Jump to content

θανατος γαριδας αμανο


Recommended Posts

προσεξα σημερα κατω απο το ξυλο μια γαριδα αλλα δεν κουνιοταν στην αρχη νομιζα οτι ηταν καποιο δερμα απο τις αμανο αλλα μολις σηκωσα το ξυλο βρηκα την γαριδα νεκρη.αλλα εχει αλλαξει τελειως χρωμα.τωρα απο τι πεθανε δεν ξερω παντως ηταν πολυ μεγαλη γαριδα.να την αφησω στο ενυδρειο μεσα ?θα την φανε οι αλλες γαριδες και το σαλιγκαρι που εχω η κανει κακο στο νερο και στα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

Τι ηλικία είχε η γαρίδα.Η συμπεριφορά των υπολοίπων είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο το εχω γυρω στους 4 μηνες.ηταν κανονικη προς μεγαλη οταν την πηρα μαζι με τις αλλες.μια χαρα ειναι ολες οπως παντα ειναι μια στο ξυλο μια στα φυτα ψαχνωντας παντα για τροφη.βρισκω συχνα δερμα απο τις αμανο μεγαλωνουν κανονικα η πρωτη ειναι που μου πεθανε.τι να πω μηπως να σφυνωσε κατω απο το ξυλο και πεθανε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι είναι καλό να την αποσύρεις από το ενυδρείο αφού τη βρήκες (αν δεν την έβρισκες άλλο θέμα).

Τώρα γιατί πέθανε ? Όπως αναρωτήθηκε και ο FotisGT είναι και θέμα ηλικίας.

Αν οι υπόλοιπες είναι φαίνονται να είναι εντάξει ίσως δεν θα έπρεπε να ανησυχείς ιδιαίτερα.

Και οι γαρίδες πεθαίνουν (όπως και οι άνθρωποι).

Από την άλλη πλευρά αν παρατηρήσεις και άλλα περίεργα τότε ίσως θα ήταν καλό πλέον να δώσεις κι άλλες πιθανές πληροφορίες από τυχόν αλλαγές που έγιναν τελευταία στο ενυδρείο μήπως κάτι πείραξε την ισορροπία.

Link to comment
Share on other sites

προτιμότερο ειναι να τη βγαλεις.

ΚΑνε αντιγραφή και Συμπλήρωσε τη φορμα αυτη.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739

Υ.Γ. Το θεμα θα μεταφερθει στις ασθενειες γλυκου νερου.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...