Jump to content

Aquazone Forum


vag0s

Recommended Posts

Ειμαι εναντια σε καθε μορφης ελεγχο. Ο καθενας θα πρεπει να μπορει να βαλει αγγελια. Ακομη και για μη ενυδρειακο αντικειμενο (στην αντιστοιχη κατηγορια φυσικα). Πιστευω οτι οι moderators θα πρεπει να ριχνουν μια ματια να μην το λιωνουν με τα πολλα up. Αυτο μονο.

Επισης πιστευω οτι θα πρεπει να επιτρεπονται μεσα στη αγγελια οι ελευθερες συζητησεις μεταξυ των μελων για διαφορα θεματα οπως συμβατοτητα, εγγυηση, τιμη, οτιδηποτε αλλο.

Καποια μελη οταν δημοσιευουν μια αγγελια πιστευουν οτι αποκτουν κυρχιακο δικαιωμα στην αγγελια και οτι πρεπει αυτοι να αποφασιζουν για τα σχολια απο κατω (συνηθως οταν λεγεται κατι που δεν τους συμφαιρει).

:);):thumbup::thumbup::o

Link to comment
Share on other sites

για μενα το θεμα δεν ειναι αν κερδισε καποιοσ και το πουλησε(και πολυ καλα εκανε) το θεμα ειναι αν χαριστηκε σε καποιον κατι και το πουλησε!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα... ισως θα πρεπει να δουμε και με αυτα τι γινεται... που ορισμενα βρισκονται εδω μεσα...ΜΟΝΟ και μονο για να μας λενε τι φερανε....

Γι' αυτο το λογο βρισκονται στο forum,επαγγελματιες ειναι πρεπει να προβαλουν την δουλεια τους.

Βεβαια καλο θα ηταν οταν τους κατηγορουν για διαφορα "ωραια" που κανουν να απαντουν και να

αιτιολογουν την ενεργεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρω μεμπτο να πουλησει ή να ανταλλαξει καποιος κατι που κερδισε σε μια κληρωση.

Ποιος ο λογος να εχει κατι που δεν του χρησιμευει ή το εχει ηδη.

Σκεφτειτε οτι κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα, τα καταστηματα που εθεσαν τα δωρα στην κληρωση σαν χορηγοι της εκδηλωσης θα κερδισουν περισσοτερο, γιατι τα χρηματα απο την πωληση σε αυτα θα καταληξουν απο το χομπιστα αγοραζοντας κατι (σιγουρα) πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή έναρξης του ΑΖ το όραμα των δημιουργών του ήταν ένα ανοιχτό φόρουμ σε όλους και με ισα δικαιώματα σε όλα τα μέλη του.Στο θέμα τον αγγελιών επιλέξαμε σε αντίθεση με άλλα φόρουμ την ελευθερία στην πρόσφορα και ζήτηση σε όλους ανεξαρτήτως αριθμού δημοσιεύσεων θεωρώντας ότι τα μέλη μας κερδίζουν από αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή έναρξης του ΑΖ το όραμα των δημιουργών του ήταν ένα ανοιχτό φόρουμ σε όλους και με ισα δικαιώματα σε όλα τα μέλη του.Στο θέμα τον αγγελιών επιλέξαμε σε αντίθεση με άλλα φόρουμ την ελευθερία στην πρόσφορα και ζήτηση σε όλους ανεξαρτήτως αριθμού δημοσιεύσεων θεωρώντας ότι τα μέλη μας κερδίζουν από αυτό...

[/quote

Συμφωνω απολυτα δεν χρειαζετε να βαλουμε ενα οριο . :)

Έγινε επεξεργασία - Γιωργος guppy
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή έναρξης του ΑΖ το όραμα των δημιουργών του ήταν ένα ανοιχτό φόρουμ σε όλους και με ισα δικαιώματα σε όλα τα μέλη του.Στο θέμα τον αγγελιών επιλέξαμε σε αντίθεση με άλλα φόρουμ την ελευθερία στην πρόσφορα και ζήτηση σε όλους ανεξαρτήτως αριθμού δημοσιεύσεων θεωρώντας ότι τα μέλη μας κερδίζουν από αυτό...

:);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα,καλο χειμωνα..τα τσιλερ στα κουτια τους και οι θερμαντηρες στην πριζα.

η γνωμη μου για το θεμα και μερικα απο τα σχολια.

1.ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τον περιορισμο των 15 προαπαιτουμενων δημοσιευσεων προκειμενου να μπορει καποιος να σηκωσει ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΗ αγγελια.δηλαδη που ειναι το κακο να μου πει καποιος φιλος <,θελω να πουλησω κατι ενυδρειακο που δεν χρειαζομαι>> και να του πω<<υπαρχει ενα σαιτ για ενυδρεια,βαλτο εκει..>>πρεπει ο ανθρωπος να κανει σπαμινγκ 15 ποστ για να κανει την δουλεια του?? απο την αγγελια πιθανως δεν θα εξυπηρετηθει καποιο μελος?? η αν εχει 15 η 135 ποστ ειναι αυτοματα αξιοπιστος και το προιον που πουλαει -ανταλασσει ειναι καλο??

ασε που γραφομενος στο σαιτ μπορει και να κολλησει(πιθανοτατα αυτο θα κανει) και να αποδειχθει ενεργο μερος της κοινοτητας.

2.για ΜΗ ενυδρειακα,αν το φαινομενο παρει μεγαλες διαστασεις,υπαρχει θεμα..αν οχι,δεν τρεχει κατι,σε πολλα σαιτ γινεται και εξυπηρετει τα μελη του.

3.περισσοτερο θα επρεπε την κοινοτητα να αποσχολει(κατα την γνωμη μου) το σπαμινγκ που ηδη γινεται και παει να γινει το φορουμ τσατ ρουμ..βαζει καποιος μια φωτο η κατι αλλο και ακολουθουν δεκαδες μονολεκτικα ποστ <<καλωςηρθες>><<πολυ καλο>> κλπ που πιανουν δεκα σελιδες....πρεπει να ψαξει κανεις αναμεσα σε 30 ποστ για να βρει κατι ενδιαφερον που εχει γραψει καποιος,μεγαλυτερο απο ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ. ετσι χανονται και πολλα (ΠΡΑΓΜΑΤΙ) πολυ ενδιαφεροντα ποστς. νομιζω οτι το σαιτ ειναι ηδη πολυ μεγαλο και πρεπει να κατευθυνει τα μελη του προς την κατευθυνση του να γραφουν κατι οταν εχουν να πουν κατι ,περα απο το <<γεια>> <<καλως ηρθες>>

αυτη ειναι η γνωμη μου,σωστη η λαθος.

Link to comment
Share on other sites

τα γεια , καλως ηρθες , καλα χριστουγεννα και λοιπα ειναι στο cafe οπου το cafe δεν εχει καμια σχεση με τα ενυδρειακα , οποτε εσυ εαν θες να διαβασεις κατι που σε ενδιαφερει δεν σε ενοχλει κανενας :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε geosid,δεν ειναι ετσι,εσυ εισαι παλαιοτερος εμου στο φορουμ και πιστευω οτι καταλαβαινεις τι εννοω.δεν θα κανω το λαθος να κατεβασω συνδεσμους με καθαρα ενυδρειακα θεματα που απο τα 50 ποστ τα 25 ειναι τρεις λεξεις εκαστο μεταξυ δυο η τριων φιλων που γραφουν σαν να ειναι σε τριπλη τηλεφωνικη συνδιαλεξη,αγνοωντας οτι οι χιλιαδες αναγνωστες αυτου του φορουμ αδιαφορουν παντελως για το αν βαρυστομαχιασαν αποψε η για τα μεταξυ τους συνθηματικα αστειακια.(που καταντουν και λιγο κουραστικα)

και δεν θα το κανω γιατι δεν εχω καμμια ορεξη ουτε προθεση να παρεξηγηθω με τον οποιοδηποτε,που στο κατω κατω δικαιωμα του ειναι,εφοσον η διευθυνση του σαιτ δεν το εχει αξιολογησει ως μη επιτρεπτο.

δεν εφευρισκω ξανα τον τροχο,ολα τα σαιτ που ανδρωνονται και μεγαλωνουν(οπως καλη ωρα το εξαιρετικο αυτο χομπυστικο σαιτ) το αντιμετωπιζουν αυτο το θεμα και η το λυνουν η το αφηνουν να διαιωνιζεται μεχρι να αναγκαστουν εκ των πραγματων να το λυσουν.

ειναι αλλο ενα φορουμ(που το διαβαζουν χιλιαδες αναγνωστες) και αλλο ενα τσατ ρουμ μιας (οποιασδηποτε) παρεας εικοσι τριαντα ανθρωπων.

Link to comment
Share on other sites

H αποψεις moy για το θεμα που λες βρισκονται εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44706

και ΔΕΝ εχουν αλλαξει ακομα :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα κουβεντα,μολις την διαβασα.

διαφωνουμε στην αποψη μας geosid,(για την αναγκαιοτητα η μη προαπαιτουμενων ποστ για την δημοσιευση ενυδρειακων αγγελιων) αλλα αυτο δεν ειναι κακο,χαρος εγω,μουμια εσυ,αν συμφωνουσαμε θα διωχναμε τον κοσμο τρομαγμενο...(ενω σου λεει <<τωρα τρωγονται μεταξυ τους>>)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα κουβεντα,μολις την διαβασα.

διαφωνουμε στην αποψη μας geosid,(για την αναγκαιοτητα η μη προαπαιτουμενων ποστ για την δημοσιευση ενυδρειακων αγγελιων) αλλα αυτο δεν ειναι κακο,χαρος εγω,μουμια εσυ,αν συμφωνουσαμε θα διωχναμε τον κοσμο τρομαγμενο...(ενω σου λεει <<τωρα τρωγονται μεταξυ τους>>)

Δημοκρατια φιλε μου :)

ο καθενας λεει ελευθερα την αποψη του :P

Σαφως και θα υπαρχουν διαφωνιες αλλα δεν υπαρχει κανενα προβλημα ;):blush:

Link to comment
Share on other sites

.....,χαρος εγω,μουμια εσυ,

Θα σε παρακαλούσα πολύ να αναιρέσεις το "μούμια" και να είσαι προσεκτικός όταν απευθύνεσαι προς τα μέλη .

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα σε παρακαλουσα να διαβαζεις προσεκτικοτερα τα ποστ(η εστω να αντιλαμβανεσαι τι θελουν να πουν τα μελη οταν γραφουν κατι) προτου κανεις παρατηρησεις σε οποιοδηποτε μελος.αναφερομουν στην μουμια που εχει ο αγαπητος γεοσιντ στο αβαταρ του και στον χαρο που εχω εγω στον δικο μου.

το χιουμορ πιστευω το καταλαβε απολυτως και αυτος και οποιος αλλος το διαβασε,εσυ για ποιον λογο παρεξηγηθηκες??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε haros υπάρχουν στο φόρουμ κανόνες με τους οποίους έχουμε συμφωνήσει όλοι κατα την εγγραφή μας και οφείλουμε να τους τηρούμε .

Σου ζήτησα να ανακαλέσεις και αντ αυτού μου κάνεις και τη παρατήρηση .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...