Jump to content

κατι μικρο και ηρεμο για 60λιτρο


spyros-DH

Recommended Posts

χωρίς να θέλω να ακουστεί χαζό όντως είπε αλμυρό νερό όσο για το είδος ήταν ακριβώς αυτό που αναφέρεις στο δεύτερο σου post σε αυτό το τόπικ

ο μόνος λόγος που το συνεχίζω είναι απλά διότι ενδιαφέρομαι να στήσω ένα 60lt ενυδρείο με ένα ζευγάρι

από αυτά τα αξιολάτρευτα πλασματάκια απλά επειδή το κάθε μαγαζί λέει τα δικά του δεν βγάζω άκρη...

Γνώμη μου είναι να στηριχτείς στις δικές σου εμπειρίες και στο διάβασμα και σε όσα μπορούν να σε συμβουλέψουν χομπίστες. Τα μαγαζιά δεν έχουν και δεν πρέπει να έχουν συμβουλευτικό χαρακτήρα. Όταν πα΄ς Super Market δεν πιάνεις κουβέντα με τον υπάλληλο για το αν θα πάρεις μπισκότα Μιράντα ή Παπαδοπούλου. Παίρνεις αυτό που έχεις ήδη αποφασίσει κι αν δεν το βρεις εκεί πας σε άλλο μαγαζί.

Όπως και να έχει... Το θέμα του αλμυρού ΞΕΧΝΑ ΤΟ! Είναι εντελώς άκυρο. Το ψάρι του link μου δεν έχει σχέση με το L144. Εδώ μπορείς να τον συμβουλέψεις εσύ να φτιάξει σωστό ταμπελάκι για να μη γίνεται ρόμπα.

Ancistrus cf. cirrhosus και ΕΔΩ

Ancistrus sp. (L144)

Με άλλα λόγια μην ακούς ούτε εμένα ούτε εκείνον. Διάβασε μόνος σου, απέκτησε την γνώση κι από κει και πέρα πράττεις όπως κρίνεις εσύ καλύτερα :D

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που θέτεις έτσι γιατί έτσι ακριβώς είναι το σωστό....διότι αν δεν βασιστείς στις δυνατότητες σου τότε δεν κάνεις τίποτα...και όπως λέει ο Αρκάς " Η πείρα είναι μια χτένα την οποία αποκτάς όταν είσαι πια φαλακρός"

για την ιστορία " Ancistrus cf. cirrhosus" είχα αποφασίσει και θα επιμείνω σε αυτήν την επιλογή...από κει και πέρα ξεκινάμε τις εγκαταστάσεις...

Έγινε επεξεργασία - Spike
Link to comment
Share on other sites

" Η πείρα είναι μια χτένα την οποία αποκτάς όταν είσαι πια φαλακρός"[/i]

:D:angry2:;)

Εμείς εδώ είμαστε για καθοδήγηση και πιθανές συμβουλές. Είναι λάθος να σου πει ο οποιοσδήποτε τι πρέπει να αγοράσεις και τι να κάνεις. Εμείς με την Χ εμπειρία μας μπορούμε να σου δείξουμε τους δρόμους. Εσύ θα αποφασίσεις ποιον ή ποιους θα πάρεις :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ancistrus cf. cirrhosus γνωρίζουμε μήπως το L number του συγκεκριμένου?

Link to comment
Share on other sites

Ancistrus cf. cirrhosus γνωρίζουμε μήπως το L number του συγκεκριμένου?

Δεν έχει L number :D

Link to comment
Share on other sites

" Η πείρα είναι μια χτένα την οποία αποκτάς όταν είσαι πια φαλακρός"

πολυ μπροστα :D:angry2:;):hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...