Jump to content

Debelius Reef Lobster


poseidon

Recommended Posts

Καλησπέρα.Χτες έβαλα στο ενυδρειο ένα debelius reef lobster.στο μαγαζί που τον πήρα μου είπαν πως είναι reef safe.Αλλα χτες κ σήμερα βλέπω το blue tang μου να τρώει σκαλωμα συνέχεια και να πηγαίνει στην φωλιά του και να κάθεται(σαν βλαμμενο στο πλάι και τριβεται).Με αποτέλεσμα αυτός να την αρπαζει και μετά αυτή να ξεφεύγει.Και η ιστορία επαναλαμβάνεται.Το μέγεθος του δεν μπορεί να την βλάψει αλλά κολλησα με την συμπεριφορά του.θα ήθελα την γνώμη σας.τον κρατάω τον βγάζω.pls help

Link to comment
Share on other sites

Kαλο θα ηταν να ρωτας καποιους χομπιστες η γενικαα στο διαδυκτιο για τετοιες αποριες (πριν το παρεις και οχι μετα) και οχι πετ σοπ.

Στο αν ειναι reef safe η οχι η απαντησει δινετε και μεσα απο τα λεγομενα σου.

Καλησπέρα.Χτες έβαλα στο ενυδρειο ένα debelius reef lobster.στο μαγαζί που τον πήρα μου είπαν πως είναι reef safe.Αλλα χτες κ σήμερα βλέπω το blue tang μου να τρώει σκαλωμα συνέχεια και να πηγαίνει στην φωλιά του και να κάθεται(σαν βλαμμενο στο πλάι και τριβεται).Με αποτέλεσμα αυτός να την αρπαζει και μετά αυτή να ξεφεύγει.Και η ιστορία επαναλαμβάνεται.

Έγινε επεξεργασία - bill28
Link to comment
Share on other sites

http://www.liveaquaria.com/product/prod_di...&pcatid=555

θελει προσοχη...αλλα δεν ειναι απαγορευτικο.....πιθανον να μην σου πειραξει και τιποτα....

ισως σου κανει και ζημιες ομως....

Link to comment
Share on other sites

http://www.liveaquaria.com/product/prod_di...&pcatid=555

θελει προσοχη...αλλα δεν ειναι απαγορευτικο.....πιθανον να μην σου πειραξει και τιποτα....

ισως σου κανει και ζημιες ομως....

αυτό διάβασα και εγώ στο liveaquaria ενώ ειμουν στο pet shop πριν αποφασίσω να τον πάρω.θα δω την περαιτέρω συμπεριφορά του και θα αποφασίσω αν τον βγάλω η όχι.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...