Jump to content

Δηλητηριασμένο σκυλί στα Καλύβια


Recommended Posts

Κυριακή είπα να πάω μια βόλτα στην παραλιακή με την κοπέλα μου. Φτάσαμε στα καλύβια και είπαμε να κάνουμε μια βόλτα στην θάλασσα. Εκεί που προχωρούσαμε βρήκαμε ένα κουτάβι 6-7 μηνών πόιντερ. Στην αρχή νομίζαμε ότι είναι η πεθαμένο ή κοιμάται αλλά όταν το πλησιάσαμε είδαμε ότι έτρεμε. Μίλησα με το 1188* και μου είπαν 2 τηλέφωνα κτηνιάτρων στην περιοχή.Ο ένας που μιλήσαμε το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι να το αφήσουμε γιατί αν του το πάμε θα μας πάρει χρήματα και για τα φάρμακα και γιατί πρέπει να το κρατήσει να το παρακολουθήσει. Ο δεύτερος ιατρός που ήταν και γυναίκα (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) ήρθε μέσα σε 15 λεπτά και έκανε 2 ενέσεις στο σκυλί.Μία για φόλα και μία για επιληψία.Μας είπε να περιμένουμε μισή ώρα να δράσουν τα φάρμακα.Περίμενε μαζί μας παρόλο που είχε το μικρό της κοριτσάκι μέσα στο αμάξι για να δει το σκυλί.μετά από μισή και βάλω ώρα έπρεπε να φύγει.καθίσαμε εμείς για αρκετή ώρα αλλά κάποια στιγμή έπρεπε και εμείς να φύγουμε.το σκυλί δεν είχε δείξει καμία βελτίωση

Πρώτον επειδή το σκυλί είχε λουράκι θα ήθελα να μάθω ποιος "άνθρωπος" το εγκατέλειψε,με τι ψυχή

και δεύτερον αν μένει κάποιος κάπου εκεί κοντά και είναι ο δρόμος του αν κοιτάξει μία να με ενημερώσει γιατί μένω Νίκαια και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάω πριν την δουλειά.είναι στο φανάρι που έχει την ταμπέλα του δήμου καλυβιών και τα φροντιστήρια Ευρώγνωση

Εύχομαι η ιατρός να είναι για πάντα καλά και οι πρώην ιδιοκτήτες...ας μην το σχολιάσω

Link to comment
Share on other sites

οι πρωην ιδιοκτητες,αν το παρατησαν φυσικα,ευχομαι να πανε απο τον ιδιο πονο..ελπιζω εστω το σκυλακι να την εβγαλε καθαρη

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς η περιοχή πάσχει απο "ζωόφιλους"!!!!. Εγώ όποτε κατέβαινα με το σκυλί μου στην Σαρωνίδα με είχαν προειδοποιήσει όταν το βγάζω βόλτα να μην το αφήνει να πλησιάζει τίποτε και να έχω μαζί μου μια ένεση για φόλα γιατί την έχουν ρημάξει την περιοχή. Μέχρι πριν 2-3 χρόνια και ιδίως την περίοδο των Ολυμπιακών Αγώνων (σύμπτωση;;!!) δεν υπήρχε αδέσποτο ούτε για δείγμα. Δυστηχώς δεν μένω μόνιμα εκεί να σε πληροφορήσω για την τύχη του άμοιρου. Κρίμα για αυτό και μπράβο σε εσένα για την ευαισθησία σου και μετά της κτηνιάτρου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...