Jump to content

Μια χαζη ερωτηση


Recommended Posts

παιδια συγνωμη για την ερωτηση αλλα μιας και ΔΕΝ εχω πειρα ...και δεν θελω να παραπληροφωρισω φιλο που τωρα ψαχνεται να παρει ενυδρειο ...

Του αρεσε και θελει να παρει ψαρι κλοουν (τον γνωστο και μη εξερετεο Νεμο)

Και του ειπα οτι ειναι ψαρι θαλασσινου νερου ...και μιας και θα φταιξει γλυκου ...ειναι ακυρο

Εκανα και ενα ψαξιμο εδω και οπου εβρησκα στο search για clown ελεγε θαλασσινο νερο ...

Μετα απο την δευτερη σελιδα αναζητησης ομως βρηκα σε αγγελιες γλυκου νερου κτλ να λεει για clown !!!

Ειναι απλα αγγελιες βαλμενες σε λαθος θεση η'υπαρχει και clown γλυκου νερου ?

Μπορει η απαντηση να ειναι μπρος στα ματια μου και να μην την βλεπω ...στο προφιλ των ψαριων γλυκου νερου δεν βρηκα να λεει clown ...

τελικα υπαρχει clown και γλυκου και θαλασσινου ? η μονο θαλασσινου ....?

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

o clown που αναφέρεις εσύ είναι ψάρι θαλασσινού νερού.

Υπάρχουν στο γλυκό νερό κάποια ψάρια που αναφέρονται ως clown ή κλοουνάκια από τους έλληνες χομπίστες είναι όμως ένα τελείως διαφορετικό ψάρι: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323414

Link to comment
Share on other sites

...και είναι από προσωπική εμπειρία πολύ δύσκολο και ευαίσθητο ψάρι, οπότε αν ο φίλος σου ξεκινάει τώρα καλύτερα να το αποφύγει κατά την άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσει ο φίλος σου απο την αρχή με ενυδρείο 400 λίτρων +++??? :wacko: Γιατί αυτά τα ψαράκια όπως θα είδες και στο λινκ του φίλου Astra γίνονται 30 εκατοστά και θέλουν κοπαδάκι τουλάχιστων 5 ατόμων :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μας ενδιαφέρεται για το θαλλασσινό occelaris και όχι για το botia :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Του αρεσε και θελει να παρει ψαρι κλοουν (τον γνωστο και μη εξερετεο Νεμο)

Και του ειπα οτι ειναι ψαρι θαλασσινου νερου ...και μιας και θα φταιξει γλυκου ...ειναι ακυρο

Με συγχωρείς αν κατάλαβα λάθος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αντε μπραβο ρε παιδια ...σας ευχαριστω ...αρα καλα του ειπα οτι δεν <<παιζει>> κατι τετοιο...

Οχι επειδη στανταρ αν δεν σας ρωταγα θα ακουγαμε απο κανα πετσοπα κανα κουλο !!Ηθελα να ειμαι σηγουρος

Σας ευχαριστω φιλαρακια ...ενοητε οτι δεν θα παρει κατι τετοιο ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε enigma.....

Γιατί δεν προτείνεις στο φίλο σου να γραφτεί στο φόρουμ και να θέτει απ' ευθείας όλες του τις απορίες?

Έτσι και θα ειναι πιο άμεση η επαφη του και θα μπορεσει να διαβασει όλες τις πληροφοριες που θελει. :wacko:

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

o clown που αναφέρεις εσύ είναι ψάρι θαλασσινού νερού.

Υπάρχουν στο γλυκό νερό κάποια ψάρια που αναφέρονται ως clown ή κλοουνάκια από τους έλληνες χομπίστες είναι όμως ένα τελείως διαφορετικό ψάρι: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323414

:wacko::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε enigma.....

Γιατί δεν προτείνεις στο φίλο σου να γραφτεί στο φόρουμ και να θέτει απ' ευθείας όλες του τις απορίες?

Έτσι και θα ειναι πιο άμεση η επαφη του και θα μπορεσει να διαβασει όλες τις πληροφοριες που θελει. :wub:

Ο ναι φιλαρακι του εκανα την πρωταση και ΘΑ γραφτει ...

Απλα μου <<ανακοινωσε>> οτι του αρεσει να παρει αυτο το ψαρι και ασχετα οπου εγω περναω (χωρις υπερβολη) 2 με 3 ωρες την ημερα διαβαζοντας το aquazone εδω και 1μιση μηνα δεν θεωρω τον εαυτο μου

οικανο να δεινει ..απολητες απαντησεις του στυλ <<ξεχνα το μαγκα δεν παιζει το ψαρι ειναι αυτο για αλλου >>

Μην παμε στο σοπ και με ταπωσει ο πετσοπας ..παρουμε το ψαρακι και μετα ...διαβασουμε το προφιλ που λεει θελει 400+ λιτρα νερο ....και το παμε για τιγανισμα !!!! :bowdown::wacko:

Προσεχουμε για να εχουμε ! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...