Jump to content

ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ


emak

Recommended Posts

post-11970-1270470184_thumb.jpgpost-11970-1270470184_thumb.jpgΚαλησπέρα έχω 1 ενυδρείο 60lt με μια λαμπα ηλεκτρονική 15w(εξοικονομισης) με 2 clownfish και 1 blue tank μικρό. Ενα βράχο γύρο στα 2 κιλά λιγο βέβαια θέλει κι αλλο, απλα δε βοηθάνε τα οικονομικα τωρα. 1 φιλτρο εξωτερικο tetra 600.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε ψοφιο τροπικο βραχο που ειναι και φθηνος.

Τι κυκλοφοριτες εχεις?

Μετρησεις?

Skimmer?

Υπαρχει φιλτρο με βιολογικο υλικο?

Αν το προοριζεις για κοραλια,θα πρεπει να κανεις κατι με τον φωτισμο σου,μιας και ειναι και ανεπαρκης και ακαταλληλος.

Ανθρακα και αντιφωσφορο εχεις?

Το blue tank πολυ συντομα θα πρεπει να το αποχωρηστεις,μιας και ειναι πολυ μικρο το ενυδρειο σου για αυτο.

Ο βραχος που εχεις μεσα ειναι ζωντανος?Αν οχι ,και θελεις να βαλεις κοραλια,ειναι βασικο εστω και μερος του βραχου να ειναι ζωντανος.Προσοχη.Το να προσθεσεις τωρα ζωντανο βραχο με τα ψαρια που εχεις μεσα,δεν γινεται,μιας και η προσθηκη του θα εχει ως αποτελεσμα το ανεβασμα αμμωνιας και ΝΟ2

Link to comment
Share on other sites

skimmer αντιφοσφορο και ανθρακα στο φιλτρο και 6-7 κιλα βραχο ακομη.. αν εισαι απο αθηνα εχω να σου πω για ενα μαγαζι που εχει σχετικα φθηνα τον ζωντανο.

Link to comment
Share on other sites

skimmer αντιφοσφορο και ανθρακα στο φιλτρο και 6-7 κιλα βραχο ακομη.. αν εισαι απο αθηνα εχω να σου πω για ενα μαγαζι που εχει σχετικα φθηνα τον ζωντανο.

ζωντανο μπορει να βαλει μονο αν ειναι κουραρισμενος και στα καταστηματα συνηθως δεν ειναι....προσοχη γιατι ευκολα μπορεις να χασεις ολα σου τα ζωντανα....

και ο φτηνος βραχος δεν ειναι παντα καλος....χωρις βεβαια να το αποκλειω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...