Jump to content

Μετατροπη σε Malawi


babukis1st

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραίος! Aπό κοντά θα είναι ακόμη καλύτερο! Πραγματικά χαίρομαι που σου δίνω τα ψαράκια μου...

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ρε φιλε αλλα αν δεν εισασταν ολοι εσεις δεν θα ηταν ετσι το αποτελεσμα....Σας ευχαριστω ολους παιδια για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Με τoν καημένο τον pleco μονο να δεις τι θα τον κανεις... :)

Ειναι λίγο ζόρικες οι συνθηκες νερου για εκεινον. :D

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Οποιος φιλος τον θελει ας μου στειλει π.μ.Πρεπει να φυγει το τερατακι οντως.Περα απ αυτο σου αρεσε το aquascape?

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα λειτουργικό το βλέπω. :)

Από φίλτρο... εχεις κι αλλο ή μονο αυτο που φαινεται??

ΚΑβγαδες έχεις μεσα στο ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλτρο εχω αυτο που φαινεται,ενα 2215 και ενα 2080 στο ντουλαπι.Οπως επισης και μια UV 9w συνδεμενη με το 2215.Θα κανω καποια στιγμη παρουσιαση και τον εξοπλισμο απλα πρεπει να τα συμαζεψω λιγο πριν ανεβασω φωτογραφιες αλλιως θα τρομαξετε.Πιστευω οτι απο μηχανηματα ειμαι υπερεξοπλισμενος.Εσυ τι λες?Καυγαδες δεν εχω ολα ειναι ηρεμα μεσα...

Έγινε επεξεργασία - babukis1st
Link to comment
Share on other sites

Φιλτρο εχω αυτο που φαινεται,ενα 2215 και ενα 2080 στο ντουλαπι.Οπως επισης και μια UV 9w συνδεμενη με το 2215.Θα κανω καποια στιγμη παρουσιαση και τον εξοπλισμο απλα πρεπει να τα συμαζεψω λιγο πριν ανεβασω φωτογραφιες αλλιως θα τρομαξετε.Πιστευω οτι απο μηχανηματα ειμαι υπερεξοπλισμενος.Εσυ τι λες?Καυγαδες δεν εχω ολα ειναι ηρεμα μεσα...

Στην παρουσιαση σου... θα τα πουμε όλα μιλτο... :bowdown:

Οπως μας κρατας σε αγωνια.. θα σε κρατησουμε κι εμεις... :wacko:

Καλή συνεχεια.... στην προσπαθεια σου για ενα καλυτερο ενυδρειο για τα ψαρακια σου!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δια ειναι convict(nigro) απλα λιγο μεγαλουτσικο....Οταν το τελειωσω με το καλο θα κανω και παρουσιαση...Τωρα ετοιμαζω το sump 80λιτρα και το συστημα ψυξης...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η προσπάθεια σου! Καλή συνέχεια με τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται.Να έχεις υπόψιν σου το εξής κρίσιμο ότι τα ψάρια θέλουν να είναι σε χαρέμια.Το ψάρι που έιναι μόνο του χωρίς χαρέμι υπάρχει πιθανότητα να δημιουργήσει προβλήματα αλλά και να χάσει και τη ζωή του από τα άλλα που είναι πιο οργανωμένα.Θα ήταν καλό και σύντομα να δωθεί ο pleco και το convict.

Περιμένουμε τη πλήρη παρουσίαση σου :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη τα convict ειναι ζευγαρι και μου ειχαν βγαλει και γεννα...Ο pleco θα φυγει αμεσα παντως.Παρουσιαση την αλλη εβδομαδα γιατι εχω πολυ δουλεια ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη τα convict ειναι ζευγαρι και μου ειχαν βγαλει και γεννα...Ο pleco θα φυγει αμεσα παντως.Παρουσιαση την αλλη εβδομαδα γιατι εχω πολυ δουλεια ακομα.

Θα περιμένουμε την παρουσίαση σου, όταν θα έχεις τον χρόνο.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

2 Τ5...Η μια ειναι 10,000κ clear white και η αλλη actinic blue...

Λυπάμαι αλλά για Αφρική οι λάμπες που χρησιμοποιείς δεν είναι οι κατάλληλες.

Θα σου πρότεινα να τις αλλάξεις και να βάλεις

1.Μια daylight , παράδειγμα http://www.sera.de/index.php?id=1023&L=14 και

2.Μια ρόζ ,παράδειγμα http://www.sera.de/index.php?id=1025&L=14

και τοτε θα δείς πόσο διαφορετικά και ωραία θα φαίνονται τα χρώματα των ψαριων.

Οι αφρική δεν έχει ιδιαίτερα ψηλές απαιτήσεις στο φωτισμό.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο δάσκαλος Konings θεωρεί αναγκαία μια μόνο λάμπα-όπως χαρακτηριστικά λέει στο βιβλίο του ,back to nature 2nd edition,oι κιχλίδες δείχνουν καλύτερα χρώματα και πιθανώς νοιώθουν καλύτερα με χαμηλό φωτισμό-

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για την daylight αλλα για την ροζ δεν παιζει γιατι δεν μου αρεσει.Ειχα και την εβγαλα...

Δηλαδη εχω προβλημα εγω με αυτες τις λαμπες?

Ο φωτισμος φερνει λιγο σε reef αλλα δεν νομιζω να πειραζει.Τα ψαρια μαθαινουν και προσαρμοζονται σε ολες τις συνθηκες φωτισμου.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για την daylight αλλα για την ροζ δεν παιζει γιατι δεν μου αρεσει.Ειχα και την εβγαλα...

Δηλαδη εχω προβλημα εγω με αυτες τις λαμπες?

Ο φωτισμος φερνει λιγο σε reef αλλα δεν νομιζω να πειραζει.Τα ψαρια μαθαινουν και προσαρμοζονται σε ολες τις συνθηκες φωτισμου.... :wacko:

Και για ποιο λογο να αναγκαζουμε τα ζωντανα να προσαρμοζονται σε καταστασεις,επειδη θελουμε εμεις,ενω μπορουμε να τους παρεχουμε αυτο που χρειαζονται;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...