Jump to content

ρογμη σε πατο 60λιτρου


katerina

Recommended Posts

εχω ενα ενυδρειο απο φιλο 60 λιτρα αλλα ο πατος εχει σπασιμο στο πλατος.δεν εχει φυγει κομματι και δεν τρεχει νερο.στη πλαστικη βαση που παταει το τζαμι ,ο πατος ακουμπαει ολοκληρος επανω της,και νομιζω οτι αν βαλω σιλικονη δεν θα εχει προβλημα.μπορω να εχω και τη γνωμη σας?

εδω η φοτο http://img59.imageshack.us/img59/184/rogmi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο θα ηταν να κολληθει απο μεσα κομματι τζαμιου,με μπολικη σιλικονη

Link to comment
Share on other sites

στη θέση σου δε θα το ρίσκαρα... Αλλάζει εύκολα ο πάτος κόβοντας τον παλιό με μια χορδή από ακουστική ή ηλεκτρική κιθάρα. Κόψε σε ένα τζαμά το τζάμι και αλλαξέ το ολόκληρο.

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να κολλήσεις ένα ακόμα τζάμι απ'εξω

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να κολλήσεις ένα ακόμα τζάμι απ'εξω

νομιζω οτι δεν μπαινει ακομα ενα τζαμι.ολες οι πλευρες ειναι κολλημενες στον πατο.αλλα μπαινει απο μεσα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν μπαινει ακομα ενα τζαμι.ολες οι πλευρες ειναι κολλημενες στον πατο.αλλα μπαινει απο μεσα.

Το να τοποθετησεις το τζαμι απο μεσα απ'ακρη σ'ακρη,και με αρκετη σιλικονη στα πλαινα,και η σιλικονη δεν επιτρεπει διαρροη,και το τζαμι παιζι κατα καποιο τροπο το ρολο της κοντρας.

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

φιλε ρωτησα τζαμα μολις τωρα ποθ μενει δυπλα απο τ σπιτι μ κ μοθ ειπε να βαλεις ενα τζαμι ακομα απο κατω απο το παλιο στο ιδιο μεγεθω με λιγη συληκονη!!!!!!!!!!100%%%%%αυτο!!!!!!! :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το να τοποθετησεις το τζαμι απο μεσα απ'ακρη σ'ακρη,και με αρκετη σιλικονη στα πλαινα,και η σιλικονη δεν επιτρεπει διαρροη,και το τζαμι παιζι κατα καποιο τροπο το ρολο της κοντρας.

+1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...