Jump to content

Παρέλαση 25ης Μαρτίου 2010


Recommended Posts

Συμφωνώ για τα λαμόγια..., το video που κολλάει? Υπονοείς ότι την κρίση την δημιούργησαν οι δημοσιογράφοι?

Αν εννοείς κάτι τέτοιο, σε ενημερώνω ότι το Ε.Ν. γνώριζε τις κινήσεις πολύ νωρίτερα (αντικατασκοπεία) και το κακό είναι ότι οι πληροφορίες διέρευσαν. Το ίδιο βέβαια ισχύει και από πλευράς τούρκων που γνώριζαν κι αυτοί ...

Προσπαθηστε να ξυπνησετε φιλοι μου οσο ειναι νωρις ;)

Στην χωρα μας ολα τα ελενχουν η Τηλεοραση και η πολιτικη Ηγεσια...Ο Λαος δεν μπορει να εχει καμια πρωτοβουλια...Και οσο συντηρουμε αυτο το συστημα θα εξακολουθουμε να μην μπορουμε να εχουμε καμια πρωτοβουλια....

Δειτε το και απο την αλλη...Τους ΟΥΚ που θαυμαζεται δειτε ποιος του ελενχει..

Οσο για το Βιντεο που ανεβασα ηθελα να δειξω πως το περιστατικο που εγινε ηταν κατι καθυμερηνο και συμηθισμενο στις συγκεκριμενες περιοχες...Ομως απο την στιγμη που μπηκε η Τηλεοραση και βιντεοσκοπησε τα γεγονοτα,το θεμα πηρε μεγαλη διασταση :thumbup:

Φιλικα Κωσης :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση. Όταν ο αγωνιστής έτρωγε το σπέϋ στο πρόσωπο, ήσουνα δίπλα του?

Καλό θα ήταν να μην αναφέρεσαι σ'αυτόν, γιατί απ' οτι φαίνεται, αν ήσουν στη θέση του αγωνισταρά, θα έλεγες "ε, δε βαριέσαι βρε αδερφέ... ενα πανί είναι που κυματίζει πάνω σε ένα παλιό κτίριο...".

Απορώ πως συνομίλησε μαζί σου κιόλας...

Εφόσον είσαι από Αττική, σε προκαλώ στην επόμενη συνάντηση στο ΑΖ να είσαι εκεί (10/4/10) για να σου λυθεί η απορία! :)

Τελειώνοντας, σας παραθέτω τα κάτωθι, όχι γιατί είμαι ρατσιστής (που σίγουρα δεν είμαι) αλλά για να προβληματιστούνε κάποιοι (αν και χλωμό το βλέπω κι αυτό γιατί προφανώς δεν βλέπουν ούτε έξω από το παράθυρο του σπιτιού τους...).

(ο τίτλος είναι ηλίθιος αλλά όχι και το περιεχόμενο)

http://tiresias-press.blogspot.com/2010/01/1230.html

Οι ιστορίες των λινκ δεν έχουν καμία σχέση με όσα συζητιούνται πιο πάνω. Αν αυτές οι ιστορίες σε κάνουν να θες να κάψεις σημαίες, εμένα με κάνουν να ντρέπομαι για την κατάντια που οι Έλληνες φέρανε την Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι από Αττική, σε προκαλώ στην επόμενη συνάντηση στο ΑΖ να είσαι εκεί (10/4/10) για να σου λυθεί η απορία! :)

Οι ιστορίες των λινκ δεν έχουν καμία σχέση με όσα συζητιούνται πιο πάνω. Αν αυτές οι ιστορίες σε κάνουν να θες να κάψεις σημαίες, εμένα με κάνουν να ντρέπομαι για την κατάντια που οι Έλληνες φέρανε την Ελλάδα!

Οταν δεν μπορείς να απαντήσεις λές πως ότι γράφουμε δεν έχει σχέση με την κουβέντα.

Μπράβο σου ώραία επιχειρηματολογία !!

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν μπορείς να απαντήσεις λές πως ότι γράφουμε δεν έχει σχέση με την κουβέντα.

Μπράβο σου ώραία επιχειρηματολογία !!

Μπορώ να απαντήσω και να επιχειρηματολογήσω πάνω σε αυτά τα θέματα, αλλά δεν έχει σχέση με την παρέλαση, με τους ΟΥΚ και με άλλα θέματα που αναπτύχθηκαν πιο πάνω.

Το ότι οι ξένοι είναι μία μάστιγα είναι ένα γεγονός. Αλλά δεν ξεφύτρωσαν από το πουθενά ούτε θεωρώ ότι ήρθαν στην Ελλάδα για να κλέψουν, να βιάσουν ή οτιδήποτε αντίστοιχο. Κάτι τους έκανε να τα κάνουν αυτά. Επειδή είναι πραγματικά πολύ μεγάλη κουβέντα, ας τα πούμε από κοντά.

Απλά θα πω πως όταν κάποιος (άνθρωπος ή χώρα) κάνει τόσο εύκολα εχθρούς, το πρόβλημα δεν μπορεί να είναι στους εχθρούς αλλά στον ίδιο. Και ο φόβος δεν είναι η λύση. Το να προκαλείς φόβο σε κάποιον, μόνο μπούμερανγκ μπορεί να σου έρθει. Ο σεβασμός είναι το μόνο πράγμα που μπορεί να κάνει τους πολίτες μιας χώρας αλλά και τους αλλοδαπούς της να βοηθήσουν στην ανάπτυξη αυτής της χώρας. Κι επειδή η λέξη "σεβασμός" δεν υφίσταται σε καμία περίπτωση από τους Έλληνες προς την χώρα ή από την χώρα προς τους πολίτες της, πως αναζητάτε τον σεβασμό των αλλοδαπών?

Θα ήθελα πάρα πολύ να τα πούμε με όλους από κοντά, μπας και καταφέρουμε, έστω κι εμείς εδώ, να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα που μπορούν να μας βελτιώσουν σαν ανθρώπους και να κάνουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κάτι πραγματικά ουσιαστικό γι'αυτή τη χώρα.

Παιδιαρίστηκες λογικές περί κάψιμο σημαιών, αφήστε τα ΟΥΚ να τους μαμήσουν, ρατσιστικά τραγουδάκια κ.ο.κ. δεν είναι λύσεις σε προβλήματα που έχει αυτή η χώρα πολλά χρόνια τώρα και είναι πολύ πιο βαθιά από αυτά που παρουσιάζουν επιφανειακά κάποιοι στα χαζοκούτια!

Link to comment
Share on other sites

μας πηραξανε τα συνθηματα των ουκ?και τι θελατε να λενε?περνα περνα η μελισσα? αυτοι παιζουν την ζωη τους καθε μερα κορωνα γραμματα κυνηγωντας "εμπορους"και τους λαθρεμπορους και εμεις αγχωνομαστε για το αν θα ανεβασει αμμωμια το ενυδρειο μας.ευτυχως που υπαρχουν και αυτοι και μπορουμε να ασχολουμαστε με τα χομπυ μας και πινουμε τον καφε μας.και δεν εχουμε γινει χανουμακια σε τουρκικο χαρεμι.δωσε μου 200 τετοιους και σε 48 ωρες σου εχω καθαρισει το λεκανοπεδιο απο ολο αυτο τον συφερτο που εχει μαζευτει απο ολες τις χωρες του κοσμου.αν ειμουνα προεδρος της δημοκρατιας παρασημο θα τους εδινα.

Link to comment
Share on other sites

αν απλα μονο εκλεβαν θα ελεγα πως πεινανε οκ ...αλλα μετα απο ερευνες που εχουν γίνει οι μισοι βιασμοι γινονται απο αλοδαπους... ρατσιστης δεν θελω να ειμαι αλλα κατι τετιους τους κρεμαω με ευχαριστηση... και οχι μονο τους αλοδαπους...

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλοι μισοι που δεν ειναι αλλωδαποι ειναι ελληνες ΑΛΛΑ ολοι μιλανε για τους αλλωδαπους.. ;)

Πραγματικα λυπαμε που υπαρχει τοσος κοσμος με τετοιες αντιληψεις :)

Φιλικα Κωστης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω συνομιλήσει με τον συγκεκριμένο ΑΝΘΡΩΠΟ, έχω να πω ότι όχι μόνο η γνώμη του μετράει και παίζει ρόλο, αλλά θα έπρεπε να τον έχουμε όλοι μας ως υπόδειγμα ανθρώπου!

Νίκο ΕΣΥ έχεις συνομιλισει και εμένα με έπαιζε από πιτσιρικα στα πόδια του....

Είναι ένας πολύ αξιόλογος κύριος αλλά σου ξαναλέω ότι οι απόψεις του κάθενος διαφέρουν για σένα μπορεί η γνώμη του να μετράει αλλά για

καποιους μπορεί να είναι αρλουμπες όλα αυτά....είσαι πολύ απόλυτος και έτσι χανεις το οποίο δίκιο μπορεί να έχεις...

Ακόμα και το θα έπρεπε είναι απολυτο....

ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ...

Και πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσετε να μειωνετε την Δημοκρατία προσομοιονοντας την υπάρχουσα κατάσταση που έχει η χώρα μας και ακούει στο όνομα ολιγαρχία....

Link to comment
Share on other sites

εδω οι τουρκοι εφτασαν ανετοι και ωραιοι μεχρι το Σουνιο και το μονο που δεν εκαναν ηταν αποβαση στην ανναβυσο και εμεις κοιταμε τον ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ξεχνάμε ότι αν δεν προϋπήρχε αυτό που οι παρελάσεις αντιπροσωπευουν,δεν θα είχαμε ούτε το δικαίωμα να το συζητάμε....

Link to comment
Share on other sites

Πώ πω ζαλιστηκα,φεύγω μετανάστης :) για αυτό δεν πάμε καλά κάποιοι όλοι μερα κάθονται μπροστα στον υπολογιστη και γράφουν γραφουν και γράφουν ,μα δεν δουλέυουν ποτε αυτοι οι άνθρωποι.Οι έχοντες τι μύγα να μυγιαστούν.

Link to comment
Share on other sites

Πώ πω ζαλιστηκα,φεύγω μετανάστης :) για αυτό δεν πάμε καλά κάποιοι όλοι μερα κάθονται μπροστα στον υπολογιστη και γράφουν γραφουν και γράφουν ,μα δεν δουλέυουν ποτε αυτοι οι άνθρωποι.Οι έχοντες τι μύγα να μυγιαστούν.

Δικιο εχεις, να φανταστεις υπαρχουν καποιοι που ειναι τοσο αργοσχολοι που διαβαζουν και γραφουν και σε αλλα φορουμ εκτος απο το "πατρικο" τους.

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις, να φανταστεις υπαρχουν καποιοι που ειναι τοσο αργοσχολοι που διαβαζουν και γραφουν και σε αλλα φορουμ εκτος απο το "πατρικο" τους.

επιπλεον εχουν και την προνοητικοτητα να κλειδωνουν ποστ για κατι τετοιους σαν και σενα.

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να καταργησουμε τα ΟΥΚ και γενικα το στρατο.

Εχουμε τον Nikoloutso. :)

Οταν θα τους ζησεις απο κοντα θα καταλαβεις οτι οχι μονο ειναι χρησιμοι, ειναι απαραιτητοι.

Αυτοι που δεν χρεαζοντε ειναι οι χαρτογιακαδες που ξεφτυλιζουν την Ελλαδα απο ολες τις αποψεις.

Το μονο που ξερουν ειναι να κλεβουν εμας τα ονειρα μας προς ιδια χρηση.

Ποσες φορες εχετε βρισει καποιους αλλους, μη Ελληνες, για οποιονδηποτε λογο καθημερινα?

Αυτοι το κανουν απο την σκοπια τους και αυτη ειναι η φιλοσοφια τους.

Ειναι πορομενοι και καλα κανουν γιατι ετσι πρεπει.

Διαφωνω μονο στο οτι δεν ανεφεραν και τους υπολοιπους που εχουν και θα εχουν βλεψεις

εναντια στο σπιτι μας στη χωρα μας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mod note:Μην ξεχνάτε οτι το θέμα παραμένει ανοιkτό και καλά κάνει για να πείτε τη γνώμη σας.Σεβαστείτε το και έχετε υπόψιν σας τους κανόνες λειτουργίας του συγκεκριμένου φόρουμ.

Σωκράτης Γεωργίου

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα λαμόγια..., το video που κολλάει? Υπονοείς ότι την κρίση την δημιούργησαν οι δημοσιογράφοι?

Αν εννοείς κάτι τέτοιο, σε ενημερώνω ότι το Ε.Ν. γνώριζε τις κινήσεις πολύ νωρίτερα (αντικατασκοπεία) και το κακό είναι ότι οι πληροφορίες διέρευσαν. Το ίδιο βέβαια ισχύει και από πλευράς τούρκων που γνώριζαν κι αυτοί τις αντιδράσεις μας.

Σε ξαναρώτησα αλλά δεν πήρα απάντηση. Όταν ο αγωνιστής έτρωγε το σπέϋ στο πρόσωπο, ήσουνα δίπλα του?

Καλό θα ήταν να μην αναφέρεσαι σ'αυτόν, γιατί απ' οτι φαίνεται, αν ήσουν στη θέση του αγωνισταρά, θα έλεγες "ε, δε βαριέσαι βρε αδερφέ... ενα πανί είναι που κυματίζει πάνω σε ένα παλιό κτίριο...".

Απορώ πως συνομίλησε μαζί σου κιόλας...

Τελειώνοντας, σας παραθέτω τα κάτωθι, όχι γιατί είμαι ρατσιστής (που σίγουρα δεν είμαι) αλλά για να προβληματιστούνε κάποιοι (αν και χλωμό το βλέπω κι αυτό γιατί προφανώς δεν βλέπουν ούτε έξω από το παράθυρο του σπιτιού τους...).

(ο τίτλος είναι ηλίθιος αλλά όχι και το περιεχόμενο)

http://tiresias-press.blogspot.com/2010/01/1230.html

Πες τα μεγάλε γιατί κάποιοι εδώ θα μας κάνουν να ξεχάσουμε και αυτά, τουλάχιστον, που έχουμε ζήσει και θυμόμαστε. Πάντως θα πρέπει κάποιοι να διαβάσουν το βιβλίο "1984". Παλιό αλλά τώρα επαληθεύεται. Δεν μπορούμε πλέον να ξεχωρίσουμε την αλήθεια. Πάντως τα πράγματα δεν είναι ούτε μαύρα ούτε άσπρα. Η αλήθεια είναι κάπου ενδιάμεσα. Γι'αυτό μην βιαζόμαστε να καταδικάσουμε ή να επικροτίσουμε κάποια γεγονότα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλοι εσείς ασχολείστε με τα ενυδρεία;;; :thumbup:

Μήπως το ΑΖ οργανώνει συνδιαλέξεις κοινωνιολόγων. ;)

Εγώ μόνο ένα θα σας πω οι δυνάμεις (όποιες και να είναι αυτές) θέλουν τον λαό διχασμένο και να φαγώνεται ώστε να είναι πιο εύκολα υποκινούμενος στης ορέξεις τους.

Θυμηθείτε το αυτό.

Για αυτό μην τους κάνετε το χατίρι και τρωγόμαστε αναμεταξύ μας. Πάνω από όλα χαλαρά και ξαδερφοσύνη ας βρούμε της μας ενώνει και όχι τη μας χωρίζει. :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλοι εσείς ασχολείστε με τα ενυδρεία;;; :thumbup:

Μήπως το ΑΖ οργανώνει συνδιαλέξεις κοινωνιολόγων. ;)

Εγώ μόνο ένα θα σας πω οι δυνάμεις (όποιες και να είναι αυτές) θέλουν τον λαό διχασμένο και να φαγώνεται ώστε να είναι πιο εύκολα υποκινούμενος στης ορέξεις τους.

Θυμηθείτε το αυτό.

Για αυτό μην τους κάνετε το χατίρι και τρωγόμαστε αναμεταξύ μας. Πάνω από όλα χαλαρά και ξαδερφοσύνη ας βρούμε της μας ενώνει και όχι τη μας χωρίζει. :):thumbup:

σε αυτα τα λογια ειναι ολο το νοημα. :o:o

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω προγενέστερη δημοσίευσή μου. Δεν ψηφίστηκε το φορολογικό νομοσχέδιο..., κατατέθηκε και είναι υπο συζήτηση.

http://209.85.229.132/search?q=cache:NCowA...=clnk&gl=gr

Και έχει όπως πάντα σημεία και τέρατα...

...Αν η μικρότητα κάποιων φτάνει στο σημείο να νιώθει ηθικά περήφανος για τον εαυτό του και την πατρίδα του με το να καίει ένα χρωματιστό πανί που απλά συμβολίζει την Αλβανία ή την Τουρκία ή το Ουζμπεκιστάν, τότε για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται η σοβαρότατη έλλειψη παιδείας και γνώσης της ιστορίας.

Για πολλούς, δεν είναι απλά ένα χρωματιστό πανί με ένα σχέδιο..., είναι ιστορία-ήθη-έθιμα-θυσίες-αγώνες και πολλά άλλα...

Τι θες να πεις με αυτό το βίντεο φίλε μου?Γιατί εγώ δεν βλέπω έξω από το παράθυρο και περιμένω να μου πεις τι βλέπεις εσύ.Σε αυτό το βίντεο ας πούμε?Για το λίνκ με τον Τσενάι ακόμα γελάω με αυτά που λέει και με αυτά που πιστεύεις γιατί έπεσες σε περίπτωση μιας και είναι φίλος μου.

Κανονικά θα έπρεπε αφού είναι φίλος σου... ;) να βρείς εσύ κάτι τέτοιο... http://8eoss.blogspot.com/2007/11/blog-post_27.html , αλλά σε βγάζω απο τον κόπο....

Όσον αφορά το video, θα σε κουράσω με όσα βλέπω οπότε... άστο... Κάνε και τπτ μόνος σου βρε αδερφέ... :)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι από Αττική, σε προκαλώ στην επόμενη συνάντηση στο ΑΖ να είσαι εκεί (10/4/10) για να σου λυθεί η απορία! :)

Οι ιστορίες των λινκ δεν έχουν καμία σχέση με όσα συζητιούνται πιο πάνω. Αν αυτές οι ιστορίες σε κάνουν να θες να κάψεις σημαίες, εμένα με κάνουν να ντρέπομαι για την κατάντια που οι Έλληνες φέρανε την Ελλάδα!

Μήπως ήθελες να γράψεις "προΣκαλώ"? για να συζητήσουμε και να μου λυθεί η απορία...? ;)

Σε άλλη περίπτωση το αφήνω απλά ασχολίαστη την απάντησή σου... (αν μπορεί να θεωρηθεί απάντηση).

Το δεύτερο κομμάτι στο απάντησαν ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελες να γράψεις "προΣκαλώ"? για να συζητήσουμε και να μου λυθεί η απορία...? :)

Σε άλλη περίπτωση το αφήνω απλά ασχολίαστη την απάντησή σου... (αν μπορεί να θεωρηθεί απάντηση).

Το δεύτερο κομμάτι στο απάντησαν ήδη...

Καταλαβαινεις και μονος σου οτι ηθελε να γραψει προσκαλω και οχι προκαλω.........

Και μετα συνεχιζεις την απαντηση σου με καποιο τονο ειρωνειας σαν να θελεις να προκαλεσεις.

Δεν εκφραζω αποψη,αλλα προς το παρων η κουβεντα κυλαει ομαλα,οποτε λεκτικες προκλησεις δεν χρειαζονται...............

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις και μονος σου οτι ηθελε να γραψει προσκαλω και οχι προκαλω.........

Και μετα συνεχιζεις την απαντηση σου με καποιο τονο ειρωνειας σαν να θελεις να προκαλεσεις.

Δεν εκφραζω αποψη,αλλα προς το παρων η κουβεντα κυλαει ομαλα,οποτε λεκτικες προκλησεις δεν χρειαζονται...............

Δεν θα ήταν καλύτερο να απαντήσει ο ίδιος τι ήθελε η δεν ήθελε να γράψει ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν καλύτερο να απαντήσει ο ίδιος τι ήθελε η δεν ήθελε να γράψει ;

Δεν θα ήταν καλύτερο να έχουμε θετική προδιάθεση και να μην επιλέγουμε το χειρότερο σενάριο;

:)

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω προγενέστερη δημοσίευσή μου. Δεν ψηφίστηκε το φορολογικό νομοσχέδιο..., κατατέθηκε και είναι υπο συζήτηση.

http://209.85.229.132/search?q=cache:NCowA...=clnk&gl=gr

Και έχει όπως πάντα σημεία και τέρατα...

Για πολλούς, δεν είναι απλά ένα χρωματιστό πανί με ένα σχέδιο..., είναι ιστορία-ήθη-έθιμα-θυσίες-αγώνες και πολλά άλλα...

Κανονικά θα έπρεπε αφού είναι φίλος σου... ;) να βρείς εσύ κάτι τέτοιο... http://8eoss.blogspot.com/2007/11/blog-post_27.html , αλλά σε βγάζω απο τον κόπο....

Όσον αφορά το video, θα σε κουράσω με όσα βλέπω οπότε... άστο... Κάνε και τπτ μόνος σου βρε αδερφέ... :)

Δεν θα κάτσω να σου πω τίποτα παραπάνω για το κείμενο που μου έστειλες από το να σου πω ότι ο Οδυσσέας δεν σπουδάζει Πολιτικές Επιστήμες.Όποτε σε βγάζω και εγώ από τον κόπο στο να ψάξεις καλύτερα αυτά που σου "ταΐζουν".Όσο για το βίντεο ούτε και εγώ θα σε κουράσω.

Επίσης πίσω από το πληκτρολόγιο ειρωνεία δεν μου αρέσει (και πιστεύω και σε κανέναν) να μου πουλάνε.

Έγινε επεξεργασία - salamander
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...