Jump to content

Δείτε αυτό


elle

Recommended Posts

Underwater Video

Φοβερό, Άψογο, Τέλειο !!!!

Link to comment
Share on other sites

:wootwoot: Περιμένω πώς και πώς να περάσει η εβδομάδα, για να τελειώσει η θεραπεία και να τραβήξω ένα βιντεάκι με νερό καθαρό και χωρίς αυτή τη θολούρα.
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο!!

Πως τα κατάφερες? ΄Εχεις αδιάβροχη κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Ναί , αγόρασα απο το ebay μια καινούργια ψηφιακή που είχε και υποβρύχια θήκη.

Δέν είναι γνωστή μάρκα και δέν κυκλοφορεί στην Ελλάδα, αλλα είχε πάρα πολύ καλή τιμή (170 ευρώ) .Τραβάει και βίντεο, οπότε την πήρα. :wootwoot:

Την πήρα για την θάλασσα, γιατί με την απλή οι μισές φωτογραφίες είναι για πέταμα (βλέπεις τα ψαρια δέν ποζάρουν) , αλλα ήρθε σήμερα και είπα να την δοκιμάσω στη λιμνούλα.

Τώρα κόλλησα και με βλέπω να τραβάω συνέχεια βίντεο τα ψαράκια.

Ελπίζω με τον καιρό να βελτιωθώ (γιατί είναι δύσκολο να τραβάς βίντεο χωρίς να βλέπεις τι ακριβώς τραβάς) αλλιώς με βλέπω σε λίγο καιρό εκτός απο τα χέρια να βουτάω και το κεφάλι στη λιμνούλα.. :wootwoot:

Τρομάρα που θα πάρουν τα ψάράκια μου...(αστειέυομαι δεν θα τους το έκανα ποτέ αυτό). :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

super!!!!!!!!!!!!!Tα συγχαρητήρια μου

ΚEEP POSTING :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι γνωστή μάρκα και δέν κυκλοφορεί στην Ελλάδα, αλλα είχε πάρα πολύ καλή τιμή (170 ευρώ)................................................................αν δεν σου κανει κοπο ,πες μας μαρκα και μοντελο,γιατι οντως τραβαει αξιοπρεπως για τα λεφτα της.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ ομορφη η λιμνη σου

Να σε ρωτησω κατι.... τα φυτα γιατι τα εχεις βαλεις σε πανερακια και δεν τα εχεις φυτεψει κατευθειαν στην λιμνη;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο εμενα ;);););)

Η λιμνουλα σου ειναι φοβερη keep posting.

Σε λιγο καιρο σε βλεπω Ζακ Υβ Κουστο. :wootwoot::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι γνωστή μάρκα και δέν κυκλοφορεί στην Ελλάδα, αλλα είχε πάρα πολύ καλή τιμή (170 ευρώ)................................................................αν δεν σου κανει κοπο ,πες μας μαρκα και μοντελο,γιατι οντως τραβαει αξιοπρεπως για τα λεφτα της.

27043[/snapback]

Μπήκα και τσέκαρα και αυτός απο τον οποίο την αγόρασα στο ebay έχει και άλλες 9 διαθέσιμες χωρίς την υποβρύχια θήκη την οποία την πουλάει ξεχωριστα .

Τις έχει πάρα πολύ φθηνά , 79.99 δολάρια Αυστραλίας( δηλαδή περίπου 40 ευρώ) + 30 ευρώ μεταφορικά και τις έχει buy it now δηλαδή την αγοράζεις άμεσα ενώ εγώ την πήρα σε δημοπρασία και την πάτησα γιατί δύο άλλα άτομα που ποντάρανε ανεβάσανε αρκετά την τιμή την τελευταία στιγμή (απο 80 ευρώ σε 140 σε μία ώρα).

Την υποβρύχια θήκη την δίνει γύρω στα 15 ευρώ, αλλα νομίζω πως είναι μεταχειρισμένη. Ψάξτο λίγο..

Δές εδώ:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...Y_BIN_Stores_IT

Μπορείς να την βρείς και σε άλλα sites αγορών

Αλλα θέλει πολύ προσοχή, άν δεν έχεις ξαναγοράσει απο το ebay ή γενικά απο το ιντερνετ και δεν έχεις paypal διάβασε τα πάντα πολύ προσεκτικά για να μήν την πατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και τσέκαρα και αυτός απο τον οποίο την αγόρασα στο ebay έχει και άλλες 9 διαθέσιμες  χωρίς την υποβρύχια θήκη την οποία την πουλάει ξεχωριστα .

Τις έχει πάρα πολύ φθηνά , 79.99 δολάρια Αυστραλίας( δηλαδή περίπου 40 ευρώ) + 30 ευρώ μεταφορικά και τις έχει buy it now δηλαδή την αγοράζεις άμεσα ενώ εγώ την πήρα σε δημοπρασία και την πάτησα γιατί δύο άλλα άτομα που ποντάρανε  ανεβάσανε αρκετά την τιμή την τελευταία στιγμή (απο 80 ευρώ σε 140 σε μία ώρα).

Την υποβρύχια θήκη την δίνει γύρω στα 15 ευρώ, αλλα νομίζω πως είναι μεταχειρισμένη. Ψάξτο λίγο..

Δές εδώ: 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...Y_BIN_Stores_IT

Μπορείς να την βρείς και σε άλλα sites αγορών

Αλλα θέλει πολύ προσοχή, άν δεν έχεις ξαναγοράσει απο το ebay ή γενικά απο το ιντερνετ και δεν έχεις paypal διάβασε τα πάντα πολύ προσεκτικά για να μήν την πατήσεις.

27121[/snapback]

Υπάρχει πρόβλημα με την διευθυνση που έβαλα πιο πάνω, ελπίζω αυτή να είναι εντάξει:

http://www.stores.ebay.com/e-Bargain-Express

Η κάμερα είναι η BRAND NEW DXG 6.6 MP DIGITAL CAMERA + Camcorder in 1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με την διευθυνση που έβαλα πιο πάνω, ελπίζω αυτή να είναι εντάξει:

http://www.stores.ebay.com/e-Bargain-Express

Η κάμερα είναι η BRAND NEW DXG 6.6 MP DIGITAL CAMERA + Camcorder in 1

27124[/snapback]

To λίνκ είναι ΟΚ!!!!! :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ ομορφη η λιμνη σου

Να σε ρωτησω κατι.... τα φυτα γιατι τα εχεις βαλεις σε πανερακια και δεν τα εχεις φυτεψει κατευθειαν στην λιμνη;

27045[/snapback]

Όταν αποφάσισα να φτιάξω τη λιμνούλα διάβασα κάπου ότι είναι καλύτερα να φυτέψεις τα φυτά στα ειδικά καλαθάκια για την περίπτωση που θελήσεις να τους αλλάξεις θέση ,πράγμα που σε μία μεγάλη λίμνη βολέυει πολύ.

Στη δική μου παρόλο που θα μπορούσα να τα φυτέψω κάτω στο χαλικάκι αφού λόγο μεγέθους δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, αποφάσισα οτι είναι καλύτερα με τα καλαθάκια, αφού τα βγάζω απο τη λιμνούλα και καθαρίζω τα φύλλα τους απο την άλγη και τα άλατα που πιάνουν λόγο της σκληρότητας του νερου (24) ,και δέν βολεύει να τα φυτέυω συνέχεια απο την αρχή. Στο ενυδρείο θα τα έχω φυτεμένα κάτω στο χαλίκι.

Για την ώρα ψάχνω τρόπο να μειώσω την σκληρότητα του νερού..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! :wootwoot:

Την τύρφη που την πουλάνε;

Θα βρώ στο pet shop;

Να την βάλω μαζί με τον άνθρακα;

Εγώ σκεφτόμουνα το aquasoft της interexperts το οποίο θα συνδέσω στην κεντρική παροχή του νερού και έτσι θα έχω μαλακό νερό σε όλο το σπίτι.Διάβασα στο site της εταιρείας οτι είναι ασφαλές. Αλλα δεν ξέρω ακόμα την τιμή του και ελπίζω να μην πάθω εγκεφαλικό όταν τη μάθω...Αν είναι ακριβό θα βάλω τύρφη.. :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Φίλη elle

Τύρφη θα βρεις σε όλα τα ενυδρειακά μαγαζιά.

Τύρφη και άνθρακας δεν συνδυάζονται, γιατί τα παράγωγα της τύρφης τα απορροφά αμέσως ο άνθρακας και όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...