Jump to content

απορια


thoba

Recommended Posts

Γεια σας συνφορουμητες και χριστος ανεστη .Αυριο θα παω να παρω φυτα για το πρωτο μου ενυδρειο σκευτομαι να βαλω κερατοφυλλο και ανουμπια νανα θα ηθελα να ρωτησω για το δευτερο θα πρεπει να το φυτεψω η μπορω να δεσω σε ενα ξυλο που θα παρω για το ενυδρειο?

Έγινε επεξεργασία - thoba
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το διπλο ποστ αλλα δεν μου εφανηζει την επιλογη επεξεργασεια και θα ηθελα να ρωτησω επισης αν χριαζονται λιπασμα και σε τι ποσοτητα

περμενο τις απαντησοις σας

Έγινε επεξεργασία - thoba
Link to comment
Share on other sites

Φίλε thoba στο παρακάτω βίντεο και συγκεκριμένα στο 2:50 παρουσιάζεται ακριβώς πως φυτεύουμε την anubia. Όπως θα δεις συνήθως δένεται σε ξύλα ή πέτρες. Αν επιλέξεις να την φυτέψεις, φρόντισε το μεγάλο ριζικό της να μην είναι θαμμένο γιατί θα σαπίσει. Στο άλλο σου ερώτημα τώρα, τα φυτά που επέλεξες είναι εύκολα και ιδιαίτερα χαμηλών απαιτήσεων, οπότε δεν θα χρειαστεί να τα βοηθήσεις με λιπάσματα. Καλή συνέχεια.

:)

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Δεστο.

Μαθε να χρησιμοποιεις τη μηχανη αναζητησης του φορουμ ειναι πανω δεξια στη μπαρα που λεει Gallery Βιβλιοθήκη Άρθρων Arcade Forum κλπ, πηγαινε το ποντικι πανω απο τη λεξη "Forum" > (ανοιγει πινακακι) πατα "Αναζητηση".

πληκλτρογησε anubia και θα δεςι οτι εχουν γραφτει πολλες πληροφοριες.

:)

Link to comment
Share on other sites

σημερα που πηγα στο πετσοπ για φυτα αλλα δεν ειχε να μην σας ζαλιζω στη μικρη συζειτηση που ειχαμε με την ιδιοκτητρια μου ειπε οτι μπορουμε να βαλουμε τα φυτα με το γλαστρακη .Αυτο δεν ειναι λαθος?

Έγινε επεξεργασία - thoba
Link to comment
Share on other sites

σημερα που πηγα στο πετσοπ για φυτα αλλα δεν ειχε να μην σας ζαλιζω στη μικρη συζειτηση που ειχαμε με την ιδιοκτητρια μου ειπε οτι μπορουμε να βαλουμε τα φυτα με το γλαστρακη .Αυτο δεν ειναι λαθος?

Ναι ειναι λαθος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...