Jump to content

ετοιμο


GXSARA

Recommended Posts

:bowdown: ...... μετα απο την λυπη μου και απο την λαχταρα μου κανω παρουσιαση το καινουργιο μου ενυδρειο μετα την αποτυχια του προηγουμενου.

διαστασεις 1*40*65

τα ψαρια και τα φυτα μεταφερθηκανε απο το 120αρι μου

χαλικι μαυρο 3-4mm

εξωτερικο φιλτρο eheim eco pro 300-2036 :wacko:

λαμπες 2 τ5

θερμοστατες 2* 100watt

φυτα: 4 cryptocorine wentii tropica,limnofila,η γνωστη ντοματια,(δεν θυμαμε ονομα),bacopa,2 ανουμπιες και κανα 2 ακομα δεν θυμαμε ονοματα

Έγινε επεξεργασία - GXSARA
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμές νερού έχεις??

τα αγγελόψαρα δεν ταιριάζουν με τα ζωοτόκα που έχεις.......

Link to comment
Share on other sites

:wacko: το ξερω αλλα ειχαν γεννηση τα πλατυ που ειχα στο 60αρι και δεν ειχα που να τα βαλω. δεν υπαρχει κανενα προβλημα παντος γιατι τα ειχα στο 120αρι ολα μαζι εδω και 4 μηνες μαζι μεγαλωσανε :wub: εκανα μπολι απο το 120αρι εκανα προχθες μετρησεις και ηταν πολυ καλες αλλα δεν τα εγραψα.αυριο ετσι και αλλιος θα κανω παλι.βεβαια ειναι λιγακι θολο το νερο αλλα θα φτιαξει δεν με ανυσηχει αυτο :bowdown: αυριο θα εχω αναλυτικα τις μετρησεις μου
Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια με το νέο!Βλέπω δεν το έβαλες κάτω! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

της γυναικας μου δεν της αρεσε ηθελε μεγαλυτερο......(δεν μου το ελεγε νωριτερα) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου φοβαμαι μηπως το καλοριφερ κατω δεξια στη φωτογραφια σου δημιουργησει κι αλλο προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Η ντοματιά είναι η hygrophila difformis.

Από κει και πέρα έχεις ψαράκια με διαφορετικές απαιτήσεις νερού.

Τα λίτρα σου είναι αρκετά και μπορείς σίγουρα να κάνεις κάτι καλύτερο.

Κατά τη γνώμη μου χρειάζεσαι σίγουρα και άλλα φυτά ώστε να δημιουργηθούν κάποιες συστάδες και κάποια ακόμη διακοσμητικά στοιχεία (ξύλα ή πέτρες) ώστε να προκύψουν και κάποιες οριοθετημένες περιοχές.

Για τη πλαστική διακόσμηση είναι θέμα προσωπικής εκτίμησης.

Τι μετρήσεις έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν το πηρα θα αρχισω τις κατασκευες.θα βαλω led. και αυτο το φωτιστικο extra απο το καπακι που ειχα φτιαξει.και θα γινουν ριζικες αλλαγες σε υποστρομα, decor,ψαρια

και το βλεπω για πολυ δασικη περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το καινουριο ενυδρειο γιωργο αλλα οπως ειπε και η γυναικα σου αν κρατησεις το καραβι μετα τις αλλαγες αλλαξε θεση στο μεγαλο cryptocoryne wendtii για να μην κρειβετε ολο το καραβακι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...