Jump to content

Τα Clown μου σκοτώνονται


Recommended Posts

Στα τέλη Μαρτίου είχα αγοράσει 2 clown όπου ήταν παρέα στο ίδιο ενυδρείο του petshop. Μέχρι πρίν κανένα τεσσάρι μέρες όλα ήταν καλά, φιλαράκια. Τις τελευταίες μέρες ο ένας έχει βγάλει την παναγία του άλλου. Τον κυνηγά νύχτα-μέρα μέχρι που τον αναγκάζει να κρύβεται στους βράχους. Έχω την εντύπωση ότι τον έχει δαγκώσει κι όλας στα μούτρα. Για 5 λεπτά όλα καλά και μετά να τον τρυπώνει μέσα στο βράχο και αρχίζει στο κυνήγι τον άλλο πάλι. Αυτός που τρώει το κυνήγι ευτυχώς όταν ρίχνω φαϊ έρχεται και τρώει αλλά είναι λαχανιασμένος από το τρέξιμο.

Σε τέτοιες περιπτώσεις ΤΙ ΚΑΝΩ?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος???????????

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσα λίτρα τους εχεις;

Συγκατοικοι;

Κρυψώνες;

Αυτα τα ψαρια ειναι κοπαδόψαρα και στα δυο βγαινει επιθετικότητα..

Link to comment
Share on other sites

Στα τέλη Μαρτίου είχα αγοράσει 2 clown όπου ήταν παρέα στο ίδιο ενυδρείο του petshop. Μέχρι πρίν κανένα τεσσάρι μέρες όλα ήταν καλά, φιλαράκια. Τις τελευταίες μέρες ο ένας έχει βγάλει την παναγία του άλλου. Τον κυνηγά νύχτα-μέρα μέχρι που τον αναγκάζει να κρύβεται στους βράχους. Έχω την εντύπωση ότι τον έχει δαγκώσει κι όλας στα μούτρα. Για 5 λεπτά όλα καλά και μετά να τον τρυπώνει μέσα στο βράχο και αρχίζει στο κυνήγι τον άλλο πάλι. Αυτός που τρώει το κυνήγι ευτυχώς όταν ρίχνω φαϊ έρχεται και τρώει αλλά είναι λαχανιασμένος από το τρέξιμο.

Σε τέτοιες περιπτώσεις ΤΙ ΚΑΝΩ?????????????????

Τίποτα, είναι στην φύση τους,το δυνατότερο θα γίνει το θηλυκό, κάποια στιγμή θα χαλαρώσουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο μου είναι στα 120 Λίτρα, κρυψώνες υπάρχουν αλλά είχα την εντύπωση ότι τα clown δεν μπαίνουν στις πέτρες αλλά όπως και να έχει και να κρυφτεί ο ένας ο άλλος τον κυνηγάει παντού.

Ελπίζω να τα βρούν πριν σκοτωθούν

Link to comment
Share on other sites

Τι κλοουν ειναι?

Οταν τα αγορασες,ειχαν το ιδιο μεγεθος?Αν ναι καποια στιγμη θα χαλαρωσουν τα πραγματα οταν το ενα γινει θηλυκο (θα γινει πιο μεγαλο).

Link to comment
Share on other sites

Τι κλοουν ειναι?

Οταν τα αγορασες,ειχαν το ιδιο μεγεθος?Αν ναι καποια στιγμη θα χαλαρωσουν τα πραγματα οταν το ενα γινει θηλυκο (θα γινει πιο μεγαλο).

Όταν τα τα πήρα ήταν το ίδιο μέγεθος και το ένα φαίνεται να μεγαλώνει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Τι κλοουν ειναι?

Οταν τα αγορασες,ειχαν το ιδιο μεγεθος?Αν ναι καποια στιγμη θα χαλαρωσουν τα πραγματα οταν το ενα γινει θηλυκο (θα γινει πιο μεγαλο).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...