Jump to content

Καλημέρα σας...


iceberg

Recommended Posts

Λέγομαι Θανάσης και είμαι απο το Περιστέρι.

Είμαι φίλος των ενυδρείων έχοντας παλιότερα και για 6 περίπου χρόνια ενα γλυκού νερού 180λίτρων το οποίο λόγω αλλαγής κατοικίας αναγκάστηκα να εγκαταλείψω πρίν 4 χρόνια περίπου...

Ηρθε η ώρα που περίμενα όμως και ήδη έχω παραγγείλει και παραλαμβάνω αύριο το trigon 190 της juwel ( http://www.juwel-aquarium.de/en/bigpicture...16700_85770.jpg ) το οποίο μετά απο πολύ σκέψη έιναι το μεγαλύτερο και στο ιδανικότερο σχήμα για το χώρο που διαθέτω για να το στήσω.

Θα έχω την τύχη μάλιστα να το βλέπω 10 ωρίτσες τη μέρα μια και αφού το σπίτι μου με βλέπει σπανίως είπα να το στήσω αυτή τη φορά στο χώρο εργασίας μου... :thumbup:

Ονειρο μου ήταν πάντα ενα θαλασσινό ενυδρείο και απο τα λίγα που πρόλαβα μέχρι τώρα να διαβάσω στη σελίδα σας, τα λίτρα του καινούργιου ενυδρείου είναι οριακά κάτω απο τα ελάχιστα απαιτούμενα για θαλασσινό, οπότε το πιθανότερο είναι οτι θα το επιχειρήσω και ο θεός (κι εσείς) βοηθός!!! ;)

Χαιρετώ λοιπόν την όμορφη παρέα σας και ορεξη να έχετε να απαντάτε σε απορίες, απο αύριο υπόσχομαι να έχω πολλές... πάρα πολλές! :)

(Ηδη με τρώει να σας ρωτήσω ποιό θα είναι το καταληλότερο εξωτερικό φίλτρο για τη δουλειά που το θέλω, αλλά θα το παίξω ευγενής και θα το ρωτήσω στη δεύτερη δημοσίευση μου)!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

Μην ανησυχείς τα λίτρα σου δεν είναι οριακά. Μπορείς να κάνεις καλή δουλειά.

Τι θέλεις να κάνεις FO ή reef;

(Το εσωτερικό φίλτρο της juwel μπορεί να γίνει ένα πολύ καλό χημικό.)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ξαναήρθες στο χόμπυ ! Καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

:);)
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα Θανάση.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα λοιπόν και σας ευχαριστώ όλους για το όμορφο καλωσόρισμα!!! :)

Τι θέλεις να κάνεις FO ή reef;

Για fish only ήταν αρχικά η σκέψη φίλε dimitrg, αλλα βλέποντας τα υπέροχα reef απο τις φωτογραφίες εδω μέσα μάλλον μπήκα σε διλήματα που δεν περίμενα...

Μάλλον θα κοιτάω για κάποιες μέρες άδειο το ενυδρείο μέχρι να μου έρθει η τελική έμπνευση...

Το σίγουρο είναι οτι θα πρέπει να πέσει πολύ διάβασμα και πολύ σκέψη!

Μόλις το κατάλαβα οτι μπήκα σε μπελάδες...ευχάριστους όμως! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό διάβασμα λοιπόν και όταν αποφασίσεις το τι θα κάνεις (FO ή reef) πες μας και θα είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...