Jump to content

Πολλά σαλιγκάρια.


Recommended Posts

Πριν κανα δυό μήνες είχα γράψει ένα θέμα

( http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...ic=35084&hl= ) για ένα σαλιγκαράκι που βρήκα στο ενυδρείο μου. Μέσα σε δυο μήνες πρέπει να έχουν γίνει τουλάχιστον 50. Το ενυδρείο το γλύψει, δεν λέω αλλά νομίζω ότι τώρα έχουν πρόβλημα και τα ίδια βλέπω αρκετά καβούκια άδεια και νομίζω ότι πεθαίνουν από την πείνα, αν λάβω υπ’ όψιν μου ότι και ο πλακόστομος που έχω ανέβηκε στην επιφάνεια γυρισμένος ανάσκελα να φάει από την τροφή που ρίχνω στα ψάρια, μάλον άλγη ΤΕΛΟΣ.

Το θέμα είναι τι να τα κάνω; Πώς να τα μαζέψω που είναι τόσο μικρά Τι προτείνετε. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα άδεια κελύφη μπορείς να τα απομακρύνεις με σκούπα βυθού.Τον Pleco μπορείς να τον ταΐζεις με ειδικές ταμπλέτες για βυθόψαρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα άδεια κελύφη μπορείς να τα απομακρύνεις με σκούπα βυθού.Τον Pleco μπορείς να τον ταΐζεις με ειδικές ταμπλέτες για βυθόψαρα.

Μωρέ τον pleco τον ταΐζω με ταμπλέτες, και τα άδεια κελύφη δεν με πειράζουν. Με τα άλλα 50 διαόλια τη να κάνω??? Που το ενυδρείο από εκεί που ήταν με άμμο τώρα φαίνετε σαν να έχει βοτσαλάκια :)

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τον pleco τον ταΐζω με ταμπλέτες, και τα άδεια κελύφη δεν με πειράζουν. Με τα άλλα 50 διαόλια τη να κάνω??? Που το ενυδρείο από εκεί που ήταν με άμμο τώρα φαίνετε σαν να έχει βοτσαλάκια :)

Απόχη και σουρώνεις την άμμο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...