στο forum και θα βρείτε πληροφορίες ποια μαγαζιά συμφέρουν, στέλνουν Ελλάδα και έχω ήδη δοκιμαστεί από συνφορουμίτες μας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...